Фан Клуб: Јувентус

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.649
Поени од реакции
81.695
Немаме средина и тоа е факт, мора да се купат играчи од тој дел на теренот... Ремзи и Бентанкур веќе не ги сметам ни за играчи, туку крлежи кои цицаат само плата. Првиот уште во Арсенал се шлепаше со 3-4 добри партии во цела сезона, додека вториов е трагикомедија, дојден е до тоа ниво да незнае пас до соиграч да направи. За Рабио имам уште надежи, али и тие ми се при крај.

Нејсе, она што ме изнервира синоќа е што очигледно Алегри, кој го превзема тимов на 28 МАЈ и после 3 месеци сеуште не го извади најдоброто и вооигра играчите од средниот ред. Значи Мекени, Рабио и Бентанкур, играчите што го почнаа дуелот, сите беа извадени до 66 минута... Тажно :giggle: Позади оставаа не промаја, туку ураган да дува. Данило (кој патем не е DMF играч) и Локатели покажаа 100 пати повеќе на терен отколку овие тројца.
Друго што беше забележливо е тоа што фалеше шпиц напред. Мората истотака не го рачунам за играч, 0 импакт во играта, крлеж... На онаква тројка во нападот (Дибала, Киеза, Квадрадо) ти да незнаеш да се уфрлиш во шеснаесетник, треба да си изузетно глуп човек, од гроб да стане Бониперти на 90 години би му заземал место у прв тим на шпанскава подвижна депресија. Е до толку е неспособен... А морам да му се заблагодарам на Педерот кој реши во последна недела да квичи да го напушти тимот (дека цело лето си го прчеше курот на одмор), па сега ќе мора да крпиме со копитово погоре и Моизе Кин. Да бог да тие 30 милиони плата што ги земаше сите на апчиња да ги дадеш, и на крај пак да цркнеш, да и го закопам на таа циганката дома што ти шета.
Бонучи не го ни коментирам, он игра само кога татко му Џорџо е покрај него, цела кариера ја прошлепа покрај него. Шчезни останува и натаму гомно.


Нека одморат сега со репрезентативната пауза, и јас малце ќе одморам...

 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.102
Поени од реакции
16.317
Требало порази онакви за да понудат пари за Икарди ѓупциве.

Витсел изгледа повеќе од сигурно ќе пристигни затоа што ни треба десктруктивец тркач можда затоа и Данило го пробува таму. 433 играме без деструктивец…

Барса ни го нуди Агуеро, искрено со две раце би го потпишал.
Автоматски споено мислење:

 
Последно уредено:
Член од
24 јануари 2021
Мислења
767
Поени од реакции
466
Немаме средина и тоа е факт, мора да се купат играчи од тој дел на теренот... Ремзи и Бентанкур веќе не ги сметам ни за играчи, туку крлежи кои цицаат само плата. Првиот уште во Арсенал се шлепаше со 3-4 добри партии во цела сезона, додека вториов е трагикомедија, дојден е до тоа ниво да незнае пас до соиграч да направи. За Рабио имам уште надежи, али и тие ми се при крај.

Нејсе, она што ме изнервира синоќа е што очигледно Алегри, кој го превзема тимов на 28 МАЈ и после 3 месеци сеуште не го извади најдоброто и вооигра играчите од средниот ред. Значи Мекени, Рабио и Бентанкур, играчите што го почнаа дуелот, сите беа извадени до 66 минута... Тажно :giggle: Позади оставаа не промаја, туку ураган да дува. Данило (кој патем не е DMF играч) и Локатели покажаа 100 пати повеќе на терен отколку овие тројца.
Друго што беше забележливо е тоа што фалеше шпиц напред. Мората истотака не го рачунам за играч, 0 импакт во играта, крлеж... На онаква тројка во нападот (Дибала, Киеза, Квадрадо) ти да незнаеш да се уфрлиш во шеснаесетник, треба да си изузетно глуп човек, од гроб да стане Бониперти на 90 години би му заземал место у прв тим на шпанскава подвижна депресија. Е до толку е неспособен... А морам да му се заблагодарам на Педерот кој реши во последна недела да квичи да го напушти тимот (дека цело лето си го прчеше курот на одмор), па сега ќе мора да крпиме со копитово погоре и Моизе Кин. Да бог да тие 30 милиони плата што ги земаше сите на апчиња да ги дадеш, и на крај пак да цркнеш, да и го закопам на таа циганката дома што ти шета.
Бонучи не го ни коментирам, он игра само кога татко му Џорџо е покрај него, цела кариера ја прошлепа покрај него. Шчезни останува и натаму гомно.


Нека одморат сега со репрезентативната пауза, и јас малце ќе одморам...

Требало порази онакви за да понудат пари за Икарди ѓупциве.

Витсел изгледа повеќе од сигурно ќе пристигни затоа што ни треба десктруктивец тркач можда затоа и Данило го пробува таму. 433 играме без деструктивец…

Барса ни го нуди Агуеро, искрено со две раце би го потпишал.
Автоматски споено мислење:

Za poslednoto go kazuvam uste od lani, samo globilot smrden sigurno uste misli deka Kurot e maestro vo sredina, De shiljo e zver vo odbrana, deka Berna e mnogu probiven, Shcesni deka e oktopod ….. Kielini :cuc:
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.102
Поени од реакции
16.317
Автоматски споено мислење:

 
Последно уредено:

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.649
Поени од реакции
81.695
Интересно е што Дортмунд воопшто нема да се бунат да го продадат Витсел, а овие за кои навиваме ваљда чекаат 5 до 12 да пратат понуда за играчот. Кога завршува трансфер периодот? Вечерва или утревечер?
Небитно, ќе го чекаме Витсел како Манчестер што го чекаа Фелаини у 2013 година...:kajgana:
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.058
Поени од реакции
17.753
Големиот играч, Витсел.

Подобро Пјаниќ да го вратиме. Само тој + Икарди ќе направат промена, се друго е нула.

Од Кин не очекувам апсолутно ништо.
 

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.802
Поени од реакции
2.600
Romeo Agresti : Juventus će platiti 5-6 miliona €+ BONUSI za Ihattarena, momak koji ima 19 godina i igra za PSV. Sampdoria će Ihattarena uzeti na posudbu od Juventusa. Klubovi su već dogovorili taj transfer !

Немаме среден ред ама на Сампдорија да и помогнеме :icon_lol:
Автоматски споено мислење:

Btw, Mino Raiola is the agent
Автоматски споено мислење:

#IHATTAREN

Juve have signed Mohamed Ihattaren from PSV, then he’ll be loaned to Sampdoria

Fabrizio Romano
 
Последно уредено:
Член од
16 август 2018
Мислења
385
Поени од реакции
510
Пјанич има реални шанси да го земат според мене. Али за Икарди мислам немаат врска гласиниве. Го земаа Кин да им биде замена на Мората и Дибала и тоа е тоа за жал.
 

Mr. Mojo Risin'

Porka de Majorka
Член од
14 септември 2008
Мислења
3.492
Поени од реакции
4.336
Бар за разлика од лани, оваа година од старт знам дека приоритет им е топ 4 така да ќе глеам да не се нервирам со Берна, Бента и остала багра цела сезона.:toe:
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.649
Поени од реакции
81.695
IMG_20210830_200629.jpg

Демек трампа Рабио-Паредес...можда ќе ја побараат и раката на Икарди :Р
 

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.802
Поени од реакции
2.600
Каква трампа со Паредес човече, ваљда за Икарди ида :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom