Пожар во Тетовскиот Ковид центар, 15+ мртви

Член од
12 март 2009
Мислења
19.709
Поени од реакции
15.579
Тој да чувствувал морална одговорност како што кажа на пресот, веднаш ќе си поднесеше неотповиклива оставка. Ова сега е само damage control и купување време. Ништо чудно Заев да не му ја прифати оставката доколку видат дека револтот и реакциите од јавноста се намалени.
Ilir , zamenikot, mu ja zbichi so ostavka a nemal nikakva vrska so modularnite bolnici...b.t.v. neli Zeko neshto lafeshe, ushte pred nekoj mesec, deka 2022 ke napushta politika ?
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.404
Поени од реакции
34.398
...замислите сега преку ноќ сите модуларни бараки да се демонтираат и да исчезнат, сабајле само бетониран под! :несвест:
 
Последно уредено:
Член од
4 јануари 2008
Мислења
2.330
Поени од реакции
4.895
Член од
8 август 2013
Мислења
982
Поени од реакции
1.246

Мажиште! Јасно и гласно.

Sent from my LG-H872 using Tapatalk
"Ajde da gi smenime politicarite da gi doneseme od nadvor" ova beshe epic speach!
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.914
bas taka ne bile tie site pacienti ke izgorele... sto napravile vrabotenite pri pojava na pozarot vo prvite migovi.
_ izlegle nadvor
_ zemale iznele po eden pacient na grb i se vratile nazad po drug.
_ Skrsile prozori i resetki vo site sobi za da se spasat pacientite i potoa posledni izlegle.
_ Gi zemale nekolkute tesko bolni i nepodvizni i so kreveti gi iznele nadvor.
- ILI PRVI MU JA DUVNALE NIZ VRATA
Druze kolku mislis bile vnatre vraboteni? Na 20 dusi pacienti sigurno maksimum 5 dusi dali bile, ma ni tolku ne bile na drzaven praznik navecer u 9 saat.. Ne branam nikogo, samo logicno razmisluvam, sve bilo brzo, i ti da si bil tamu nema trevzeno da razmisluvas bidejki za 2 min sve izgorelo, samo vo prvata minuta imalo čad, ti od samiot čad ne mozes da se vratis vnatee da zemes pacienti..
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.404
Поени од реакции
34.398
...иди ми - дојди ми, симболика на името на болницата од каде иде и денот на трагичниот настан, успешна иднина, кажа тарот картите,

1631308108726.png

... од негови вработени коментари, дека како прв човек на ГОБ ,,8ми Септември,, најчесто не знаел што се случувало во болницата каде директорувал, а не пак на ниво на држава како министер за здравство,

1631308653517.png

...кој знае кој стои позади него!
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.421
Поени од реакции
20.125
Солзи сами капат, прости ми...

Прегледај го приврзокот 306601
Кога ќе падне цела влада, (а веќе е во слободен пад), огромен број од овие твитер ботови ќе се вратат на старо работно место а тоа е бришење шофершајбни на семафор или евентуално пред мтв.
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.421
Поени од реакции
20.125
Само мириса дека на крај ќе биде вака:

Наредбата да лета Венко е од кале, а за груби да лета е од самото албанско население. Без оставка сдс комплетно губи подршка од албанците, со оставка губи само пола. Во секој случај се во загуба, висат на конец, што би рекле дајте ножици некој да го пресече и тоа конче !!!!
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.620
Поени од реакции
14.357
Абе ДАЈТЕ ПРЕСТАНЕТЕ ДА ПРАВИТЕ СКРИНШОТОВИ ОД ТВИТЕР И ДА ГИ ПАСТИРАТЕ ТУКА.

Вие сте побудали од будалите таму, сечете слики, прикачувате тука ццц
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.124
Поени од реакции
18.110
И кој би бил следен министер?
My guess...Др. Виктор Исјановски или Др. Христијан Костов. Или па може Бујар Османи.
Комисија за заразни болести?
Ликот на кнцерт на Владо Георгиев во Мош илимкај беше сниман?:facepalm:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom