Рамна Земја?

Член од
8 ноември 2012
Мислења
233
Поени од реакции
369
Пошо неможеш да одговориш на просто поставено прашање не гледам поента за понатамошна дискусија.
 

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
4.577
Поени од реакции
9.155
Отприлика кога било тоа? Што ја натерало да се врти и да се зодаде? Кој ја создал?
информирај не малку де не само нафрлаш информации, почни од почеток
Автоматски споено мислење:

А, ме интересира твое мислење за сиентологијата
Па нели БИГ БЕНГ големата експлозија кога настанала. Нели пошто секоја експлозија разорува и уништува оваа од пред мнооогу милијарди години замисли ја создала земјата. Може Грујо прв ја завртел не сум сигурен одамна беше тоа. И така од мајмуни настанале луѓето. Додуша денешниве мајмуни никако да еволуираат ама па баш нарочно пред многу милиони години се случило тоа.
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.066
Поени од реакции
13.574
Да не ја читам цела тема од 300 страници... Кое е објаснувањето на рамноземјашиве, зошто не успеал никој од нив да стигне до крајот на Земјата? :) Или ако успеале, што има таму?
Лани имаше двајца што тргнаа со компас да го бараат крајот на светот
и стигнаа до тука
Автоматски споено мислење:

Исто и ако има некој мапа нека постира.
мапа :)
 

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
4.577
Поени од реакции
9.155
Да не ја читам цела тема од 300 страници... Кое е објаснувањето на рамноземјашиве, зошто не успеал никој од нив да стигне до крајот на Земјата? :) Или ако успеале, што има таму?
Зависи како го замислуваш и дали воопшто постои крајот на земјата. Забранети се истражувања околу јужниот пол. На Антарктик исто така забрането е од масоните секаков вид на истражувања.
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.066
Поени од реакции
13.574
Па нели БИГ БЕНГ големата експлозија кога настанала. Нели пошто секоја експлозија разорува и уништува оваа од пред мнооогу милијарди години замисли ја создала земјата. Може Грујо прв ја завртел не сум сигурен одамна беше тоа. И така од мајмуни настанале луѓето. Додуша денешниве мајмуни никако да еволуираат ама па баш нарочно пред многу милиони години се случило тоа.
Јас на пример сакам да разберам што ми кажуваш и да почнам да верувам на вистината, ама ско ми збориш за грујо нема сериозно да те сфатам.
најпзбилно ме и тересора да направам муабет со тебе :) сакам да слушнам се!
ако те читам и те прашувам не одговараш, ако пробам да тепобијам се лутиш.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.183
Поени од реакции
34.407
Зависи како го замислуваш и дали воопшто постои крајот на земјата. Забранети се истражувања околу јужниот пол. На Антарктик исто така забрането е од масоните секаков вид на истражувања.
Да, претпоставував дека тука илуминатите и масоните се имаат умешано, они ја контролираат Земјата.

А од толку многу следбеници, ваљда имало обид до сега да испратите балон / ракета со live-stream во вселената и да видите до каде е крајот и дали е рамна или заоблена, така? Како завршило тоа? Големите корпорации ве стопираат или саботираат, нели? :(
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.482
Поени од реакции
5.499
Зависи како го замислуваш и дали воопшто постои крајот на земјата. Забранети се истражувања околу јужниот пол. На Антарктик исто така забрането е од масоните секаков вид на истражувања.
По некоја логика не би требало да има крај на сите 4 страни?
Исток, запад, север и југ и плус ќошиња?

Исто ме интересира, која е формата? Квадрат, правоаголник, триаголник, круг или? Ако имаш стај мапа да видиме точно на кој места завршува
 

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
4.577
Поени од реакции
9.155
Јас на пример сакам да разберам што ми кажуваш и да почнам да верувам на вистината, ама ско ми збориш за грујо нема сериозно да те сфатам.
најпзбилно ме и тересора да направам муабет со тебе :) сакам да слушнам се!
ако те читам и те прашувам не одговараш, ако пробам да тепобијам се лутиш.
Зошто не ја кажеш твојата верзија за настанокот на земјата штом знаеш да побиваш... Ајде просветли не...
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.066
Поени од реакции
13.574
Зошто не ја кажеш твојата верзија за настанокот на земјата штом знаеш да побиваш... Ајде просветли не...
Затоа што ТИ ја отвори темата, јас немам мислење и сакам да го оформам пткако ќе ги чујам сите факти
 

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
4.577
Поени од реакции
9.155
Да, претпоставував дека тука илуминатите и масоните се имаат умешано, они ја контролираат Земјата.

А од толку многу следбеници, ваљда имало обид до сега да испратите балон / ракета со live-stream во вселената и да видите до каде е крајот и дали е рамна или заоблена, така? Како завршило тоа? Големите корпорации ве стопираат или саботираат, нели? :(
Има многу докази дека земјата е рамна не само од ракети, дронови или авиони. Јас поставив едно прашање на кое не добив одговор. Дали градителите на мостови или железнички пруги ја земаат во обзир математичката пресметка за закривеност на земјата... Која кривина во реалноста нигде ја нема...
 

Maksimot

Психијатриски случај
Член од
28 јули 2021
Мислења
277
Поени од реакции
289
Зависи како го замислуваш и дали воопшто постои крајот на земјата. Забранети се истражувања околу јужниот пол. На Антарктик исто така забрането е од масоните секаков вид на истражувања.
Ти се слушаш што зборуваш?
Било забрането истражување, додека има експедиции од многу земји на антарктикот.
Автоматски споено мислење:

Има многу докази дека земјата е рамна не само од ракети, дронови или авиони. Јас поставив едно прашање на кое не добив одговор. Дали градителите на мостови или железнички пруги ја земаат во обзир математичката пресметка за закривеност на земјата... Која кривина во реалноста нигде ја нема...
Нема потреба да ја земаат во предвид закривеноста.
Од авион може да се види закривеноста.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.183
Поени од реакции
34.407
Има многу докази дека земјата е рамна не само од ракети, дронови или авиони. Јас поставив едно прашање на кое не добив одговор. Дали градителите на мостови или железнички пруги ја земаат во обзир математичката пресметка за закривеност на земјата... Која кривина во реалноста нигде ја нема...
Дај да видам видео :)
 

Maksimot

Психијатриски случај
Член од
28 јули 2021
Мислења
277
Поени од реакции
289
Исто така, Библијата или било која света книга не се користи во наука. Нема доказ дека Библијата е точна. И да ти звучи глупо дека сме еволуирале од мајмуни, уште поглупо е дека сме настанале од Адам и Ева.
 

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
4.577
Поени од реакции
9.155
Затоа што ТИ ја отвори темата, јас немам мислење и сакам да го оформам пткако ќе ги чујам сите факти
Ајде одговори ми дали некаде во природата си видел закривена во
Ти се слушаш што зборуваш?
Било забрането истражување, додека има експедиции од многу земји на антарктикот.
Кои се тие експедиции и што истражуваат?
Автоматски споено мислење:

 

Maksimot

Психијатриски случај
Член од
28 јули 2021
Мислења
277
Поени од реакции
289
Ајде одговори ми дали некаде во природата си видел закривена во

Кои се тие експедиции и што истражуваат?
Автоматски споено мислење:

Неможеш да користиш мапа од пред 1000 години. Тогаш луѓето не ги знаеле сите континенти и мислеле дека островите се многу големи.

Не е важно што тебе ти се допаѓа, факт си е факт и помири се.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom