Кладилница (Генерална дискусија)

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.336
Поени од реакции
2.224
Riddler Зашо го форсираш Казан? Мислам не фека сум против онака оти гледам 2-0 за Омск башка и дома играт сега, не пратам толку хокеј онака чисто зашо би го играл, минатиот пат го играв кец пак го кажа ама киксаа.
Поздрав
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.934
Поени од реакции
9.567
Riddler Зашо го форсираш Казан? Мислам не фека сум против онака оти гледам 2-0 за Омск башка и дома играт сега, не пратам толку хокеј онака чисто зашо би го играл, минатиот пат го играв кец пак го кажа ама киксаа.
Поздрав
Must win им е скоро ако овде го лапнат го лапнаа скроз ОМСК ги вади голманот Хрубец во двете до сеа и некако срека имаат не се ништо подобри туку посрекни коеф е солиден мора да притиснат за победа овде
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.302
Поени од реакции
108.493
На натпреварот Мontespaccatи - Lornano Badesse од италијанската Д лига коефициентот на X потона. На бетфер сите пари се мечирани на нерешено, а за разлика од другите натпревари од овие лиги, многу поголеми пари се мечирани на овој натпревар.
А потона и иксот. :D
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.934
Поени од реакции
9.567
И Палермо изгуби :pos: 89/93 прими 2 гола :sramezliv: добро шо ја штитев на 1х да име ебам говна местачки
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.077
Поени од реакции
6.699
ин лајв корне добива прв сет...........а можда и мечот,мертенс ќе мора многу да испоти да го добие мечов
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.302
Поени од реакции
108.493
Ај вака со ред...
@Riddler Мешков добива денес така? Мотор ги глеав со Вардар трагична екипа се.

@Косинус
Ајла 2.10 ја глеав вчера топ изигра, а и општо у задње време ок игра. Стивенс е одрон веќе долго време така да ко да вреди квотава. Гауф исто добива гарант со Дејвис, Мугуруза... Ако имаш нешто додади.

Од мене од овие порано што се Кокинакис 1.70. Реално Кокинакис е топ 30 играч по талент и квалитет али повредите го уназадија. Годинава ја почна добро, ама ќе мора да се пробива некое време кроз Челенџери така да овој во Сплит му е добра шанса зашо конкуренцијата е слаба. Овој Колар освои сеа Челенџер во Португалија али квалитативно е многу позади Коки, просечен сервис, пушер од поле без некои изразити офанзивни карактеристики, би требало овде Коки да добие лесно.
 
Член од
29 март 2021
Мислења
301
Поени од реакции
864
@Косинус
Ајла 2.10 ја глеав вчера топ изигра, а и општо у задње време ок игра. Стивенс е одрон веќе долго време така да ко да вреди квотава. Гауф исто добива гарант со Дејвис, Мугуруза... Ако имаш нешто додади.
Јас не би ја играл Ајла против Стивенс. Прво има ужасен меѓусебен, 0-5 за Стивенс, втора црната во Мајами покажа знаци на живот, а овде во првиот настап лесно ја доби малата кинескиња која е страшен талент. Стивенс секоја година игра некои два три месеци, не би се изненадил да почне овде. Мугуруза би требало лесно преку Путинцева, Коко ќе ја добие Дејвис веројатно, ама има гадна навика да губи по еден сет и во мечевите кои ги добива, па не сакам да се нервирам со неа. Мене Бадоса ми е тип на денот, вчера одигра страшен меч против Бенчич, Мекнели доби против Севастова која имаше милион неизнудени, во многу слаб меч полн со брејкови. Не гледам како ендодимензионалната Мекнели со нејзиното излегување на мрежа може да ја добие Бадоса во моментов.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.302
Поени од реакции
108.493
Мене Бадоса ми е тип на денот, вчера одигра страшен меч против Бенчич, Мекнели доби против Севастова која имаше милион неизнудени, во многу слаб меч полн со брејкови. Не гледам како ендодимензионалната Мекнели со нејзиното излегување на мрежа може да ја добие Бадоса во моментов.
Ме изгоре курвата вчера, 4.5 играв на неа баш ради тоа што го спомна за Мекнели, али и сам кажа што све направи Севастова. Ок, те пратам со Бадоса, башка јако пиче е. :pipi:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom