Нехигиена и запоставеност во врска/брак

Член од
7 септември 2016
Мислења
19.404
Поени од реакции
34.398
До одреден степен те разбирам и се согласувам. Така за оралната хигиена и за капењето се согласувам, но лично сметам дека, како машко, нема потреба да се депилирам (гледам дека и ова е одреден тренд) или бричам на одредени места (пр.нозете). До душа не сум ни влакнест нешто, ама сепак тоа е мојот став. Затоа тешко е да се разграничи несреденост од нехигиена.

Никој, чак ни Говинда, не сака несредени женски.

Инаку има начини на изнуда за водење хигиена. Првиот е секс под туш, а вториот е спиење на кауч. Верувај дека секој после 2-3 ноќи ќе ги повлече трупите, ќе потпише капитулација, ќе се среди и ќе те изнесе на вечера. :D
...грешка си, тоа можеш за себе да кажеш, но не е баш така за сите, додека не се освои врвот планинарот, знае каде му се јажињата, кислородот, држи темпо, внимава за хидратација, вентилација,
...кога по извесен период ќе го освои врвот, планинарот ќе чувствува како победник и освоеното е веќе под негова контрола, тој ќе се опушти, ќе јаде и пие како свиња, ќе се расфрлува со јадењето наоколу во освоениот врв, ќе уздригнува нема да има грижа ама баш за ништо затоа што тој е веќе освоен врв се додека не е на повидок нов врв!

...во брак, не пред брак, не кога се верени, туку конкретно во бракот како се однесува и изгледа жената е заслуга на мажот, а како изгледа и се однесува мажот заслуга е на жената, со напомена дека мажот има потешка улога да ја одржи жената како ја запозна, отколку жената да го одржи мажот како го запозна т.е. жената повеќе се труди да биде средена пред бракот за разлика од мажот кој најчесто се однесува оригинално и поприродно пред бракот и во брак,
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.679
Поени од реакции
19.592
Ако зборуваме само за лична хигиена без никакви медицински субјекти кои би влијаеле, тогаш навистина е срамно да не можеш да се замиеш или измиеш заби два три пати во ден, тоа е мрза, и не е само од кога ќе се омажиш/ожениш има и во оние долги врски кои траат со децении, луѓето се опуштаат и запуштаат себе си. За влакна не можам ни да замислам ќе си подповтатам во уста, нејќу никаде влакна само на глава признавам, блоу џаб со рунтави муда ноу тенкс, и вајс врса ќе земеш да лижеш некоја со прашума меѓу нозе?
А за облекување тоа е веќе друго, вкусови, финансиски средства и ред други работи, ма да и тоа може да се контролира, има ефтина облека скоро секаде, за да изгледаш пристојно.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.515
Поени од реакции
34.569
Купувам бурек во една пекара и ми наплаќа едно капка девојче, од оние што одма дома би го носел :love:

По некој ден исто купувам, истата девојка, со засукани ракави ми враќа кусур...подлактицата од раката влакно до влакно :confused:
Аутоматски изгубив желба за носење дома.:D
Освен ако не се апла темни и густи јас немам проблем со влакна на рака кај женско.
Можеби во прехранбена индустрија и сл. да мора да се депилираат по рацете со цел да не залута некое влакно во храна, али не гледам поента зошто мора редовно да се депилираат раце.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.404
Поени од реакции
34.398
... не знам дали да коментирам понатака на темава, сигурно ќе бидам погрешно сфатена, но имате сосема погрешна перцепција во врска на хигиена или некои нехигиенски поточно нередовно миење, несредено тело, небричени, износени алишта во врска со сексот и палењето,
... денес е време на фетиши, најзгодните фраери трчат по ,,засмрдени несредени женски,, зошто моментално се палат токму на тој растур систем, а и женските се палат на испотен маж, неизбричен... фетиши токму на влакна под мишка, да уринира во уста, по тело, дури најскапите машки парфеми се изработени од потта на бизон...
 
Последно уредено:
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.120
Поени од реакции
15.931
Тие што се забаталуваат во долга врска/брак можеби претходно глумеле дека сакаат да се средени, зашто не гледам друга причина за да сакаш да си небањат и во врска и без врска.
Одговор на прашањето на темава - Ја не би да живеам со таков што го мрзи основна хигиена да практикува.

Што се однесува до влакна на нозе и фустани кај женски или цел тој депилација муабет.
Пред некое време на фемина се направија покољ на слична тема, сите битно се маваат во гради како секоја може што сака да прави, ако сака нека си ги чува влакната вечно, и се може, бла бла, али сите скоро се изјаснија дека трчаат секој втор ден со бричот. Ја поддржуваме борбата, али ако може некој друг да ни ја води, нас ни е срам, општеството премногу не има изманипулирано. :D
Мене ми е гајле искрено, ги сожалувам жените што се премногу влакнести за да мора тоа нонстоп да им е обврска, па таквите ако сакаат нека носат минич со шума по нозе ако им е полесно, не верувам око да ми трепне.
 
Член од
15 февруари 2019
Мислења
898
Поени од реакции
3.507
Мирис од доле?? Недепилирани раце? Па до кај со овие затуцани стандарди...

Абе жена само да слушнам да прдне одма истиот ден развод и ѝ ги фрлам парталите од дома.
Што бе жените прдат и идат по голема нужда? :sick: Бљак, време е да станам асексуалец.
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.987
... денес е време на фетиши, најзгодните фраери трчат по ,,засмрдени несредени женски...
Не е вистина. Баш сметам дека никој ме се пали на општествено еманципираните несредени феминистки кои си прават свои стандарди за привлечност. Дури има и поженствени мажи од нив. :D

Ти викам, ние мажите сме едноставни суштества. Ако не го добиеме она што го сакаме на (по)лесниот начин, ќе се помачиме да го добиеме на потешкиот начин (во брак или долга врска). Од вас зависи колку ќе не помачите.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.404
Поени од реакции
34.398
Не е вистина. Баш сметам дека никој ме се пали на општествено еманципираните несредени феминистки кои си прават свои стандарди за привлечност. Дури има и поженствени мажи од нив. :D

Ти викам, ние мажите сме едноставни суштества. Ако не го добиеме она што го сакаме на (по)лесниот начин, ќе се помачиме да го добиеме на потешкиот начин (во брак или долга врска). Од вас зависи колку ќе не помачите.
...е да де, јас напишав за јаки фраери, не за просечни мушкарци,
...пример, го прашувам, како можеш да раскинеш со таква добра, јака женска што секое машко би ја посакал, а идеш со таа небањата, искубана неграциозна женска? (ми вика, бјонс во дискреција ти кажувам, мерак ми е баш што е таква растурена, кога ја клецам да мириса на пичКојНа, мнооогу јако не можам да ти опишам како се палам :eek:, а се кријам да не ми падне рејтингот кај женските),
 

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
1.629
Поени од реакции
2.071
Ти викам, ние мажите сме едноставни суштества. Ако не го добиеме она што го сакаме на (по)лесниот начин, ќе се помачиме да го добиеме на потешкиот начин (во брак или долга врска). Од вас зависи колку ќе не помачите.


Не можат мажите да бидат толку едноставни, колку што тие можат да бидат комплицирани. :D
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.404
Поени од реакции
34.398
... мушкото да даде толку пари за да се испрска со некое од овие парфеми, да замижиш и да ти рече ,,те сакам, сакам да те осетам бејб,, !!!
исто како кит да се усере, па уште да се легне до него! :brlav:
...прдни бре да поземам воздух :semolam:
 
Последно уредено:
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.453
Поени од реакции
5.435
...е да де, јас напишав за јаки фраери, не за просечни мушкарци,
...пример, го прашувам, како можеш да раскинеш со таква добра, јака женска што секое машко би ја посакал, а идеш со таа небањата, искубана неграциозна женска? (ми вика, бјонс во дискреција ти кажувам, мерак ми е баш што е таква растурена, кога ја клецам да мириса на пичКојНа, мнооогу јако не можам да ти опишам како се палам :eek:, а се кријам да не ми падне рејтингот кај женските),


Мирисот на чиста, навлажнета "пичкојна" е најбоље мирис евр. :D


Нормално тука не праиме муабет за небањато што труе на расипани јајца и туна у комбинација со мрша и канализација. :D
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.404
Поени од реакции
34.398
Говинда му доаѓа како некој посебен вид суштество, мутант некој или? :D
...глумец ма,
не разбирам српски.
...никој не е совршен :toe:
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
ова.

Кога сум веќе дел од една вака глупа тема, што мислите за обратниот процес од ова што ја мачи Нада? Кога некој го истурил пола шише парфем на него на пример?
Денес еден на работа беше толку напуфкан што во ходникот на 10 метри оддалеченост мирисаше. Ме умори тешкиот мирис на смреки, сандалови дрва, море, зето заедно, куршлус. Јас токму денес планирав да одам да си купам нов парфем, ама после изминатиов ден си велам - you do not want to be that guy. Ќе поминам и со обично туширање. За вечерни излегувања можи ќе преснам тро на кожа. Ама на работа - hell no.
Сигурен си дека не бил некој небањат што сакал да камуфлира смрдеа? :D
 

Византиецот

what you looking at, ass
Член од
14 март 2021
Мислења
2.572
Поени од реакции
5.980
не, препичено и прудент момчило е. Сакаше цел оддел да осети и дознае - дека тој на парфем мириса. Уште сум уморен.
Сега одам да возам точак да вдишам тро кислород за промена на сите тие етерични масла плус алкохол.
Кога ќе се вратам обично ќе се истуширам а моите влакнести балкански гради нема да видат парфем долго време.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.287
... денес е време на фетиши, најзгодните фраери трчат по ,,засмрдени несредени женски,, зошто моментално се палат токму на тој растур систем, а и женските се палат на испотен маж, неизбричен... фетиши токму на влакна под мишка, да уринира во уста, по тело, дури најскапите машки парфеми се изработени од потта на бизон...
Кај се случува ова?
У твојата глава?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom