НБА сезона 2020/2021

Кои тимови ке изборат плеј ин или плеј оф, покрај овие сигурните (ЛАЛ, ЛАК, ЈЏ, ДН, МБ, БС, МХ, БН)


  • Вкупно гласачи
    101
Статус
Затворена за нови мислења.

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.033
Поени од реакции
29.392
Броди е супер играч, Лејкерс вил би џст фајн.
Глеам Милвоки титула со све шутери у тимот освои:icon_lol:

Башка Леброн ќе си одмори појќе сезонава, барем нема топката да е у него нон стоп.

Не разбирам како може да сте незадоволни кога тимов ви иде од Шрудер на Броди.
Дејм реално беше не реално сценарио.
За Бил Вашингтон бара 16пика од прва рунда, вселенска прашина сто грама, кило црна материја, два рога од еднорог и муда од киклоп.
Koга очекуваш најдобро, не е невозожно да се разочараш од добро. :)
И дап, Лилард дефинитивно не беше реално сценарио. Посебно што ни тој ни Бил не побараа трејд... Ама пуста надеж, последна умира. :D

Инаку Милвоки имаа скоро во секој момент во игра пар играчи кои и ако не се врвни шутери сепак си бараа чување на линија за 3. Феникс не може да се паркираат цело време под рекетот - како со Лејкерс во првата рунда. Кој во Лејкерс бара чување на 3-ка, освен можеби Леброн кој е сѐ ама не е добар шутер за 3. :)
На пример Марк Гасол многу добро шутираше за 3 во серијата со Феникс, ама дури и тој цело време беше оставан сам на 3. Пошто за Феникс сѐ е подобро отколку да се разиграат Леброн/АД, а тоа со 5 играчи паркирани под кош и не е баш можно.

Не ми се веруе дека некој повише би го сакале Бади Хилд у тим
Уф, да Бади Хилд во овие Лејкерс ќе се уклопеше многу добро... Очајно им фалат барем пар шутери - пази не толку за да шутираат 3ки - колку за да се отвори малку место под рекет.



se soglasuvam za delot okolu dobri i losi strani, me nerviraat muabeti, deka po default e problem za timot, koga posledni dve sezoni so gi pratam detalno, ne samo so ne e problem, tuku pomogna dosta i za hjuston i za vasington posebno.

kako kje se vklopi vo lal i koja uloga kje ja ima, ostanuva da vidime.
Ќе видиме сега како ќе се покаже. Ако прифати тимска улога, да не циглари цигли туку да игра паметно и штедливо - да прифати споредна улога - тогаш има големи шанси Лејкерс да бидат незапирливи (океј, под услов да донесат макар некој шутер). Ама ако почне да се однесува како примадона, да бара преку леб погача, тогаш ќе испадне дека дефинитивно бил канцер... Само сите заслужуваат шанса па ќе видиме.

Сигурен сум ако управата да имала шанси за подобар дил, дека ќе го направела. Пелинка и компанија се покажаа како прилично успешни во продуцирање дилови и носење играчи, макар да ростерот лани испадна промашај пошто не донесоа центар за лобови и одбрана (тука најмногу пошто дозволија Хауард да се изглупира и да го соберат во Филаделфија).
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.444
Поени од реакции
5.441
Добрата работа со Вестбрук е што Лејкерс добија одличен плеј кој многу ќе го растерети Леброн во регуларната сезона и за разлика од овие 2 година сега цело време ќе имаат плеј, ваљда ротацијата ќе биди еден од нив двата да е во игра. Очекувам дека Лејкерс ќе се 1ви на запад освен ако има некој луда сезона како јута годинава. Е сега проблем ќе биди спејсингот во плејоф, ќе треба повеќе Рас да игра со топката во раце и да креира за Леброн и АД што не е лоша опција но да го имаш Леброн и да игра без топка е грев.

Ќе видиме на терен но ќе биди интересно, јас попрво би трампал за Хилд и би зел некој плеј ветеран. Пример Рубио го трампаа во Кливленд така на полусезона ќе биди пак на пазарот, можеше добро да му легни.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.825
Поени од реакции
23.031
@Vanlok Ако некој ја повтори тактиката на Феникс против Лејкерс пак Броди ќе шутира 50 слободни по утакмица :icon_lol:
Башка Лејкерс има 5 играчи под договор моментално нека се комплетира ростерот, ќе соберат шутери ала Вејн Елингтон на пример, можда и Мело

Иако све е џабе Пистонс предводени од Канингхам ќе освојат сезонава:cool:
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.055
Поени од реакции
11.020
@Vanlok
Во Бруклин се собираат Харден, КД и Ирвинг.
Ќе паднеше форумот. Пички, се да им ебам, само тие да не освојат па кој сака нека биде.

Во Лејкерс се собираат ЛЏ, АД и Вестбрук.
аууу ако го донесат уште Дерозан ќе биде пекол, кажа дека ќе игра за помали пари :vozbud:
Двојни аршини. Ама ти ми пишуваш чист бил трејдот, у реду е.
Некој ме прашуваше пред некој месец зш имало толкав хејт кон Леброн. Мислам дека од миланезиве некој беше. Епа еве му го одговорот.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.033
Поени од реакции
29.392
Двојни аршини. Ама ти ми пишуваш чист бил трејдот, у реду е.
Некој ме прашуваше пред некој месец зш имало толкав хејт кон Леброн. Мислам дека од миланезиве некој беше. Епа еве му го одговорот.
Абе ако не можеш да направиш разлика помеѓу идењето на брадата у нетс, и идењето на Вестбрук у лејкерс, тогаш што да ти кажам... Освен дека не си објективен. :)
Ниту па си објективен за јачината на тројката на Нетс наспроти тројката на Лејкерс. Тројцава во Нетс сите се добри шутери, тројкава на Лејкерс најдобар шутер е АД со потпросечен шут за 3 (според стандардите на НБА).

Што се тиче хејтањето кон Леброн стварно не сум засегнат, ама интересно ми е дека хејтањето кон Лејкерс: Никад не испадна од мода. :D

@Vanlok Ако некој ја повтори тактиката на Феникс против Лејкерс пак Броди ќе шутира 50 слободни по утакмица :icon_lol:
Башка Лејкерс има 5 играчи под договор моментално нека се комплетира ростерот, ќе соберат шутери ала Вејн Елингтон на пример, можда и Мело
Подобро уште од сега нека почне да вежба слободни фрлања. :)
Ма не беше он толку лош од слободни, не знам што му се случи.

Иако све е џабе Пистонс предводени од Канингхам ќе освојат сезонава:cool:
Еве и јас ќе навивам за нив - да го освојат Истокот. За понатаму ќе видиме. :)


Добрата работа со Вестбрук е што Лејкерс добија одличен плеј кој многу ќе го растерети Леброн во регуларната сезона и за разлика од овие 2 година сега цело време ќе имаат плеј, ваљда ротацијата ќе биди еден од нив двата да е во игра. Очекувам дека Лејкерс ќе се 1ви на запад освен ако има некој луда сезона како јута годинава. Е сега проблем ќе биди спејсингот во плејоф, ќе треба повеќе Рас да игра со топката во раце и да креира за Леброн и АД што не е лоша опција но да го имаш Леброн и да игра без топка е грев.

Ќе видиме на терен но ќе биди интересно, јас попрво би трампал за Хилд и би зел некој плеј ветеран. Пример Рубио го трампаа во Кливленд така на полусезона ќе биди пак на пазарот, можеше добро да му легни.
Тоа е, со Вестбрук сега не им треба плеј... Ама очајно им требаат шутери. Рубио не ја мрда сказалката... Друго што им треба е дефанзивен/лоб центар, а тоа се наоѓа веројатно и за ветерански минимум. Тоа што не се наоѓа за минималец е добро 3+Д крило. Ама ваљда ќе се прикрпат некако. Можеби некој како Ариза ќе дојде по прстен.
Што се тиче прво место на Запад, навистина небитно. Само нека бидат во први 4, и нека влезат здрави и колку што може поодморни во плејоф. Другото само ќе си дојде.

Сега некој добар офанзивен асистент тренер им треба на Лејкерс. Ќе треба креативна игра во напад, со многу пик&рол/хорнс, итн. А ако некако дојде и Дерозан... Тогаш нека го земаат Фил Џексон и нека почнат со триаголник напад и мид-рејнџ шутирање. :D

Леброн и Вестбрук не треба да гледаат многу минути заедно, а кога ќе играат заедно тогаш Вестбрук треба да има топка во раце и да везе пик&рол со асистенции кон другите.
 
Последно уредено:
Член од
23 август 2010
Мислења
38.035
Поени од реакции
106.829
Леброн без топка е ужасен играч и баш ме занима како ќе функционираат он и цигларот, до душа двајцата се циглари али нема везе. Ако сака Вестбрук титула мора да прифати улога слична на Реј Ален во Мајами, значи трета виолина во тимот, ок Ален беше четврта ама така прв ми дое на памет за пример.

У секој случај мене не ми се свиѓа трејдов, дај боже да грешам.
 

LeoMessi10

Lionel Andress Messi
Член од
12 април 2008
Мислења
2.315
Поени од реакции
261
Леброн без топка е ужасен играч и баш ме занима како ќе функционираат он и цигларот, до душа двајцата се циглари али нема везе. Ако сака Вестбрук титула мора да прифати улога слична на Реј Ален во Мајами, значи трета виолина во тимот, ок Ален беше четврта ама така прв ми дое на памет за пример.

У секој случај мене не ми се свиѓа трејдов, дај боже да грешам.
Не е реално колку не разбираш кошарка,греота никот.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.055
Поени од реакции
11.020
@Vanlok
Што има врска дали се шутери или циглари?
И тие и тие се супер старс.
3 супер старс во Бруклин е лошо, ама 3ца во ЛАЛ е во ред.
И што менува дали му давале се на Харден во Хјустон или не? И тие трејдови и овие се да се створи супер тип, со 3ца супер старс. Иста ситуација, букално.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.944
Поени од реакции
5.140
@Vanlok
Што има врска дали се шутери или циглари?
И тие и тие се супер старс.
3 супер старс во Бруклин е лошо, ама 3ца во ЛАЛ е во ред.
И што менува дали му давале се на Харден во Хјустон или не? И тие трејдови и овие се да се створи супер тип, со 3ца супер старс. Иста ситуација, букално.
Брат ти воопшто не си објективен и не знаеш да направиш разлика дека големата тројка во ЛАЛ не шутираат тројки како Бруклин.Сега сакаат и ДеМар да дојде во ЛАЛ без пари али и тоа е во ред и не е исто како Беуклин бидејќи и ДеМар не знае да шитира тројки.
По пристрасен и не објективен немало до сега од господинот Ванлок лично.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.033
Поени од реакции
29.392
У секој случај мене не ми се свиѓа трејдов, дај боже да грешам.
Не ми се допаѓа ни мене - ама што можеме сега да направиме?
Јас го одбирам следново, ќе продолжам да си навијам за Лејкерс и да се надевам дека сето ова некако сепак ќе испадне на добро. :)

Ни за Леброн не бев одушевен кога дојде, па ете на добро испадна.
Ни Вестбрук не го мирисам многу, ама сега кога е Лејкерџија - сега ќе навивам и за него со цело срце. За Лејкерс навијав и кога играа лузери како Роберт Сакре, нема ни сега да се откажам кога игра Вестбрук. ;)


Автоматски споено мислење:



@Vanlok
Што има врска дали се шутери или циглари?
Kako „што има врска дали се шутери или циглари“, зарем навистина мора ова да го објаснувам?
Со 3-ца шутери, посебно вакви како Дурант, Харден и Ирвинг - со inside outside игра, како сакаш да ја поставиш играта - тие пак ќе функционираат.

Со 3-ца играчи како Леброн/АД/Вестбрук што живеат од игра под кош и не се шутери, со такви многу потешко се прави успех. Затоа што доволно се и ниски просечни дефанзивци ако истиве можат да си дозволат луксуз да седат блиску до кош и да не бранат надвор на тројка.

Ова и не треба многу да си познавач на баскет (не па модерна теорија на кошарка) за да го разбереш. Ако не го разбираш ова или врска немаш од кошарка или намерно се правиш глуп... Ете ти сам кажи си кое е, првото или второто.


И што менува дали му давале се на Харден во Хјустон или не?
Не менува ништо, ама кажува што копиле е брадата. Од Хјустон сѐ што бараше доби, а потоа ги закопа во гомна да останат со години да бидат фенерџии без пикови на драфт и со глупи договори со играчи кои Харден сакаше да ги донесат.

Вестбрук не направи такво страње за да дојде во Лејкерс. За тоа зборуваме.
 
Последно уредено:

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.794
Поени од реакции
24.057
Не менува ништо, ама кажува што копиле е брадата. Од Хјустон сѐ што бараше доби, а потоа ги закопа во гомна да останат со години да бидат фенерџии без пикови на драфт и со глупи договори со играчи кои Харден сакаше да ги донесат.

Вестбрук не направи такво страње за да дојде во Лејкерс. За тоа зборуваме.
Вестбрук не направи, ама Леброн направи и бетер во Кливленд.
Убаво ти викаат, тргни ги Лејкерс очилата и гледај објективно, исти кур е тоа на Бруклин со ова на Лејкерс.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.033
Поени од реакции
29.392
Вестбрук не направи, ама Леброн направи и бетер во Кливленд.
Сакаш да кажеш дека Леброн ги натера Кливленд со останати неколку години на договор, против нивна волја, да го трејдаат во тим по негов избор (како брадата што им направи на Хјустон)?

Или почека да му заврши договорот, па тогаш отиде каде сака... Па уште се врати и им ја донесе првата и единствена титула на тој утепан клуб. Таму треба споменик да му направат.

Автоматски споено мислење:

Туку ај да ви помогнам (тебе и на весело друштво хејтери): Ако веќе бараш споредба за нефер постапка кај играч на Лејкерс, тогаш Ентони Дејвис ви треба. Само он изнуди трансфер од матичниот клуб во Лејкерс... Аман, ништо не знаете да направите како што треба. Морам јас да ви ја вршам работата. :D
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.055
Поени од реакции
11.020
Не ме интересира дали се циглари и каква игра би поставиле. Леброн има 2 супер стара соиграчи. КД има исто така 2 суперстара соиграчи. Ист случај. Ама гледам не се реагира исто овде.
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.749
Поени од реакции
8.829
Не ме интересира дали се циглари и каква игра би поставиле. Леброн има 2 супер стара соиграчи. КД има исто така 2 суперстара соиграчи. Ист случај. Ама гледам не се реагира исто овде.
Нормално кога 80% овде се фанови на тој одвратен форсиран клуб Фејкерс ...џабе му е Вестбрук, пак ништо нема да направат.....Леброн пополека фејднува и не е истиот играч а сите се понашаат како да има 30 години.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom