Што играте во моментов

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.556
Поени од реакции
52.348
SEA_END_fb_share_img_1200x630.jpg

Никогаш ме немаше заинтересирсно серијалов. Се сеќавам на иксбокс 360 симнував некоја и режев на три цедиња за да изиграм се на се 15-20 минути :D

И со оваа беше слично, пуштив малце уште пред два месеци, не ми делуваше како нешто што ќе ме заинтересира и исклучив. Ама остана инсталирана, па се случуваше измеѓу нешто друго да пуштам ова да поиграм малце и така поминав 3-4 чептери.

Последнава недела немав идеја што да почнам следно да играм, па решив да и дадам малце повеќе шанса и еве после околу 7 часа гејмплеј мислам дека конечно навлегов доволно за да пробам да ја завршам.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.297
Поени од реакции
78.968
^ на PS. Последна FF што ја играв/свртев. Натаму, не ми се свиѓаа, па прекинав и да ги пратам.
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.487
Поени од реакции
5.963
Life is Strange 2, ги снимив сите 5 епизоди за YouTube. Ако знаете некој сличен серијал, препорачајте. :noze:

 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.505
Поени од реакции
33.665
Life is Strange 2, ги снимив сите 5 епизоди за YouTube. Ако знаете некој сличен серијал, препорачајте. :noze:

Life is strange 1. :D

Telltale igrite, ima game of thrones i batman. Walking dead serijalot isto e poemocionaln duri i od life is strange. Wolf among us, itn vakvi so klikanje i razlicni izbori. Detroit become human isto.

I edna ponova bi ti preporacal mnogu interesna samo treba i telefonot da go povrzes za da ti sledi ocite. Ako blinknes igrata pravi skip. Before your eyes se vika. Epten e slatka ama kratka.
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.393
Поени од реакции
21.946
Days Gone ..Феноменална игра.Препорака за сите.
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.097
Поени од реакции
5.767
1623959884036.png

Лани имав направено преордер на FF7 Remake, ама морав да ја подигнам директно од Gamestop. Баш се погоди кога излезе имаше локдаун и не можев да ја земам и ја подигнав после 1-2 месеци кога отворија пак продавниците, ама тогаш не ми се играше. Сега излезе бесплатен апгрејд за PS5 и решив да го искористам тоа како повод за да ја играм.

Досега имам изиграно околу 13 саати и играта е одлична. Додадени се доста работи во однос на оригиналот, како сајд мисии, диалог, cutscenes... Графиката и музиката се фантастични. Гејмплејот е сменет, ама ми се свиѓа.


1623961430053.png

Вчера ја земав за Switch, досега ја имам играно 2-3 саати негде и доста е интересна. Можам да видам зашто многумина ја сметаа за една од најдобрите игри претходната година.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.556
Поени од реакции
52.348
capsule_616x353.jpg

Откако се опоравив од Бладборн, деновиве почнав ова. Уште пред неколку месеци ја пробав на ПЦ ама иако ми делуваше интересно, не ми се погоди во тој момент. Сега ја начекав на попуст на Плејстејшн и супер ми легна (y)
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.097
Поени од реакции
5.767
Периодов ги изиграв Ratchet and Clank, Maneater и Ratchet and Clank: Rift Apart. Последнава беше фантастична визуелно и во тоа како се искористени сите можности што ги нуди Dualsense контролерот. Исто така имаше доста подобрувања во гејмплејот и левел дизајнот во однос на претходната. Приказната беше за нијанса подобра. Ја препорачувам играта на сите што имаат PS5, ама мислам дека не вреди за полна цена. Среќа начекав понуда со играта и црниот контролер за 95 евра.

1625755490858.png

Следниве неколку дена нема да играм многу, евентуално малце Elder Scrolls Online или Final Fantasy XIV. Се чека The Legend of Zelda: Skyward Sword HD следниот петок :vozbud:
 

Vlatko_Gjorce

Ѓубре
Член од
17 април 2009
Мислења
2.550
Поени од реакции
2.511
Screenshot_20210717-230133.png
Taisen Hot Gimmick серијалот...тхе бест махјонг евр :
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

Kajgana Shop

На врв Bottom