A1 TV кабелска телевизија (Blizoo/Cabletel/Vip TV) - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

  • Креатор на темата Xak
  • Време на започнување
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.517
Cinemax се добри тв канали. Ги има одамна на Телеком и знаат да пуштаат добри стари филмови и некој европски.
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.011
Поени од реакции
1.267
Cinestar Premier 1 2 се 100 пати подобри од Cinemax. Cinemax е нешто како Wizzair класа
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.517
A1 ги има веќе од денес регистрирано каналите Pink Serije и Pink Show. Тие се сигурно замената за Pink каналите Vesti и Pink Kids бидејќи на Телеком гледам немаат веќе право на емитување во Македонија.

И М1 и М1 Голд се прелоши во однос на Cinestar.
Дури и од Сinemax полоши.
 

Leopeo

SpaceTe
Член од
12 септември 2021
Мислења
86
Поени од реакции
18
Само сакам да ве прашам кој формат ми треба за снимање на госпелот и каонот. Ама не за тој интрактивен тука за тој
другиоt како тој на сликата ама со DVB-C

ZORA DOO | Najgolema prodavnica za satelitska oprema vo Makedonija 1641333368052.png
 
Член од
28 октомври 2021
Мислења
1.089
Поени од реакции
2.145
Имам број од вип, сакам да ставам интернет за дома и кабловска?

Можам да ги поврзам во исти пакет и кој е тој, јас ќе прашам во салон кај нив ама додека седам ме интересира какви искуства имате со овие.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.636
Поени од реакции
1.525
Имам број од вип, сакам да ставам интернет за дома и кабловска?

Можам да ги поврзам во исти пакет и кој е тој, јас ќе прашам во салон кај нив ама додека седам ме интересира какви искуства имате со овие.
Во последно време ми се чини дека е добар, јас се префрлив на Телеком, но планирам пак да се вратам. Во Телеком немам никаков дополнителен пакет (М претплата) за се мора да доплатиш, а кај А1 можеш да бираш 2 пакети, пример Арена и ХБО, кај овие морам да го земам пакетот со порничите за да добијам МТВ Хитс музички канал, исто е и со спортските. Интернетот (во М) им е понизок, 30/5 (реални 18/5 ради телевизијата), а кај А1 е 50/10 со пониски цени. За оптика се добри и за тв и нет (Л пакет) но тоа си повлекува поголема цена.
 
Член од
28 октомври 2021
Мислења
1.089
Поени од реакции
2.145
Во последно време ми се чини дека е добар, јас се префрлив на Телеком, но планирам пак да се вратам. Во Телеком немам никаков дополнителен пакет (М претплата) за се мора да доплатиш, а кај А1 можеш да бираш 2 пакети, пример Арена и ХБО, кај овие морам да го земам пакетот со порничите за да добијам МТВ Хитс музички канал, исто е и со спортските. Интернетот (во М) им е понизок, 30/5 (реални 18/5 ради телевизијата), а кај А1 е 50/10 со пониски цени. За оптика се добри и за тв и нет (Л пакет) но тоа си повлекува поголема цена.
Мене ми треба нормален интернет, немора да е пребрз и Арена за два телевизори.
Што пари иде така од прилика?

И мислам дека каде што сум јас немаат оптички.
 
Член од
12 ноември 2021
Мислења
120
Поени од реакции
23
Imame novi kanali Cinemax, Cinemax 2, M1 Film i M1 Gold vo zamena za Cinestar kanalite mislam
 

Kajgana Shop

На врв Bottom