Фан Клуб: Јувентус

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.046
Поени од реакции
17.711
Две утакмици во ЛШ не примаме гол, ќе дојде Торино викендот, уште сега го гледам Белоти како слави максимум до 15та минута.

Не ми значи ништо особено победава, групна фаза ЛШ, мех, нема значење. Првото место не менува многу и така три сезони по ред испаѓаме од Ајакс, Лион, Порто... Срам да ти е да се потсетиш. Мрш.

Се ќе биде џабе ако не го победиме Торино и да остане после паузата, да ги средат подобро работите. Брука е да го гледаме Јувентус како на 3-2 водство се тресе против Специја и Сампдорија.

За играчите нема што да се каже, Киеза со Дибала е 80% од она што навистина вреди во клубов. Со нив двајца, надополнети со солидни партии од останатите, може да се направи нешто. Се друго значи уште една ужасна сезона, налик на претходната.
 
Член од
24 јануари 2021
Мислења
767
Поени од реакции
466
Kade e bratot trezege, da ne zali?
Brat zs da zalam pobedija, Chelzi slabo epten, ima vreme ako igraat vaka kje bide dobro ama kje vidime sega so Torino, Roma , idat utakmici i Inter a so niv kje treba da se napagja a ne da se branime. I pak kje pisham samo Kieza drugo se pepel( za napad zborime). Ako se sekjash i lani so Pirlo, Barsa 3-0 ja tepaa …..
 
Последно уредено:
Член од
15 март 2010
Мислења
5.862
Поени од реакции
6.369
Подсети на Џовинко ебате... последно знам беше Америка .. сега гледам играл 2 години во Ал Хилал , а од скоро слободен играч .. атомската мравка , едновремено најавуван како новиот Дел Пиеро :P .
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.046
Поени од реакции
17.711

@Scirea Барзаљи бавниот :icon_lol: :pos:
Ова беа времињата кога Рома во Торино почнуваше со 3-0 хендикеп до 10та минута.

Конте дефанзивниот тренер со кој Јувентус не играше добар фудбал, според сите фанчиња на Алегри мастермајндот :kuracc:
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.914
Ова беа времињата кога Рома во Торино почнуваше со 3-0 хендикеп до 10та минута.

Конте дефанзивниот тренер со кој Јувентус не играше добар фудбал, според сите фанчиња на Алегри мастермајндот :kuracc:
zatoa konte ne mozese da pobedi tretorazredni ekipi vo grupa LE koga igravme, i grupa ne mozese da pomine LS.. 0 pobedi imase vo LE grupa koga igravme be eeeeej...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom