ЕУРО 2020 - Група Ц (Холандија, Украина, Австрија, МАКЕДОНИЈА)

Македонија ќе се пласира во нокаут фазата како...?


  • Вкупно гласачи
    162
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.529
Поени од реакции
5.561
Ни треба една победа и едно реми за понатаму или како ??
Имаме шанси реално.
Според мене ако успееме да ја победиме Украина со една нога сме веќе во осмина.
Дури и само со бод против Украина можеме да се надеваме на изненадување против Холандија.

Реално ако се веќе сигурни со 6 бода. А и мислам дека повеќе ќе ни лежат како репрезентација Холандија. Очекувам да ги фатиме на контри.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.330
Поени од реакции
21.794
Мене од секогаш ме нервира тоа "битно да учествуваме" или "успех е тоа што се пласиравме". Кога учествуваме дај да направиме нешто, да се испише историја, а не да стои дека сме биле учесник и сме завршиле последни или едни од последните, како што сме секаде со исклучоци. Вистина е дека успех е самиот пласман но само ќе тапкаме во место ако останеме на тоа дека само пласманот е успех...
Сите го сакаме тоа. Треба сепак да ги знаеме нашите можности и на крај да престанеме да плукаме. Не е тоа битна да учествуваме. А и да, успех е што сме пласирани прв пат е. Дане испадне на крај тој успех да не го цениме.
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.431
Поени од реакции
5.205
Имаме шанси реално.
Според мене ако успееме да ја победиме Украина со една нога сме веќе во осмина.
Дури и само со бод против Украина можеме да се надеваме на изненадување против Холандија.

Реално ако се веќе сигурни со 6 бода. А и мислам дека повеќе ќе ни лежат како репрезентација Холандија. Очекувам да ги фатиме на контри.
Имаме шанси реално.
Според мене ако успееме да ја победиме Украина со една нога сме веќе во осмина.
Дури и само со бод против Украина можеме да се надеваме на изненадување против Холандија.

Реално ако се веќе сигурни со 6 бода. А и мислам дека повеќе ќе ни лежат како репрезентација Холандија. Очекувам да ги фатиме на контри.
Кога Мрме ќе најде играчи од калибарот на Шевченко пa и на Ребров кога Динамо Киев 1997 во четвртфинале од Лига на Шампиони ја декласираше Барселона со вкупен резултат од 7:0 тогаш ќе направиме успех на европско или светско превенство.
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.087
Поени од реакции
6.728
желбите се едно, а реалноста друго........влеговме на европско затоа што се прошири и уефа даде шанса и мали репрезентации да заиграат иначе ќе си имаа репрезентативците одмор и летово

една австрија не здроби денес ,се задоволивме со 2-3 полушанси цел натпревар,а што ќе се деси со појаките да не се залажуваме

историјата се испиша успехот да заигра мала репрезентација на големо натпреварување, ова најповеќе сигурно го заслужи ГРАНДЕ ПАНДЕВ, а за другите ќе мора многу да сработат пошто го немаат тој талент и желба како на капитенот за одново да заиграат на големи текми
 
Член од
6 април 2014
Мислења
5.002
Поени од реакции
6.318
Jas neznam koj se ovde faci si pravat filmovi da ja pobedime Ukraina, abre luge vie gledavte Holandija Ukraina ili Sileks-Vardar gledavte. Ukraina u 2 potega ke ne resi kako sto vo 2 potega i golovi i dadoa na Holandija. Dajte malce simnete se na zemja. Neka uspejat igracite da izborat barem dostoinstven poraz 1-0 ili 2-1 za pobeda na evropsko mnogu tesko.
 
Член од
14 јули 2017
Мислења
642
Поени од реакции
1.265
- Je*at ću ti majku šiptarsku - derao se prema jednom od Makedonaca koji mu se iz nekog, zasad nepoznatog razloga, zamjerio.

Inače, prezime Arnautović je turskog porijekla i znači, ne biste vjerovali - Albanac.

Мајка му да а ебам, како не се степаа таму да му ебам коњот глуп.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.479
Поени од реакции
28.759
Imajte malku verba, chuda se slucuvaat :)

Sigurno deckite sho igraat na Evropsko svesni se deka ne se favorit i davaat se od sebe.
Sportski e da se prifati poraz, mudro e da se nauci od nego.
Pojaki timovi isto taka gubat.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
1.560
Поени од реакции
3.845
Ептен mismatch ни се Австријциве на нас, три пати не утепаа во две години. Верувам дека на наредните натпревари ќе бидеме подобри, не дека се послаба репрезентација Украинците на пример, него овие ептен ни ја имаат против играта.
Не се сложувам дека не треба да ги критикуваме при бледи настапи, апсолутно не сакам да имаме настап на првенствово кој ќе остави впечаток дека ова ни е поклон од УЕФА кој со игра/квалитет не го заслужуваме. Тешко беше да се слушне денес делон од навивачката химна "Одиме на европско првенство, таму ни е место..." после ваков настап.
За Мрме што да се каже... Колку само Спировски подобро ќе легнеше во средина на место на Костадинов и колку само послободно игра Адеми кога има таков играч како Стефан до него... Чурлинов место Тричко исто така, баш денес веројатно највеќе требаше да добие прилика како играч од Бундес лига кој има играно против повеќето од австрискиве репрезентативци. Тотално ја утна работата по втор пат со Австрија после натпреварот во Скопје.
 
Ф

Флеш

Гостин
Кога Мрме ќе најде играчи од калибарот на Шевченко пa и на Ребров кога Динамо Киев 1997 во четвртфинале од Лига на Шампиони ја декласираше Барселона со вкупен резултат од 7:0 тогаш ќе направиме успех на европско или светско превенство.
Боље Мрме да си оди , оти е ограничен тренер. Милевски е боље опција иако се од исто село Ѓорче. Да играш со Ристовски на неприродна позиција,со лоши одлуки во тактика и измени,ја сјеба утакмицата ....требаше само второ да балансира посед и контрола.Австријците не сјебаа од нивна лева страна,кажано наша десна страна со добри ниски центаршутеви кон најблиската статива .Ставаш Бејтулаи и Костадинов,мислам незрел тренер е.
 
Член од
6 мај 2021
Мислења
704
Поени од реакции
1.290
Jas neznam koj se ovde faci si pravat filmovi da ja pobedime Ukraina, abre luge vie gledavte Holandija Ukraina ili Sileks-Vardar gledavte. Ukraina u 2 potega ke ne resi kako sto vo 2 potega i golovi i dadoa na Holandija. Dajte malce simnete se na zemja. Neka uspejat igracite da izborat barem dostoinstven poraz 1-0 ili 2-1 za pobeda na evropsko mnogu tesko.
Имаше вакви коментари и пред натпреварот со Германија ама после...
Ништо лично, да не ме сфатиш погрешно.
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.186
Поени од реакции
4.147
апсолутно не сакам да имаме настап на првенствово кој ќе остави впечаток дека ова ни е поклон од УЕФА кој со игра/квалитет не го заслужуваме.
Да не расипувам атмосфера во темава, ама тоа е реалност. Не се квалификуваме по вистинскиот пат, ни откако УЕФА го девалвираше натпреварувањево и го прошири.
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.431
Поени од реакции
5.205
Боље Мрме да си оди , оти е ограничен тренер. Милевски е боље опција иако се од исто село Ѓорче. Да играш со Ристовски на неприродна позиција,со лоши одлуки во тактика и измени,ја сјеба утакмицата ....требаше само второ да балансира посед и контрола.Австријците не сјебаа од нивна лева страна,кажано наша десна страна со добри ниски центаршутеви кон најблиската статива .Ставаш Бејтулаи и Костадинов,мислам незрел тренер е.
Кога решаваш да се браниш и да чекаш шанси од контри неопходно е да имаш тркачи каков што беше Шевченко и во моментов не ми текнува на некој друг што имаше брзина како него.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
1.560
Поени од реакции
3.845
Да не расипувам атмосфера во темава, ама тоа е реалност. Не се квалификуваме по вистинскиот пат, ни откако УЕФА го девалвираше натпреварувањево и го прошири.
Нека прикажат они добри игри на првенствово, па да видиш дали некој ќе збори дека незаслужено сме тука. Како што одеднаш сопреа таквите муабети после Германија, без разлика што се сосема различни квалификации, после таков настап никој не ти мрчи дека нешто не заслужуваш.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.331
Поени од реакции
19.002
Imajte malku verba, chuda se slucuvaat :)

Sigurno deckite sho igraat na Evropsko svesni se deka ne se favorit i davaat se od sebe.
Sportski e da se prifati poraz, mudro e da se nauci od nego.
Pojaki timovi isto taka gubat.
Не се работи во случајот за тоа. Сето тоа го знаеме и е точно ама кога веќе си на европско играј прво машки и искористи ги сите можности и направи неколку мудри потези. Зошто гледам дека повеќето го напишале моето мислење уште кога ги видов Бејтулаи и Тихо. Мрме очигледно одеше на чување на тој бод и како и секогаш пичкарската тактика не успева. Секоја чест за него и за овој успех и за овој ден кој го сонував уште од мал, за голот кој го постигнавме и радоста која искрено не сум ја доживеал досега во фудбалот(може тука некаде горе-доле Вардар-Фенер двомечот) но сепак овој пораз оди на душа на Мрме.


Како и да е нека се играат овие две утакмици машки затоа што нема што да се изгуби, нека играат фудбал како што играле секогаш и нека се угледаат повеќето малку на Барди па и Стефан Ристовски, затоа што може веќе никогаш да немаат шанси да се покажат на вакво натпреварување и најбитните натпревари да ги памтат по тоа како паничеле и правеле глупи грешки, но сепак за тоа не сакам да пишувам, ниту сум некој голем познавач на фудбалот, ниту пак ме интересира толку тој дел на анализа.
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.381
Поени од реакции
5.735
За со Украина е подобро да играме со поприродни позиции на играчите т.е. нешто вака
Столе
Велковски. Муслиу. К.Ристевски

С.Ристовски. Алиоски
Николов Адеми. Барди

Пандев. Елмаз

Мада и денес го очекував овај состав..мада и К.Ристевски не ми е сигурен за назад , ама па С.Ристевски денес тапа , многу грешки правеше....Со тоа што измени никако Бејтулаи и Костадинов , поарно со играч помалку да играме отколку некој од нив.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom