Нехигиена и запоставеност во врска/брак

Член од
3 мај 2019
Мислења
11.810
Поени од реакции
5.409
Vo svetov pocna vselenski turizam a ovde na forumov ke se diskutira dali nekoja se depilirala, smrdela ili kosata ne ja izmila:facepalm:
Sekoj covek ima svoj poseben miris, taka da ne bi diskutirala za toa, a posebno koga se hormoni vo prasanje...vsusnost site ste ucele, umni deca ste.
Koga se vrakame od rabota na ovie 42 stepeni, vo avtobus ke se spotne od glava do peti i najcistata zena ili maz.
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
9.922
Поени од реакции
12.845
Vo svetov pocna vselenski turizam a ovde na forumov ke se diskutira dali nekoja se depilirala, smrdela ili kosata ne ja izmila:facepalm:
Sekoj covek ima svoj poseben miris, taka da ne bi diskutirala za toa, a posebno koga se hormoni vo prasanje...vsusnost site ste ucele, umni deca ste.
Koga se vrakame od rabota na ovie 42 stepeni, vo avtobus ke se spotne od glava do peti i najcistata zena ili maz.
Тетке си ја утнала темата малку.
 

Darling

uwu
Член од
5 јуни 2009
Мислења
10.645
Поени од реакции
19.746
Licna higiena e pozelno sekoj da vodi.

Ako ti znaci taa licnost, pomogni i razgovaraj so nea, smrdeata ne e sekogas od zapostavenost ima medicinski pricini.
 
Член од
3 март 2021
Мислења
110
Поени од реакции
158
Знам дека има теми за лична хигиена, секс хигиена, ама сакам да правам муабет за друго, ме интересираат мислења зошто сакам да знам зошто, дали е причина за неверства и слично.
Секојдневно гледам мажени жени со влакнести нозе, со чорапа и јадранка, мрсна коса и испуштени стомаци, изеден пола лак од нокти, некое старско парче елече или скинато блузиче и секој ден се движат така пред влез, до продавница, шетаат со децата. А и многу пријатели после раскин зборат дека бившите не воделе хигиена... Исто и мажи. А пред да влезат во долга врска или брак, средени, дотерани, намирисани, со фризурче.. Зошто се дешава ова и дали ова можеби е една од причините за неверство?

Во врска сте, до уши заљубени, тој или таа е вашата сродна душа, ама му смрди здивот. Кога имате секс непријатна миризба доаѓа од таму доле, хигиената воопшто не е запазена, мириса на пот, рацете и нозете врколак, смрдат чорапите.. Не мора да е се заедно, доволно е само едно нешто од примерите и не само еднаш два пати, се случува нели, него многу често, скоро секогаш. А друго ви е се погодено. Муабет, исти интереси, музика, филмови, уживате во друштвото. Единствена маана е ова. Како ќе реагирате? Дали некако од околу ќе почнете муабет на таа тема, дали ќе останете со таа личност но ќе барате нешто на страна, или воопшто не ви е гад од личноста што ја сакате?

Јас во средно ептен бев загреана за еден менаџер демек во вулкан :ROFLMAO: ептен згоден, сите трчаа по него, пола година го бркав идев поради него таму и конечно една вечер се смувавме. Здивот му мирисаше на умрено маче, ама ај си реков пиел, жеден поради тоа е. И демек почнавме врска, секогаш кога се гледавме се полошо и полошо му мирисаше и толку крај, ќе исповратев се ако останев со него. Не можам да поднесам туѓа нехигиена макар ептен да ја сакам таа личност. Секундарно престанува љубовта.
Мирис од доле?? Недепилирани раце? Па до кај со овие затуцани стандарди...

Абе жена само да слушнам да прдне одма истиот ден развод и ѝ ги фрлам парталите од дома.
 

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
1.539
Поени од реакции
7.382
Vo svetov pocna vselenski turizam a ovde na forumov ke se diskutira dali nekoja se depilirala, smrdela ili kosata ne ja izmila:facepalm:
Sekoj covek ima svoj poseben miris, taka da ne bi diskutirala za toa, a posebno koga se hormoni vo prasanje...vsusnost site ste ucele, umni deca ste.
Koga se vrakame od rabota na ovie 42 stepeni, vo avtobus ke se spotne od glava do peti i najcistata zena ili maz.
Не би дискутирала, ама дискутираш.
Темата не е да дискутираме дали некоја смрдела или не измила коса, муабетот е сосема друг.
Иди сега пишувај си во вселенски туризам и поти се по автобуси, остави не нас да збориме за спотнати мишки. Не мора секаде да те има.
Автоматски споено мислење:

Мирис од доле?? Недепилирани раце? Па до кај со овие затуцани стандарди...

Абе жена само да слушнам да прдне одма истиот ден развод и ѝ ги фрлам парталите од дома.
Знаеш колку жени има што не водат хигиена таму долу? Ќе се изненадиш да дознаеш.
Обично после раскин кажуваат машките, и секогаш кога ќе сум прашала што е проблем за раскин, ова било една од причините. На некои па не им смета.
Една бивша другарка, летно време беше фустанче носеше и седевме на земја, стана и се наведна да земе нешто, смрдеата никогаш нема да ја заборавам. Јас си заминав и дојде дечко и.
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
4.663
Поени од реакции
6.477
Па затоа пишува запоставеност, тоа ти е кога нозете и мишките ти се со влакна, кога носиш чорапа со јадранка, не водиш грижа за такви работи. И хигиена како мрсна коса, небањата, смрдеа, пот, миризби од долу и тн..
Нема шанса некој да ме убеди дека е нормално тоа за една жена зошто немала време од деца и обврски.
Малу си со стереотипи Хоупќе. Успори мало.

Што правиме со медицински состојби ко прекумерно потење? Се тушираш, се облакаш, излегуваш пред зграда и веќе си препотен.

Или со медицински состојби кај што имаш премногу првут, а нема лек со кој засекогаш би го решил тој проблем. Што треба тие луѓе да направат, да се обесат, за ти да се осеќаш поубаво?

Не секогаш сè е како што изгледа од страна.
 

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
1.539
Поени од реакции
7.382
Малу си со стереотипи Хоупќе. Успори мало.

Што правиме со медицински состојби ко прекумерно потење? Се тушираш, се облакаш, излегуваш пред зграда и веќе си препотен.

Или со медицински состојби кај што имаш премногу првут, а нема лек со кој засекогаш би го решил тој проблем. Што треба тие луѓе да направат, да се обесат, за ти да се осеќаш поубаво?

Не секогаш сè е како што изгледа од страна.
Замисли плус уште од село да се. :)
 
Член од
21 септември 2011
Мислења
447
Поени од реакции
1.067
Купувам бурек во една пекара и ми наплаќа едно капка девојче, од оние што одма дома би го носел :love:

По некој ден исто купувам, истата девојка, со засукани ракави ми враќа кусур...подлактицата од раката влакно до влакно :confused:
Аутоматски изгубив желба за носење дома.:D
 

Darling

uwu
Член од
5 јуни 2009
Мислења
10.645
Поени од реакции
19.746
Знаеш колку жени има што не водат хигиена таму долу? Ќе се изненадиш да дознаеш.
Обично после раскин кажуваат машките, и секогаш кога ќе сум прашала што е проблем за раскин, ова било една од причините. На некои па не им смета.
Една бивша другарка, летно време беше фустанче носеше и седевме на земја, стана и се наведна да земе нешто, смрдеата никогаш нема да ја заборавам. Јас си заминав и дојде дечко и.
Toa e veke medicinski problem, SPB. Mozno e i od decko i da i e.
Sekoja zena ako redovno se tushira go nema toj problem.
 

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
1.539
Поени од реакции
7.382
Кој сака да се инаети и да се рчка, еве ќе најде нешто, ќе изврти муабети и ќе излезе сосема четврто нешто од целта на темата. Никој не прави муабет за медицински состојби, ако ти се бањаш нон стоп и се потиш сигурно дека нема да корниш до 3 улици. Првут не спомнав мислам, за здивот се согласувам, но мене ми е гадно, а за немиење на гениталиите нема медицински состојби, едноставно е неводење хигиена.

И, прашањето, еве по стоти пат, е како би реагирале кога партнерот не води лична хигиена, значи без никакви медицински состојби, едноставно не се бања, не се мие заби, не се грижи за себе. И зошто повеќето луѓе се запоставуваат во долги врски и бракови.
 

Darling

uwu
Член од
5 јуни 2009
Мислења
10.645
Поени од реакции
19.746
Купувам бурек во една пекара и ми наплаќа едно капка девојче, од оние што одма дома би го носел :love:

По некој ден исто купувам, истата девојка, со засукани ракави ми враќа кусур...подлактицата од раката влакно до влакно :confused:
Аутоматски изгубив желба за носење дома.:D
Ne ja zasluzuvas sekako.
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
4.663
Поени од реакции
6.477
Замисли плус уште од село да се. :)
Очекував дека ќе го пишеш ова. Ко селски буквар те прочитав. :D

Само што јас убаво се појаснив на што мислев кога го кажав тоа што го кажав, али ти не ми појасни што треба да направат луѓето што имаат медицински проблеми ко што спомнав, а за кои нема чаре?

Да се преселат во село за тебе поубаво да ти е?
 

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
1.539
Поени од реакции
7.382
Toa e veke medicinski problem, SPB. Mozno e i od decko i da i e.
Sekoja zena ako redovno se tushira go nema toj problem.
Така де, на страна медицинските проблеми, муабет е строго за неводење хиигиена. Значи миризба од небањање.
Автоматски споено мислење:
 

Darling

uwu
Член од
5 јуни 2009
Мислења
10.645
Поени од реакции
19.746
Така де, на страна медицинските проблеми, муабет е строго за неводење хиигиена. Значи миризба од небањање.
Автоматски споено мислење:
Se druzis so nebanjati?
Ew.
 

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
1.539
Поени од реакции
7.382
Очекував дека ќе го пишеш ова. Ко селски буквар те прочитав. :D

Само што јас убаво се појаснив на што мислев кога го кажав тоа што го кажав, али ти не ми појасни што треба да направат луѓето што имаат медицински проблеми ко што спомнав, а за кои нема чаре?

Да се преселат во село за тебе поубаво да ти е?
Ти кажав некој пост погоре.
Не знам зошто имаш потреба во секои изјави да наоѓаш некои глупи работи кои и сам знаеш дека не се точни и не се работи за тоа? Објаснето е и во првиот пост, и во многу понатаму и пак ко слеп за стап се фати за медицинските состојби. Не, не треба да се убијат тие што имаат проблеми со медицински состојби за да јас бидам задоволна и не не треба ни тие што не водат хигиена да се убијат. Може само да се забањаат. :)
Автоматски споено мислење:

Se druzis so nebanjati?
Ew.
Многу смешно, се изнасмеав. Се дружиш со небањати хахахха како ме заеба секоја чест.
Тоа е тоа, нека има мир во светот само, друго мање битно, батали. :love:
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom