Попис 2021

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.309
Поени од реакции
22.597
Јас се уште не знам дали да се пошишам. Да бев македонец немаше да се потпишам,но јас сум црногорец и моето попишување би било корисно за мојата етничка заедница. Сега прашањето е следно: Дали да и помогнам на Македонија или на мојата етничка заедница?
kur gi zabole crnogorcite u cg ili srbija za cg pa ti mu ja mislis... nebitno e sekako
 

Skylake

proseCUTE
Член од
7 јули 2016
Мислења
1.078
Поени од реакции
1.711
Јас се уште не знам дали да се пошишам. Да бев македонец немаше да се потпишам,но јас сум црногорец и моето попишување би било корисно за мојата етничка заедница. Сега прашањето е следно: Дали да и помогнам на Македонија или на мојата етничка заедница?
Скопски Црногорец :D
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.219
Поени од реакции
35.820
Какво време дојде за вмровциве, како трло овци да бидат попишувани од комуњарите заедно со Груби, преку бугарски софтвер. Седнати на каучот во комитска униформа како Пандов што ја носеше, со тие црните беретки и наредени со револвери, мирно и сталожено како ученичиња одговараат на прашањата на некој северњак шо им се насадил дома.
 

Ptolomej

Дрвен адвокат
Член од
7 август 2005
Мислења
1.693
Поени од реакции
883
Јас нема да ги пуштам да ми влезат дома , и не планирам да се попишам . И реков и на жена ми да не ги пушта ( ако во моментот не сум дома ) , но познавајќи ја каква е веројатно ќе ги пушти . Ќе биди многу "весело" ако си дојдам дома и ги затекнам попишувачите влезени внатре .
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.181
Поени од реакции
17.991
 

Maksimot

Психијатриски случај
Член од
28 јули 2021
Мислења
277
Поени од реакции
289
Како бе според протокол било забрането да им се дава кафе или сок. Па во што да им плукнам сеа? :(
И самиот кажуваш кафе или сок. Значи дај им една ракија...
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.274
Поени од реакции
78.922
Му дојдоа некому?
Ги пуштате ли?
 
Член од
22 јули 2011
Мислења
1.010
Поени од реакции
1.129
Јас нема да ги пуштам да ми влезат дома , и не планирам да се попишам . И реков и на жена ми да не ги пушта ( ако во моментот не сум дома ) , но познавајќи ја каква е веројатно ќе ги пушти . Ќе биди многу "весело" ако си дојдам дома и ги затекнам попишувачите влезени внатре .

:D
Зависи каде влезени?
Ајде може од женски пол ќе се паднат попишувачите кај тебе.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.291
Поени од реакции
45.801
Ако веќе им се отвара, треба да бидат бркани и малтретирани како питачите и Јеховините сведоци на времето што беа.
Тоа пола евро што го чекаат од Заев и Груби низ гз да им излезе, дома да си одат расплакани и да им е јасно во што учествуваат.
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.753
Поени од реакции
9.558
Му дојдоа некому?
Ги пуштате ли?
Не, сеуште немаат дојдено, но фино лепо ќе ги примам.
Вие кога одите у КАМ, Тинекс или било кој дуќан, пазар, зарем некој ве прашува дали сте вакциниран за да те услужи?
Што да речат тогаш јадните продавачки, администрација на шалтер, кај нив доаѓа и здраво и болно, па си ја работат работата
Проблем да се направи од ништо, пусто клето Македонче.
Ако сакаат и кафе и сок ќе им дадам на попишувачите
Автоматски споено мислење:

Ти си ментално ретардирана ако мислиш дека не ги примам заради пандемијата.
Фала....а поради која причина не би ги примил?
Објасни ми, ментална сум ете, ако толку ти е ќеиф да вреѓаш!???
 
Последно уредено:

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.552
Поени од реакции
2.129
Првите 6 куќи се веќе попишани кај мене. Попишувањето на моја препорака го извршував во дворовите. Вонглавно сите куќи во мојот реон се со двор, па не би требало да имам проблеми со тоа. За сега без никакви проблеми освен со рердираната програма која губи конекција со серверот.

Sent from my LM-V450 using Tapatalk
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.154
Поени од реакции
25.617
Првите 6 куќи се веќе попишани кај мене. Попишувањето на моја препорака го извршував во дворовите. Вонглавно сите куќи во мојот реон се со двор, па не би требало да имам проблеми со тоа. За сега без никакви проблеми освен со рердираната програма која губи конекција со серверот.

Sent from my LM-V450 using Tapatalk
Да не ти снемува интернет? Не е можно Бугарите да направиле нешто неквалитетно. :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom