Најекономично греење и ладење

Член од
25 октомври 2020
Мислења
137
Поени од реакции
242
Каков КРАЈ човече Tosot климава која се произведува во Gree фабрика имаа поубава модулација од Gree некои клими.
Ништо такво не реков јас, важно добив коментари од типот на " снима видео на ладење, а не греење ", да не може човек, обичен корисник на клими да си сподели искуство со други, браво.
 
Член од
20 февруари 2021
Мислења
97
Поени од реакции
271
Каков КРАЈ човече Tosot климава која се произведува во Gree фабрика имаа поубава модулација од Gree некои клими.
Auu, ispada da je tako. Zato sam i stekao utisak i pisao da kod Gree svasta moze da se ocekuje. Ja nikakve nelogicnosti u snimcima ne nadjoh.
 
Последно уредено:
Член од
20 февруари 2021
Мислења
97
Поени од реакции
271
@VladB
Samo nam kazi kolika mislis da je T izduva kada radi na 200w ?
Onako na osecaj, priblizna ljudskoj T, ili dosta manja ?
Znam kako je to na 12LTC, ali me interesuje kod Tosota...
 
Член од
20 февруари 2021
Мислења
97
Поени од реакции
271
Zna li neko koji tacno kompresor nosi taj Tosot ?
Ajde @VladB javljaj sutra ako mozda ti znas.

Ce ispadne ovo bingo, vidim ja
 
Член од
25 октомври 2020
Мислења
137
Поени од реакции
242
Principi se vo prasanje a tuka mocko kako tebe prevarant nema da dozvolam da mafta narod ....ili ako su tolku siguren pokanine doma da go izmerime tvoevo klimice
? ;)
После овие муабети, спомнуваш принципи .. ок.

Прво мислеше дека е во мод за ладење, а јас со доказ ти докажав дека не си во право, има видео, јас ти пратив скриншот од видеото, сега што е следно, зошто уште мислиш дека сум трол ?

Иначе, од Прилеп сум јас, така да, повели, ама ме интересира од ко ќе си измериш самиот, дали тогаш на сите ќе им се извиниш за високата култура и богатиот вокабулар од типот на: мочко, преварант, гуштеру, и останатите твои бисери, и едноставно за твоите неосновани напади на секоја објава што не е пофалба за Gree, па макар и да нема врска со Gree ?
Автоматски споено мислење:

@VladB
Samo nam kazi kolika mislis da je T izduva kada radi na 200w ?
Onako na osecaj, priblizna ljudskoj T, ili dosta manja ?
Znam kako je to na 12LTC, ali me interesuje kod Tosota...
Претпоставувам не повеќе од 30 степени, но се надевам утре ќе измерам па ќе пишам пак, заедно со видео линк.
Автоматски споено мислење:

Zna li neko koji tacno kompresor nosi taj Tosot ?
Ajde @VladB javljaj sutra ako mozda ti znas.

Ce ispadne ovo bingo, vidim ja
Извини, не знам, не сум ни продавач на клими ни човек со огромно познавање на клими, баш напротив нов корисник сум на две клими Gree Fairy 3.5kw и Tosot Muse Eco 3.5kw, па полека пробувам да учам, да се информирам.
 
Последно уредено:
Член од
20 февруари 2021
Мислења
97
Поени од реакции
271
Ok, hvala ti.

Koliko vidim ovde je vecina nas obicnih korisnika.
I ja sam odmah posle prvog objasnjavanja kakve probleme sam uocio sa dve Gree klime, dobio nazive da sam diler, monter, preprodavac za neki drugi brend itd, ali ne zameram :). Svasta sam u zivotu sreo.

Svaki posao nosi neku svoju tezinu, nekom zapadne lep posao, nekom manje lep, a malom broju nazalost ruzan. Lep posao svako sa zadovoljstvom radi, manje lep takodje, a ruzan rade sa zadovoljstvom - samo malobrojni, posebno probrani.
 
Последно уредено:
D

Deleted member 12196

Гостин
Ништо такво не реков јас, важно добив коментари од типот на " снима видео на ладење, а не греење ", да не може човек, обичен корисник на клими да си сподели искуство со други, браво.
Крадецот се плаши дека некој ќе му украде нешто, па постојано заклучува со две брави.
И овде оној што прикажуваше греење со U Crown со 180W се плаши дека истото си го направил.
Principi se vo prasanje a tuka mocko kako tebe prevarant nema da dozvolam da mafta narod ....ili ako su tolku siguren pokanine doma da go izmerime tvoevo klimice
? ;)
Можеби не сум го видел одговорот, ама требаше да пуштиш резултат од мерењето во Радишани.
Мејл нема да може да ти пратам оти го немам мејлот...овде пиши ми приватна порака со телефон и ке се најдеме....до Радишани не е проблем
Автоматски споено мислење:

Се пишавме со @Robertoo ми пушти број од телефон се надевам не е некој фејк број и ако све е у реду во сабота ке имате Ревју за неговата клима.
Каков е резултатот? Или не ти оди во прилог, па не го објавуваш?
Згора на сè, сега ќе одиш на друго место да мериш.
 
Член од
11 јули 2019
Мислења
287
Поени од реакции
418
Muse 9 bi trebao da ima ova dva kompresora
QXF-B096zE190A za muse lc i
QXF-A079zE190A za muse lclh
Kod modela 12
QXF-B096zE190A
QXF-A102zE190B

Ovaj prvi s B je kod mene u mojoj lomo QB ili lomo eco i radi baš tako kako je kolega snimio ,minimum je nekih 170-180w ..

Predpostavljam da je ovaj tosot eco model LC bez grijača , znači ima ovaj kompresor s oznakom B ..
 
Последно уредено:
Член од
8 октомври 2020
Мислења
65
Поени од реакции
148
Fujitsu KMTA18 promotivna cena 68.100 denara.Kome treba jaka klima sa odličnom modulacijom ovo je pravo rešenje.Snaga grejanja 6.3 kw na -15 daje 4,70kw.
Eurovent sertifikat.
 

Attachments

Член од
14 август 2018
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.302
Fujitsu KMTA18 promotivna cena 68.100 denara.Kome treba jaka klima sa odličnom modulacijom ovo je pravo rešenje.Snaga grejanja 6.3 kw na -15 daje 4,70kw.
Eurovent sertifikat.
Дава 4.70kw "мало сутра"! Кога веќе рекламираш закачи и продукт фиш да видиме колкав греач има додадено...
За упола од оваа цена Тундрата е само 300w послаба. А за иста/слична цена човек може да бира да миле воље. Плус за некој што би слупал 1100€ сигурно не би било проблем да додаде уште 150€ и да си земе хипер-инвертер како Панасоник z50-tke.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom