Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

Член од
19 ноември 2020
Мислења
2.524
Поени од реакции
9.405
Sakam da kazam, ne se glea korelacija megju vakciniranost i mortalitet na grafikot.
A i ne mozhe da se vidi, zaso palanka mozhe i imala povisok mortalitet na 100k od gostivar pred pandemijata. Postaro naselenie i tn.
Корелација неможе да се види и за поголема анализа треба повеќе параметри, јас само можам да кажам дека последните 2 месеци има доста покачена смртност во градот и дека причина е корона.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.125
Поени од реакции
17.913
Od grafikovne mozes da zaklcuis nisto, ili da zaklucis sto sakas. Yu chose :D
Podatocite se raseani i nema nikakva korelacija.
Дејан во моментов сака да се еби, ама неќи да му влези. Во суштина сака да следи наука и да биде релевантен со заклучоците, ама не сака да ја наруши репутацијата на вакцините.
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.664
Поени од реакции
12.060
Ах тии
 
Последно уредено:

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
  • Ми се допаѓа
Reactions: A__
Член од
28 март 2006
Мислења
17.664
Поени од реакции
12.060
Ако вака нешто спроведат, за инает народ нема да се вакцинира. А се си мислев нема да му текне нешто побезвезе
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.363
Поени од реакции
38.337
Ако вака нешто спроведат, за инает народ нема да се вакцинира. А се си мислев нема да му текне нешто побезвезе
нешто си загрижен лурци, фуфе а? :misticen:
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.664
Поени од реакции
12.060
Пффф, теории на заговор, 5г, рамноземјаши

FFMZDJiXMAAu3Ub.jpg

нешто си загрижен лурци, фуфе а? :misticen:
Хехе. Сега ко ќе ти го шибнат четвртата, оф оф :)
If we need it, a fourth shot won’t be a problem - expert
According to Sheba Medical Center Prof. Eyal Leshem, there is no reason to believe that repeated vaccinations against corona would cause any problematic side effects.

Модерна вели фала
FFJzfcEWUBAcMLN.jpg
 
Последно уредено:
Член од
12 март 2009
Мислења
19.709
Поени од реакции
15.580
Крива Паланка е прва на листата по смртност од линкот, барем добро знам што се случува таму. Трајковски ги вадел податоците според дневните билтени и бројките таа е на прво место. А и реално лошо е таму последните 2 месеци.
што знам, си мислам дека тие од Паланка се здрави луѓе, отпорни на ладно, како пингвини..А може тоа да е проблемот, пресилен имунитет ??, фатална цитоксинска бура ???
 

SkimSkam

Full Stack Говнар
Член од
26 август 2021
Мислења
2.119
Поени од реакции
5.667
Ќе испозатворат сеа све. РИП угостителство, јбг.
 

Сталкерот

Резидентен космонаут
Член од
5 јуни 2012
Мислења
5.733
Поени од реакции
7.545
А како све у Африка мутираат, ти текнало ли некад?
Алфа варијатнтата во Англија. Делта во Индија. Првичната во Кина.

Во право си, све то у Африка е.
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.715
Поени од реакции
17.377
Џабе се овие мерки со укинување на летови од ЈАР, сојот е присутен на сите континенти.
Они не го стопираа кога беше сосема нов вирус, кој се детектираше со тест, а сега ќе стопираат сој кој има исти карактеристики како другите соеви и потребно е генетско тестирање за да се детектира:pos: Класично веслање ни се дешава.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.363
Поени од реакции
38.337
Они не го стопираа кога беше сосема нов вирус, кој се детектираше со тест, а сега ќе стопираат сој кој има исти карактеристики како другите соеви и потребно е генетско тестирање за да се детектира:pos: Класично веслање ни се дешава.
какво генетско тестирање кога ПЦР го детектира? Што измислувате само не ми е јасно. Гебелс школа.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.125
Поени од реакции
17.913
какво генетско тестирање кога ПЦР го детектира? Што измислувате само не ми е јасно. Гебелс школа.
Четири ПЦР теста му требало за да го детектираат во Хонг Конг.

Само џабе му е. Од 11 ноември бил во Египет.

Ако е стварно појак од Делта сега е секаде.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom