Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

Член од
5 март 2018
Мислења
15.129
Поени од реакции
16.634
Ne sum vakciniran i jas za zal. Ako cekas da vidis dali jas ke preziveam od vakcinata, ke se iznacekas.
Tuku bas me interesira zosto ti ne sakas da se vakciniras? Mozam da pretpostavam zosto, no ete sakam od tebe da procitam, zosto ne sakas da se vakciniras :cautious:. Cisto se somnevam deka mene me cekas, jas doprva ne planiram da ragjam.
А од кај заклучи па дека јас планирам допрва да раѓам :ROFLMAO:

Ако алудираш на то, не, не ми е страв од то.
 

Лаик

Романтичар
Член од
4 август 2018
Мислења
1.421
Поени од реакции
3.126
1. Мене ме интересира само моето здравје, не ни може да ме интересира туѓото здравје, а уште помалку па јас да влијаам на туѓото здравје. Секој треба да сисе е одговорен за себе. Е сега вие снегулките што сакате институциите да се грижат за вас, тоа си е ваш проблем.

2. Ако знаеш дека мерките финансиски не афектираат (мене лично не), вајда знаеш дека финансиски проблеми = на влошено здравје кај луѓето. Овие финансиски проблеми како и мерките (маски, затворен) го влошуваат здравјето на цела популација, за разлика од Бетмен, кој влијае само на мал % од популацијата.
Тебе ова не те интересира, значи тебе па уште помалку те боли стојко за здравјето на целата популација. Ти како фанатичен верник, спремен си, бараш и сакаш да се уништи целата популација.

Ти кажав, ти си имаш проблеми некои, кои ги проектираш врз другите, вајда да ти олесни. Има лек царе, само треба да пробаш од фолијата.
Бафра се сложувам за многу работи со тебе ама за оваа болдираново морам да кажам дека сме потребни едни на други,сам човек за никаде не е...силата и здравјето го црпеш од луѓето околу тебе и ти истото им го правиш/даваш на другите околу тебе-мое мислење...
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.988
Добро бе, што правите со форумов? Ми вративте мислење кое самиот го избришав, а ми избришавте мислење он топик, па ми го вративте! Коцка, дај исечи ноктите. Ќе ја фрлиш и оваа тема во канта!!!
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.054
Поени од реакции
13.552
Добро бе, што правите со форумов? Ми вративте мислење кое самиот го избришав, а ми избришавте мислење он топик, па ми го вративте! Коцка, дај исечи ноктите. Ќе ја фрлиш и оваа тема во канта!!!
Ми снема нет у воз сум океј? Смири се :)
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
4.867
Поени од реакции
7.254
Бафра се сложувам за многу работи со тебе ама за оваа болдираново морам да кажам дека сме потребни едни на други,сам човек за никаде не е...силата и здравјето го црпеш од луѓето околу тебе и ти истото им го правиш/даваш на другите околу тебе-мое мислење...
Во авион кога се качуваш, прво што ти кажуваат, маска на кого да му ставиш...
Ако сам не се грижам за своето здравје, докажани криминални, неефикасни институции сигурно нема.
Јас НЕМАМ никакво право ни обврска за туѓото здравје да се грижам (тоа е спротивно од божјата волја) ако тој другиот не побара мислење. Во случајов, Рон уништува цела популација, само за биде послушно дете и системот да го погали по косичката.:pipi:

Од почетокот на фарсата, споделувам информации од научници, доктори и од реалниот живот. Значи за давањето јасно ми е, но тоа се прави со луѓе кои сте на иста бранова фреквенција. Рон кога ќе ја осети моќта на фолијата, тогаш ќе сфати кој му мисли добро.

Главно правило на Универзумот е ритмичка балансирана размена.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.181
Поени од реакции
21.305
Ајде да го напуштиме телеграм светот и да се вратиме во реалноста. Искуство на еден ковид-доктор од Германија кој редовно дава интервјуа за Франкфуртер Алгемајне Цајтунг. Иначе докторов лани фати ковид и беше на интензивна.

Преведено на Македонски: https://translate.google.com/translate?sl=de&tl=mk&u=https://www.faz.net/aktuell/gesellschaft/gesundheit/coronavirus/arzt-interviews/lungenarzt-cihan-elik-ueber-frustriertes-personal-und-die-nachlaessigkeit-der-ungeimpften-17542126.html?printPagedArticle=true#pageIndex_2

Оригинал: https://www.faz.net/aktuell/gesellschaft/gesundheit/coronavirus/arzt-interviews/lungenarzt-cihan-elik-ueber-frustriertes-personal-und-die-nachlaessigkeit-der-ungeimpften-17542126.html?printPagedArticle=true#pageIndex_2
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
Ајде да го напуштиме телеграм светот и да се вратиме во реалноста. Искуство на еден ковид-доктор од Германија кој редовно дава интервјуа за Франкфуртер Алгемајне Цајтунг. Иначе докторов лани фати ковид и беше на интензивна.

Преведено на Македонски: https://translate.google.com/translate?sl=de&tl=mk&u=https://www.faz.net/aktuell/gesellschaft/gesundheit/coronavirus/arzt-interviews/lungenarzt-cihan-elik-ueber-frustriertes-personal-und-die-nachlaessigkeit-der-ungeimpften-17542126.html?printPagedArticle=true#pageIndex_2

Оригинал: https://www.faz.net/aktuell/gesellschaft/gesundheit/coronavirus/arzt-interviews/lungenarzt-cihan-elik-ueber-frustriertes-personal-und-die-nachlaessigkeit-der-ungeimpften-17542126.html?printPagedArticle=true#pageIndex_2
После избори Германија оди локдаун, после нејзе сите со ред наваму.
Автоматски споено мислење:

 
Последно уредено:

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
4.545
Поени од реакции
7.251
Ако има локдаун ќе биде за невакцинирани.

Gesendet von meinem KB2003 mit Tapatalk
Сигурно, исто како што и сега вакцинираните не подлежат на мерки како маски, тестови карантини и слични заебанции
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.181
Поени од реакции
21.305
Нормално и за прележаните кои воопшто не се сметани за луѓе
Прележаните се изедначени со вакцинираните.

Gesendet von meinem KB2003 mit Tapatalk
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
5.977
Поени од реакции
11.150
Нормално и за прележаните кои воопшто не се сметани за луѓе
Де бре само од ракав да се истресе, да се тресне нешто.
Во Германија тие што официјално имаат прележано имаат ист третман како и вакцинираните лица.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom