СДСМ - Политичка партија

Дали ви се допаѓаат пратеничките листи со кои ќе настапува партијата на следниве избори?

  • Да.

    Гласови: 7 11,1%
  • Не.

    Гласови: 42 66,7%
  • Можеле да стават и многу подобри кандидати.

    Гласови: 14 22,2%

  • Вкупно гласачи
    63
  • Гласањето е завршено на .

SkimSkam

Full Stack Говнар
Член од
26 август 2021
Мислења
2.119
Поени од реакции
5.667
ДРАМА НА БИХАЧКА: СТИГНУВАЛЕ ПОВИЦИ ОД СИТЕ ЗАПАДНИ АМБАСАДИ, ОД РЕГИОНОТ НО И ОД БРИСЕЛ, БЕРЛИН, ПАРИЗ, ВАШИНГТОН СО МОЛБИ ДО ЗАЕВ ДА СЕ ПРЕДОМИСЛИ

И каков пресврт во пушење кур за пари се случи во моментов драги гледачи! Доскорешниот лидер Неџат е поминат во последниот свиок и сега пол позицијата припаѓа на разулавеното буфало од Шопско Кратово, Политико. Клучно во последнета третина од трката е поголема свесност за сопствената финансиска мизерија која претстои согласно секнувањето на сите приходи кои доаѓаат од партијата каде што се пуши. Првото место носи евентуално вработување у погон за пакување корнишони за извоз. А второто, што би рекол големиот Dale Earnhardt, e резервирано за првиот лузер. Во очекување на јавно сечење вени.
 
Член од
5 октомври 2010
Мислења
972
Поени од реакции
298
Najdobrata politicka partija vo istorijata na covekovoto postoenje definitivno, lider kako Zoran Zaev tolku iskren, praveden, sto nikogas ne laze, sto sekogas potsetuva na svoite vetuvanja vo period od 5 godini i sekako deka ke gi ispolni mozebi nekogas koga sds pak ke dojde na vlast vo 2148 godina. Pozz
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.988
Ќе се обидат да го вратат лажниот социјалдемократ.

После сѐ, не е паметно да се врати одма назад. Нека остави да се смени раководството кое е во судир со него, па дури потоа нека размислува кон враќање во својата матична партија.
 
Последно уредено:
Член од
19 ноември 2020
Мислења
2.524
Поени од реакции
9.405
Најверојатно ги удрил таму кај најмногу ги боли партиските ботови: решенија за работа, нема продолжување на договор на дело, прераспределби на ботовите, нема тендери. Кога дојде до ова што е единственото нешто што е битно за ботовите се диза галама и сега се пробува да се ублажи.
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.308
Поени од реакции
19.661
Хммм се прашувам зошто. Какви пацери, до вчера го колнеа, го малтретираа со полиција, со црна кампања за да сега го молат да се врати. А што ќе беше со Максим ако изгубеше, дали тогаш ќе го враќаа во партија.

 
Член од
19 ноември 2020
Мислења
2.524
Поени од реакции
9.405
Тоа е тоа. Знае Максим што единствено може да ја вознемири таа комуњарска предавничка багра, опасност за работното место во клати врата зимај плата. Ги боли таквото дали ќе има струја, греење, дали идентитет ќе му сменат, де факто федерализират држава, ќе го направат неосвестен бугар. Се додека капе од државната цицка тоа не се ни примарни, а ни секундарни работи што ги загрижува
 

SkimSkam

Full Stack Говнар
Член од
26 август 2021
Мислења
2.119
Поени од реакции
5.667
Ако дојде Максим мислам дека поимот “сељачко крило” ќе дигне левел. Каков распад партија.
 

Klinton

wanna BOMB?
Член од
11 април 2010
Мислења
2.786
Поени од реакции
4.432
кој и да е лидер после Триес Тројка - ја наебал. Толку се длабоко во гомна, БЦ да е во неговиот прајм - не би ги извадил. По следните парламентарни избори, оваа клетотија од партија, ќе биде дооооолго во опозиција. Ама тоа не ми пречи, ми пречи оти импотентното ДПМНЕ ќе биде на власт, ништо поарно од нив не очекувам.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.167
Поени од реакции
17.964
Е заради овие двајцава СДСМ изгуби на локалните.

 

SkimSkam

Full Stack Говнар
Член од
26 август 2021
Мислења
2.119
Поени од реакции
5.667
Што мајка бара овој Ковачевски со вакво CV у СДС не ми е јасно. 20 години у Telco индустрија и тоа на кључни позиции. Зашто партиски полтрон на партијата у стечај!? Можда не е прептриемач, али има чоекот изработено колку цело СДС од 91ва до денес заедно. И со цел памет да отидеш у партија која на наредни избори ќе ја прегази мртви Мицко, просто нереално.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.628
Поени од реакции
34.881
Што мајка бара овој Ковачевски со вакво CV у СДС не ми е јасно. 20 години у Telco индустрија и тоа на кључни позиции. Зашто партиски полтрон на партијата у стечај!? Можда не е прептриемач, али има чоекот изработено колку цело СДС од 91ва до денес заедно. И со цел памет да отидеш у партија која на наредни избори ќе ја прегази мртви Мицко, просто нереално.
Кнап е за таму ;)
 

Strenght

Never Give Up!!
Член од
24 април 2010
Мислења
2.516
Поени од реакции
1.824
Што мајка бара овој Ковачевски со вакво CV у СДС не ми е јасно. 20 години у Telco индустрија и тоа на кључни позиции. Зашто партиски полтрон на партијата у стечај!? Можда не е прептриемач, али има чоекот изработено колку цело СДС од 91ва до денес заедно. И со цел памет да отидеш у партија која на наредни избори ќе ја прегази мртви Мицко, просто нереално.
Обично кога луѓе ќе изградат доста капитал, биле во бизнис, влегуваат во политика ради сатисфакција на егото пошто им е како некоја повисока цел. Секаде во светот политичарите не земаат високи плати, имаат ете над просечна ама имаат нормален живот.

Јас гарантирам он како извршен директор или менаџер на добра компанија далеку повеќе ке земе, повеќе мучки ќе може да напраи и никој да не го знае. Вака 4 години ако биде премиер маста ќе му ја извадат.Чудо во Македонија ниеден премиер немал нормален живот после политика, доста гнасна кариера е.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom