Каде може да најдам? (Општи прашања)

Член од
5 март 2021
Мислења
36
Поени од реакции
44
eee фала значи Тетово е подобра опција,така раазбрав...
Бо Тетово ти е најдобро, ем се квалитетни кај нив, плус и одлична цена даваат, едни мои роднини нарача од еден мебел од Тетово, и баш како што сакаа им го направија, така да би те советувал да пробаш и да видиш.
 
Член од
24 март 2021
Мислења
3
Поени од реакции
1
Бо Тетово ти е најдобро, ем се квалитетни кај нив, плус и одлична цена даваат, едни мои роднини нарача од еден мебел од Тетово, и баш како што сакаа им го направија, така да би те советувал да пробаш и да видиш.
благодарам!
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.425
Поени од реакции
4.254
131.jpg
Луѓе, ми треба вакво. Што брендови/прозиводители има , кое е најдобро и каде на најдам?
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Прегледај го приврзокот 289767
Луѓе, ми треба вакво. Што брендови/прозиводители има , кое е најдобро и каде на најдам?
Јас купив скоро иста во Коин Каза... Ѓон. Мада мојава нема метален дел за прицврстување туку вакум за да се залепи. Премногу мала и непрактична. Заради пластичниот горен дел се лепат ореви или што и да е мора да ги „мешаш“.
Ако веќе ти треба побарај од оние старски метални како бабите наши што користеле, тоа е неколку класи подобро.
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.425
Поени од реакции
4.254
Столарски менгемиња има ли некаде кај нас?

Вака нешто:


[URL='https://i0.wp.com/sjobergs.se/wp-content/uploads/2020/05/Sjobergs-33274-Smart-Vise.jpg?fit=570%2C570&ssl=1']

[/URL]
Ниет. Нема. Верувај ми, побарав лево десно горе и доле. Зависи каква маса имаш, ако може да напраиш сам со шпан штраф, лагер , вентили и цевки и други глупости
 
Член од
22 јули 2011
Мислења
1.010
Поени од реакции
1.129
Добар ден.,
Не знам дали е прашањето за овде на оваа тема.
Се работи за следното: еден пријател во средовечни години досега не користел од појаките мобилни телефони со интернет и опции за музика, интернет и слично, и пријателот сака да земе на претплата телефон и сака пристојна претплта во граници од 600- 800 денари месечно.

Бил човекот да прашува во А1 Вип и Т=Мобиле но некако по негов разговор од вработените не добил убаво објаснување.
Знае ли некој за тие пари за месечна претплата кој е најсоодветен избор на телефон? Не сум прашувал во салоните на тие претпријатија, а на интернет страниците не знам дали е тоа точно што го пишува.
Да не знае некој нешто за да знам што да советувам пријателот во средовечени години.
 
Член од
8 февруари 2021
Мислења
106
Поени од реакции
32
Вага за телесна тежина ама да не е дигитална туку од оние старите (механичка)
 
Член од
30 јануари 2009
Мислења
461
Поени од реакции
378
Ниет. Нема. Верувај ми, побарав лево десно горе и доле. Зависи каква маса имаш, ако може да напраиш сам со шпан штраф, лагер , вентили и цевки и други глупости
Не најдов ни јас, моментално си ја осмислувам масата па најверојатно и менгемето ќе биде направи сам принцип.

И да барам и уште две работи t- track не знам како се вика на нашки ама е алуминиумски профил со Т форма




и router table insert plate или плоча за монтирање на фреза на маса



некој да ги има видено вие вселенски чуда кај нас?
 
Член од
21 февруари 2020
Мислења
4
Поени од реакции
5
Има ли кај нас месо - brisket, во месариве или продавниците? https://en.wikipedia.org/wiki/Brisket
Никогаш не сум купувал, не знам ни нашиот назив како е. Во тинекс и веро проверив но немаа.
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.425
Поени од реакции
4.254
Не најдов ни јас, моментално си ја осмислувам масата па најверојатно и менгемето ќе биде направи сам принцип.

И да барам и уште две работи t- track не знам како се вика на нашки ама е алуминиумски профил со Т форма




и router table insert plate или плоча за монтирање на фреза на маса



некој да ги има видено вие вселенски чуда кај нас?
Не. Ова второво имам видено DIY jig кога бев на некое градилиште . Цела коцка-маса и срање, направена од иверка
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031

ficdogg

221b
Член од
29 септември 2008
Мислења
1.105
Поени од реакции
699
@fcwiz@RD Вакви работи не наоѓаш кај нас, барај или на али, или тука https://www.fine-tools.com/ ако сакаш поквалитетно нешто. Рачунај само дека за тешки работи како менгеме знае да биде поскапа поштарината.
Јас направив leg vice за мојот workbench.
leg vice.jpg
 
Член од
30 јануари 2009
Мислења
461
Поени од реакции
378
Генерално на Али во последно време е нереално скапа(или па има само ДХЛ е опција) поштарината за woodworking tools дури и за најобични пластики, имам нарачано некои работи ама ми стасуват за 2/3 месеци и не ми се чека толку многу па си викам да прашам и овде може ќе ми се посреќи, фала за предлогот на странатa но не барам фини алати зошто ми е само хоби, повеќе на буџет одам :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom