Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

SkimSkam

Full Stack Говнар
Член од
26 август 2021
Мислења
2.119
Поени од реакции
5.667
... читајќи на Нет, приметив дека многу познати славни личности починале, онака наеднаш, иако си ги имале годините, но сепак витални и работноспособни потврда токму моменталниот нивен ангажман на концерт, филм...итн, се прашувам што така наеднаш починале со фатален инфаркт, иако постари, тие највероватно испланирале да поживеат уште некоја година инаку зошто би се вакцинирале со mRNK антиковид вакцини,
...истите, погребани биле без дополнителни коментари од блиските за било што да се посомневат за наглата смрт без разлика на годините, било, поминало и слава им и толку
Како на пример кој?
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.988
Ехххх патетично.
Мене ми го направи денот Раскољников. Види колку е нервозен! :love:

Ги видовме неговите аргументи на дебатата на високо ниво. Почна со тоа дека сум рекол вакцината креирала аутизам! Заврши со теории на заговор, рамна земја, Ред Зурла, Тајсон и Белорусија! Топ, ставен е на игнор. (y)
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Оди Струга прошетај, да видиш дали се празни :sneaky: Меркиве не важат за сите подеднакво.
На запад ништа ново.
Ja so falsifikat si sedam bez problemi u strog centar, potocno u kaficine na Kej.. kur gi boli gazdite i vrabotenite, vekje ne im ni pokazuvam bidejki zapamtile, samo krevam telefonot eve bace i cao prijatno, si go pijam kafeto na pauza na raat..
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.618
Поени од реакции
34.808
овој коментар е дното на очајот, си ги видела витални здрави прави и по вакцина оп умреле, ЦСИ Бијонс:pos:
...точно, очајно сум загрижена за многуте фатални инфаркти, помладите некако со стент ќе престигнат да се спасат, постарите некако веднаш умираат и никој ама баш никој не коментира, како све нормално и природно што се случува, ,,така било пишано,, нема обдукција, нема стручен колегијум да дебатира за причина, последица...сите како да се роботи- едноумие и воопшто не е смешно, трагично и загрижувачки, памти што напишав, ќе видиме ноември, декември последици,
Пак ВФ со глава в ѕид. Што да прават оние кои не смеат или до одреден број месеци не можат да примат вакцина па и две.
...како не му е срам да излезе во јавност да коментира рандом директиви, после ова трагедија каде изгорија живи пациенти, карма тешка работа е, некој нека му каже!
 
Последно уредено:

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.967
Поени од реакции
35.599
Ja so falsifikat si sedam bez problemi u strog centar, potocno u kaficine na Kej.. kur gi boli gazdite i vrabotenite, vekje ne im ni pokazuvam bidejki zapamtile, samo krevam telefonot eve bace i cao prijatno, si go pijam kafeto na pauza na raat..
Јас аеродроми минувам со фалсификат камоли кафичи.:cool:

Една од најблагословените работи шо и се десиле на планетата од самиот почеток е постоењето на сивата економија, пазарната мафија и интелигентни луѓе кои одлучиле да работат против естаблишментите низ историјата.
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
4.885
Поени од реакции
7.264
Мене лично к не ме боли за политика и кој е министер додека све што се прави е на сметка на општо добро.
Тоа што те боли и не те боли, не ме интересира, си имаш форум здравје.

Штом досега според тебе се што правеше системот е за општо добро, ќе треба ја и ти да се договориме што подразбираш општо добро.

Еве ја ќе почнам.
1. Сеењето страв и паника дека се работи вирус со висока смртност и лесно пренослив, е причина за влошување на здравјето кај луѓето.

2. Затварање на цела популација е причина за влошување на здравјето кај луѓето.

3. Нефункционирање на здравствените оддели е причина за влошување на здравјето кај луѓето.

4. Присилување на носење на маски е причина за влошување на здравјето кај луѓето.

5. Забрана за гледање со членови од фамилијата е причина за влошување на здравјето кај луѓето.

6. Поделба на народот едните демек се супериорните, а другите инфериорни, знаеме до што доведува, па и тоа има негативни последици.

Значи сите овие мерки не знам како според тебе се за општото добро...

Уствари ми текна. Ако гледаш од аспект на тоа да се истребат небитните (над 60г), слабите (болни со дијагнози) и со тоа да подобри човечкиот род, тогаш се согласувам дека е за општо добро.
Затоа му се молам на господ, во името на општото добро, Филипче и Заев, повторно да ги воведат мерките од почетокот, да не затворат, неколку целосни викенди и од 16ч до 05ч, да не работи здравство итн.

Не гое интересирало политика, а мерките ги носат баш политичарите. Како ја одвојувате политиката од мерките, не ми е јасно.

Ja so falsifikat si sedam bez problemi u strog centar, potocno u kaficine na Kej.. kur gi boli gazdite i vrabotenite, vekje ne im ni pokazuvam bidejki zapamtile, samo krevam telefonot eve bace i cao prijatno, si go pijam kafeto na pauza na raat..
1. Ризикуваш голема казна.
2. Со идење каде што ти бараат сертификат и трошење на пари, ти НЕ помагаш овие фашистички мерки да се намалат.
Доколку не ги трошиш парите на работи без кои не можеш да живееш, газдите и вработените на тие објекти ќе бидат приморани да се бунтуваат. Вака никому ништо. Кога тогаш ќе те начекаат и дебела казна, подолго ќе трае ова лудило и нови идеи ќе добијат верниците.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.273
Поени од реакции
27.721
Anyway chile

Vo SAD i pokraj patnikot da ima vakcina, potrebno e pak negativen test od COVID za da se vleze na amerikansko tlo.
Sto me doveduva da mislam, nikoj voopsto ne e siguren 100% vo efektivnosta na vakcinite, megutoa samo onie koi seuste ne se vakcinirani i se skepticni se zabraneti vo javen prostor.
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.312
Поени од реакции
7.446
Anyway chile

Vo SAD i pokraj patnikot da ima vakcina, potrebno e pak negativen test od COVID za da se vleze na amerikansko tlo.
Sto me doveduva da mislam, nikoj voopsto ne e siguren 100% vo efektivnosta na vakcinite, megutoa samo onie koi seuste ne se vakcinirani i se skepticni se zabraneti vo javen prostor.
Па твојот креативен и ултра интелегентен мозок до сега ќе сфатеше дека во третиот свет и земјите во развој се купуваат сертификати, исто така голем е процентот на невакцинирани кои предизвикаат breakthrough случаи и нови варијации на вирусот така да мерка на место.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.273
Поени од реакции
27.721
Па твојот креативен и ултра интелегентен мозок до сега ќе сфатеше дека во третиот свет и земјите во развој се купуваат сертификати, исто така голем е процентот на невакцинирани кои предизвикаат breakthrough случаи и нови варијации на вирусот така да мерка на место.
Tuturutko, za gragani na SAD e toa pravilo.

Negative COVID-19 test required for all air passengers coming to the United States

The Centers of Disease Control and Prevention (CDC) requires all air passengers entering the United States (including U.S. citizens and Lawful Permanent Residents) to present a negative COVID-19 test, taken within three calendar days of departure or proof of recovery from the virus within the last 90 days.
 
Член од
30 август 2021
Мислења
1.243
Поени од реакции
2.625
Па твојот креативен и ултра интелегентен мозок до сега ќе сфатеше дека во третиот свет и земјите во развој се купуваат сертификати
До вчера ти и другарчињата СкимСкам Рон не верувавте во ова, они уште не веруваат, не им оди толку ад хоминем, држи ниво човеку!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom