Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.730
Поени од реакции
38.973
Ти вакцинирај се уште со по 1-2 дози, слушај ги внимателно "оние", јавно си кажуваат што и како и немаш гајле.
не ми одговори што ни предстои? Ние колабораторите ќе не терате на Голи Оток можеби?
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.339
Поени од реакции
79.141
Бидејќи овој пат е најавено како "големиот рестарт" и " повторно градење на подобро", тоа значи дека сегашновно мора да се сруши. Рушењето е болен процес, па со лесно нека е.
Да, да, да... све знам.

Имам еден фолијаш другар што ми брифира за сите теории кои се актуелни и вистинити у моментов.
Големиот рестарт, големата промена, што ја спремаат тие кои сите конци ги држат у руки и така натаму, и така натаму.

Не е можно самиот да си крив за срањата у кои се наоѓаш. Мора тоа да е некој друг. Што поматен, понедефиниран - подобро. Односно - полесно.
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
4.889
Поени од реакции
7.268
Имам еден фолијаш другар што ми брифира за сите теории кои се актуелни и вистинити у моментов.
Ах, готов си и ти, заразна е тоа фолијата. :popce:

Иако самите го најавуваат, прават потези да се оствари тоа, он теории... не ти е тебе лесно, ај може со левица за некоја деценија ќе ги ставиш во ред забрадените/забулените.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.339
Поени од реакции
79.141
Ах, готов си и ти, заразна е тоа фолијата. :popce:

Иако самите го најавуваат, прават потези да се оствари тоа, он теории... не ти е тебе лесно, ај може со левица за некоја деценија ќе ги ставиш во ред забрадените/забулените.
Левица, Ислам... можеш и по други теми да идеш да видиш што сум пишувал. Собирај трошки и истури ги тука. Максимална релевантност, помалку не ни очекувам од тебе.
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.063
Поени од реакции
6.674
израел почна трета вакцина да става, а кај иде трета иде и четврта :pos:

ќе излезат по некое време да признаат дека ова што се случува не е природно и нималку нормално, ќе мора на отчет каде отидоа сите вируси и настинки освен коронавирусот мутант
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
4.889
Поени од реакции
7.268
Левица, Ислам... можеш и по други теми да идеш да видиш што сум пишувал. Собирај трошки и истури ги тука. Максимална релевантност, помалку не ни очекувам од тебе.
А ти уствари нешто пишуваше за коронава ...
Извини, не забележав некој податок од тебе врска короната, освен очајен обид за комедијант.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.339
Поени од реакции
79.141
А ти уствари нешто пишуваше за коронава ...
Извини, не забележав некој податок од тебе врска короната, освен очајен обид за комедијант.
Не е прашањето дали станува збор за оф-топик, туку за онаа навика, која ја имаат некои, да одат по сите теми, собирајќи таму што пишувал членот и тука да го истурат тоа, иако е сето тоа фантастично неврзано со темава, веројатно надевајќи се дека некако ќе го претстават како компромитиран, нерелевантен...

Можеби ќе сум собрал храброст муџите да ги избркам од Скопје...
Левица ќе ми помогнела за некоја деценија.
- тоа у темава за Корона.

Не навлегувам во тоа што го пишуваш и колку е неточно и искривено, само велам дека методов е преискористуван на форумов, без разлика колку сирото делува кога некој го употребува.
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
4.889
Поени од реакции
7.268
Не е прашањето дали станува збор за оф-топик, туку за онаа навика, која ја имаат некои, да одат по сите теми, собирајќи таму што пишувал членот и тука да го истурат тоа, иако е сето тоа фантастично неврзано со темава, веројатно надевајќи се дека некако ќе го претстават како компромитиран, нерелевантен...

Можеби ќе сум собрал храброст муџите да ги избркам од Скопје...
Левица ќе ми помогнела за некоја деценија.
- тоа у темава за Корона.

Не навлегувам во тоа што го пишуваш и колку е неточно и искривено, само велам дека методов е преискористуван на форумов, без разлика колку сирото делува кога некој го употребува.
Пак плачеш мор... исто па исто. Прво пробува нешто интересен да биде, после, по навика одма си плаче. Аман, дај порасни, пробај смени друштвото.

Да, да, да... све знам.

Имам еден фолијаш другар што ми брифира за сите теории кои се актуелни и вистинити у моментов.
Големиот рестарт, големата промена, што ја спремаат тие кои сите конци ги држат у руки и така натаму, и така натаму.

Не е можно самиот да си крив за срањата у кои се наоѓаш. Мора тоа да е некој друг. Што поматен, понедефиниран - подобро. Односно - полесно.
Не навлегувам во тоа што го пишуваш и колку е неточно и искривено,
Што те спречува во такво нешто... форумов баш треба за тоа да е... што изиграваш комедијант...
Да би можел да навлезеш во такво нешто, одма би го направил, ама кога не можеш, бидејќи се е поткрепено со факти, ти останува, изгиравање комедијант.

Јас баш би сакал да демантираш од тоа што сум го напишал, на пример смртноста, заразноста, ефикасноста на вакцината, арно ама некако многу тешко ви е, полесно е да трошите празни постови.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.730
Поени од реакции
38.973
Го осеќам Бафра како со петни жили пробува да понуди реални аргументи и да звучи разумно, али тоа теоретичарското буквално му излегува од душата. После толку години гледање јутуб видеа за разни завери, колку и да се трудиш не можеш да звучиш разумно.

Затоа сум за цензура, невини дечки како бафра влегуваат у зоната на самракот односно, the rabbit hole of conspiracy. Све што е поврзано за разно разни завери јутуб треба да обрише, па можеби ќе се вратат у нормала колку толку.
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.988
Значи си знаела да играш шах! :love:
Го осеќам Бафра како со петни жили пробува да понуди реални аргументи и да звучи разумно, али тоа теоретичарското буквално му излегува од душата. После толку години гледање јутуб видеа за разни завери, колку и да се трудиш не можеш да звучиш разумно.

Затоа сум за цензура, невини дечки како бафра влегуваат у зоната на самракот односно, the rabbit hole of conspiracy. Све што е поврзано за разно разни завери јутуб треба да обрише, па можеби ќе се вратат у нормала колку толку.
Ги видовме твоите аргументи. ;)

Апсолутно ништо, сем продавање морал, тролање, обиди за сарказам и закани во празно. И да, постираш скоро секогаш непосредно по Бафра. :cautious:
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
4.889
Поени од реакции
7.268

А значи ова било јутуб и ова биле завери.... ја па мислев официјални документи и бројки. Интересното е што кај невакцинираните смртноста е 0.1%, баш како што и Фаучи со колегите заклучиле.:свиркам:


Ги видовме твоите аргументи
Ко жените во село на чешма се. Наместо Рончето да помогне на нас невините, да сподели нешто конкретно, тој цензури. Со такви сограѓани, што ќе ти се непријатели.

Жално е возрасни особи, интелектуалци (само на хартија), ем податоци пред нив имаат и сеуште се надеваат дека ќе ги добијат девиците.
Не се секирајте целофанчиња, се што посакувате, тоа си го добиваме, само зашто сте огорчени и разочарани беш ли му матер. Посебно опасни се огорчени жени.:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom