А1 Македонија (VIP)

Член од
11 февруари 2009
Мислења
1.072
Поени од реакции
1.144
Имам од а1 пакет дома интернет, телевизија и фиксен телефон. Сакам сега да земам и 2 мобилни линии со некаде 10-15 гига нет. Која е најдобра опција и колку е претплатата отприлика? И дали е подобро да земам само картички или и уред (па да го продадам после).
Ќе си направиш Combo пакет и ќе добиеш нешто ситно попуст и на претплатата за мобилните. А дали уред или сим картички најмногу зависи од потребите а ако веќе имаш мобилни телефони, тогаш земи си само сим картички бидејки во тој случај поевтина ќе ти биде претплатата. За цената провери си на сајтот на А1, не биди толкава мрза :cool:
 
Последно уредено:
Член од
13 јануари 2015
Мислења
794
Поени од реакции
272
Ќе си направиш Combo пакет и ќе добиеш нешто ситно попуст и на претплатата за мобилните. А дали уред или сим картички најмногу зависи од потребите а ако веќе имаш мобилни телефони, тогаш земи си само сим картички бидејки во тој случај поевтина ќе ти биде претплатата. За цената провери си на сајтот на А1, не биди толкава мрза :cool:
Фала ти (y)
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.705
Поени од реакции
6.642
Кога најрано може да се продолжи договорот ако ми истекува во декември? Или нема таква опција?
 

calipso

Optimal Сasual Dating - Authentic Maidens
Член од
27 декември 2009
Мислења
130
Поени од реакции
55
Denes ima pogolemi poteskotii so mobilnata mreza na A1 vo opstina Tetovo
 
Член од
9 јануари 2021
Мислења
709
Поени од реакции
728
A1 ednas da ima poteskotii, na eden sat minatava nedela padna 4G na combo boxot, mnogu pati 3G edna se slucuva crta ima mreza, nekoj se zalat deka ne mozat da se slusnat, no sega i vremevo ne e bash toplo i mirno i mnogu vrenzi ima i vetrovi. Mozi i nekogas imaat i teh. problemi, no gi resavaat za brzo.
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.357
Поени од реакции
4.879
Здраво дечки, имам два ЛЦД телевизори и телевизија преку картички. Имам уште еден аналоген ТВ на кој немам телевизија. Дали и како можам да имам ТВ на тој телевизор? Бидејќи со антена кабелот не ми вади тв. Дали треба да ги контактирам за да ми активираат телевизија или се доплаќа? Тел за да ги контактирам?
 
Член од
9 јануари 2021
Мислења
709
Поени од реакции
728
Здраво дечки, имам два ЛЦД телевизори и телевизија преку картички. Имам уште еден аналоген ТВ на кој немам телевизија. Дали и како можам да имам ТВ на тој телевизор? Бидејќи со антена кабелот не ми вади тв. Дали треба да ги контактирам за да ми активираат телевизија или се доплаќа? Тел за да ги контактирам?
DVB-T ресивер е чарето само ако не ти дава телевизија преку картичка. Исконтактирај преку А1 live shop и таму распрашај се!
 

DEVIN

Super Сasual Dating - Actual Girls
Член од
30 јуни 2015
Мислења
176
Поени од реакции
51
Може ли во А1 да направам пакет само од 3 мобилни линии и да добијам бонус за уред? Или мора да е целосен комбо пакет?
 
Член од
9 јануари 2021
Мислења
709
Поени од реакции
728
Може ли во А1 да направам пакет само од 3 мобилни линии и да добијам бонус за уред? Или мора да е целосен комбо пакет?
Прашај преку a1 live shop и таму најдобро информирај се. Во телеком знам дека нудат, но во А1 незнам.
Ефтино ќе те фати ако направиш комбо пакет со интернет и мобилни линии, не мора сега да имаш телевизија.
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.950
Поени од реакции
6.147
Дали некој овде користи ТВ од А1, дали е задоволен и ред други работи доколку некој користи сакам да го прашам неколку работи во порака.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom