Македонска фудбалска репрезентација

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
dali negde ke ima snimka od utakmicava(sega cuv deka igrale denes) ili samo golovite.
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
Абе каква Русија, дајте ни ја Србија за да се чешат што ги снашло. Како секад ќе потценат ќе провоцираат.
 
Член од
6 мај 2021
Мислења
699
Поени од реакции
1.290
Браво, секоја чест! После толку нервози, победи и порази во овие квалификации редно беше да се израдуваме вака.
Не ми се верува дека игравме на Европско и дека сега сме само на два чекори до Светско и повторно испишавме историја.
Кој и да ни се падне во баражот треба да се игра сигурно и со срце за Македонија.

Сега нека пијат пиво Исланѓаните со Романциве пред телевизор кога ќе не гледаат нас во бараж, и дај боже на Светско! :pijani:
:oeoeoe: :oeoeoe: :oeoeoe: :oeoeoe:
Автоматски споено мислење:

dali negde ke ima snimka od utakmicava(sega cuv deka igrale denes) ili samo golovite.
Еве снимка од головите, а би требало на СК да даваат реприза обично даваат после полноќ или наредниот ден.
 

Ficc

Black & White
Член од
18 септември 2008
Мислења
609
Поени од реакции
263
Да не го има некој видеото каде Милевски вика на новинар "ЌЕ ЗБОРИМЕ ПОСЛЕ" ? неможам да го најдам ако може некој да го постира или ДМ плс :D
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.751
Поени од реакции
8.837
Не знам за вас ама на мене Милевски ми личи на некој монах.
Му фали само една наметка и го замислувам у сцена од книгата на Умберто Еко- Името на розата, како Милевски работи како камбанар монах во некое запуштено планинско село.
Meне пак ми личи на класичен Албанец од Велешта што продава половни делови и гуми/бандаши за Голфој,Мерцедеси и Ауди...онака го замислувам со работничките алишта,клучојте за оштрафување,рацете црнила од масла .....перфектен сурат има за да влези во автомафијата
 
Член од
11 октомври 2014
Мислења
1.914
Поени од реакции
1.767
Meне пак ми личи на класичен Албанец од Велешта што продава половни делови и гуми/бандаши за Голфој,Мерцедеси и Ауди...онака го замислувам со работничките алишта,клучојте за оштрафување,рацете црнила од масла .....перфектен сурат има за да влези во автомафијата
Мислиш на механичарот Љачка...хаха го погоди
 
Член од
11 октомври 2014
Мислења
1.914
Поени од реакции
1.767
Елиф се дере Земјо турско ропство Македонијо :pos:

Чекам Муслиу да ја запее од каде дојдовте.
Eлиф е Македонец муслиман од Јеловјане......во роднински врски со Семкарот во Охрид......нека ја научит цела песна до март.
 
Член од
17 август 2014
Мислења
3.578
Поени од реакции
5.480
Eлиф е Македонец муслиман од Јеловјане......во роднински врски со Семкарот во Охрид......нека ја научит цела песна до март.
Исто семкарот од Ресен ми вика дека бил роднина со Елмас, ај нека се договорат семкариве
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.145
Поени од реакции
16.658
Јас дури сега го гледам овој тажен твит на лајнарот Линекер.
Ако некако успееме да се докопаме на светско, на глава треба да му се качиме од твитање :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom