Најекономично греење и ладење

Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.549
Поени од реакции
7.314
HI-POWER-kopce
Mi ostanuva dolznost da go objasnam kako se ponasa ovaa funkcija kaj mene.
...
Zatoa sto algoritamot na rabota I e taka stelovan da ne go vrti kompresorot so pogolemi Hz od nominalnata vrednos
Nikakva vrska so regulacija na Hz obrtai na kompresori ili kako sto ovde ti ni prodavas visoka Toshobina tehnologija nema vo toa HiPower kopce.
Ima samo edno, Reklama!
Dva dena te ostaviv da pronajdes dokument koj objasnuva sto toa kopce Hi Power na daleconskoto pravi i Ti nenajde NISTO, a so NISTO nemozes da mi repliciras (nadevajki se deka ni ja nemam odgovor), zasto jas go imam odgovorot, ama ke te ostavam da poguglas uste malce :)
 
Последно уредено:
Член од
29 септември 2012
Мислења
1.170
Поени од реакции
2.198
Nikakva vrska so regulacija na Hz obrtai na kompresori ili kako sto ovde ti ni prodavas visoka Toshobina tehnologija nema vo toa HiPower kopce.
Ima samo edno, Reklama!
Dva dena te ostaviv da pronajdes dokument koj objasnuva sto toa kopce Hi Power na daleconskoto pravi i Ti nenajde NISTO, a so NISTO nemozes da mi repliciras (nadevajki se deka ni ja nemam odgovor), zasto jas go imam odgovorot, ama ke te ostavam da poguglas uste malce :)
Jas go imam prakticniot odgovor,i nego go prenesiv.
A ako sakas javno ovde ke kazam koja e mana na mojata Suzumi a mozi na drigite.
Jas sskam samo da gi predupredam.
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.549
Поени од реакции
7.314
HI-POWER-kopce
Mi ostanuva dolznost da go objasnam kako se ponasa ovaa funkcija kaj mene.
Dolznost? Ti lazes bre toa sto si go iznapisal se lagi, lazno tolkuvas specifikacii i funkcij zasto podolg ti e jazikot na neprocitani informacii....se fativ za HiPower zasto taa informacija se koristi kako Reklama od vakvi kako tebe nedocitale cule nesto i si pravis film....
 
Член од
29 септември 2012
Мислења
1.170
Поени од реакции
2.198
Dolznost? Ti lazes bre toa sto si go iznapisal se lagi, lazno tolkuvas specifikacii i funkcij zasto podolg ti e jazikot na neprocitani informacii....se fativ za HiPower zasto taa informacija se koristi kako Reklama od vakvi kako tebe nedocitale cule nesto i si pravis film....
Znaci na nemoknost I frustriranost.
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.549
Поени од реакции
7.314
@filipinec da ne go tupime mnogu ...imaj ubava vecer :D

HI Power e isto kako da si zadal 2C povisoka Temperatura na daljinskotro i nisto pojse.
Zadadena 26 so HiPower klimata ke raboti kako zadadena da e 28 iako na daljinskoto ke ostane 26.
Nema sofisticirana tehnologija, nema veze so promena na Hz na kompresor.
Reklama za naivni da mislat deka ako go stisnat kopceto ke se desi Cudo :facepalm: :pos:
Izvor
Na 17ta strana e fino objasneto

HiPower Toshiba.jpg
 

Attachments

Последно уредено:
Член од
8 ноември 2017
Мислења
2.440
Поени од реакции
2.726
@filipinec da ne go tupime mnogu ...imaj ubava vecer :D

HI Power e isto kako da si zadal 2C povisoka Temperatura na daljinskotro i nisto pojse. Nema sofisticirana tehnologija, nema veze so promena na Hz na kompresor.
Reklama za naivni da mislat deka ako go stisnat kopceto ke se desi Cudo :facepalm: :pos:
Izvor
Za 17ta strana e fino objasneto

Прегледај го приврзокот 284987
Prosto zgolemuvanje na temperatura, nisto poveke, kopce koe ja pokacuva zadadenata temperaturata za 2C...koja ne ja gledate na displej.... mnogu napredna tehnoligija :tapp:
 
Член од
21 февруари 2011
Мислења
142
Поени од реакции
163
Поздрав Амбери, втора зима не се седи дома за 50€ ајде се читаме покасно поточно кон Мај тогаш гасам јас машината... :D
 
Член од
29 септември 2012
Мислења
1.170
Поени од реакции
2.198
@filipinec da ne go tupime mnogu ...imaj ubava vecer :D

HI Power e isto kako da si zadal 2C povisoka Temperatura na daljinskotro i nisto pojse. Nema sofisticirana tehnologija, nema veze so promena na Hz na kompresor.
Reklama za naivni da mislat deka ako go stisnat kopceto ke se desi Cudo :facepalm: :pos:
Izvor
Za 17ta strana e fino objasneto

Прегледај го приврзокот 284987
A vo sto izlaziv jas,sto opisav kako go koristam moeto kopce Hipower,i postignav takvi rezultati na negativni temperaturi.Samo opisav kako go koristam od prva raka,I kako s ponasa klimata.vano mene mi se ponasase kako SUZUMI NORDIC,bez greaci.
Znaci I jas se stopliv na tie -22c.
E sega so nema greac na tana,e nema,a I ne teba kaj mene.
I vo so e taa moja laga sto taka jas sum procenil.
A mozi mi jlubomorite na rezultatot I uspehot deka I klima deklarirana kako da ne e nordic,uspea da se spravi so -22c.
Jas nisto ne izlaziv samo go iznesiv moeto ponasanje na Toshiba Suzumi 16.
A ako sakas pak ke ti kazam so mana ima.
 
Член од
21 февруари 2011
Мислења
142
Поени од реакции
163
Иначе како информација за подесувањето за да се помини зимата изгледа вака, температурата 23°C постојано и брзината на фенот Medium-High, деновите кога има сонце а тоа се по често уредот е на 20°C други испитувања турбо,swing не ги употребувам, просечна температура на издув е околу 38/42°C и максимална забележана 56°C толку од мене, дрвата уште се продавват кој е за нека пиши 6 метра бука сува барут :D поздрав
 
Член од
25 октомври 2020
Мислења
137
Поени од реакции
242
Dobar popust na Hyundai inverter vo Elektrometal

3.5kw 17.425 denari

5.5kw 28.899 denari




Sepak realni ceni za taa klasa na klima uredi inverter

5.5kata, препорачана за 30 квадратен простор, прилично реално, браво.

Мене ми треба клима за 25 квадрати, изолиран простор ( тервол 10цм и стиропор 8цм ), дали 5.5ката од Hyundai би била погодна клима за таа соба ?
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.549
Поени од реакции
7.314
Mozam i da prodolzam so primeri za tolkuvanja koi se od rakav dadeni
Primer cesto se diskutira bucavost, krckanje, pa kineskite plastiki krckale a japaoskite nekrckale...
Koga Japancite so krckaat "skapite plastiki" toa e normalna pojava...sto ima veze sto klimata e 60 80 ili 100k platena i usput slabo gree ...sea za za edno krckanje ste se faltile..ne naogjajte mani na tolku pari frleni, normalno e da krcka plastikata i kaj Japanec Suzumi

Clipboard01.jpg
Izvor...servisno od Suzumi
 
Последно уредено:
Член од
29 септември 2012
Мислења
1.170
Поени од реакции
2.198
Mozam i da prodolzam so primeri za tolkuvanja koi se od rakav dadeni
Primer cesto se diskutira bucavost, krckanje, pa kineskite plastiki krckale a japaoskite nekrckale...
Koga Japancite so krckaat "skapite plastiki" toa e normalna pojava...sto ima veze sto klimata e 60 80 ili 100k platena i usput slabo gree ...sea za za edno krckanje ste se faltile..ne naogjajte mani na tolku pari frleni, normalno e da krcka plastikata i kaj Japanec Suzumi

Прегледај го приврзокот 284999
Izvor...servisno od Suzumi
Jas ako sakas ke ti ja kazam manata ,so ne mozis da ja najdis vo servisno.
 
Член од
14 август 2020
Мислења
228
Поени од реакции
533
Mozam i da prodolzam so primeri za tolkuvanja koi se od rakav dadeni
Primer cesto se diskutira bucavost, krckanje, pa kineskite plastiki krckale a japaoskite nekrckale...
Koga Japancite so krckaat "skapite plastiki" toa e normalna pojava...sto ima veze sto klimata e 60 80 ili 100k platena i usput slabo gree ...sea za za edno krckanje ste se faltile..ne naogjajte mani na tolku pari frleni, normalno e da krcka plastikata i kaj Japanec Suzumi

Прегледај го приврзокот 284999
Izvor...servisno od Suzumi
Само со запознавање на ривалот можеш да станеш подобар од него.
Секоја чест за трудот да бараш по нет и вложеното време да читаш и да го осознаеш конкурентот.
Бев во фабриката на Ауди во Инголштад и имаше БМВ,кога прашав што е работа ми рекоа учиме од конкурентите.
 
Член од
30 ноември 2019
Мислења
258
Поени од реакции
465
Dobrovecer.
Morram da gi pofalam Gree oti konecno izlegoa u susret. Prijatno iznenaden bev kontaktiran od @Strelec i na moeto baranje da mi kaze samo broj ili oznaki za lagerot na vnatreshnata na Lomo iako ne mi e pod garancija pazi sea citaj ubavo>>>>>

MI DADOA CELA UNUTRASHNA EDINICA :vozbud:
Imam delovi bate remont da I pravam do 3ta specijala :kezec:

Usput si kupiv nekoi bufercinja za 6esto

:pijani:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom