Windows Vista

Oblivion

Matt Akisson
Член од
12 септември 2007
Мислења
3.526
Поени од реакции
128
da i jas imam i stvarno e tapa a i mnogu luge se zalat, kaj i da e za 3-4 meseci ke izleze windows 7
Што е толку тапа бе? :) Чудно, трендот да се bash-ире Vista низ светот помина, ама изгледа во Македонија е уште присутен. :pos:

Излезена е Windows 7ца :)
Се е јасно, другарче. Скокна кон крајот на годината, го напиша ова и се врати нели? :)
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
Што е толку тапа бе? :) Чудно, трендот да се bash-ире Vista низ светот помина, ама изгледа во Македонија е уште присутен. :pos:



Се е јасно, другарче. Скокна кон крајот на годината, го напиша ова и се врати нели? :)
Мисле на БЕТА изгледа:toe:
 

SkyDriver

Would like my bananna ?
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.140
Поени од реакции
221
\
Се е јасно, другарче. Скокна кон крајот на годината, го напиша ова и се врати нели? :)
За бета мислев :) Иначе јас на компјутеров имам само Windows 7 и Linux OpenSuSe... 7цава работи како луда. Знае на моменти да направи по некој испад, али општо кажано иако е бета доста сум задоволен, ако финалната верзија испадне боље од беетава ќе биде лудница :vozbud:
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.262
Поени од реакции
1.569
И Vista кога беше бета работеше како луда ако се секавате, кога ја користевте бетата
 

SkyDriver

Would like my bananna ?
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.140
Поени од реакции
221
И Vista кога беше бета работеше како луда ако се секавате, кога ја користевте бетата
Е за Виста незнам, Виста имав инсталирано само еден месец, а не ја користев ни една недела, 5-6 пати само ја пуштив и толку :/
 
Член од
15 февруари 2009
Мислења
10
Поени од реакции
0
Aj nekoj neka mi pomogne.Koga igram Counter strike bidejki imam vista po zavrsuvanjeto na edna mapa treba na celo da izlezam od igrata bidejki mi se oko4uva pc-to.bidejki igram poveke mapi po red.pred da zavrsi mapata ke izlezam od igrata i posle za drugata mapa pak ke vleza i se taka po red 5-6 mapi.Nakaj 5/6 pat koga ke vlezam u igrata mi se pojavuva na cel monitor nesto(sina boja i pisuva so beli bukvi dumping error taka nesto bese)a mi se imalo slu4eno 2-3 pati koga ne vlevam vo igra da mi izleva toa sinoto.ke moze nekoj da mi pomogne ?fala odnapred:smir:
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.262
Поени од реакции
1.569
Aj nekoj neka mi pomogne.Koga igram Counter strike bidejki imam vista po zavrsuvanjeto na edna mapa treba na celo da izlezam od igrata bidejki mi se oko4uva pc-to.bidejki igram poveke mapi po red.pred da zavrsi mapata ke izlezam od igrata i posle za drugata mapa pak ke vleza i se taka po red 5-6 mapi.Nakaj 5/6 pat koga ke vlezam u igrata mi se pojavuva na cel monitor nesto(sina boja i pisuva so beli bukvi dumping error taka nesto bese)a mi se imalo slu4eno 2-3 pati koga ne vlevam vo igra da mi izleva toa sinoto.ke moze nekoj da mi pomogne ?fala odnapred:smir:
Друже тоа е BSOD нај вероватно имаш проблем со графичката или драјверите од нејзе што ти се јавува на игра единствено да дознаеме што може да биде проблемот да го сликаш и да го закачиш да видиме што точно се работи иначе може само на среќа да се се погоди што е проблемот
 
Член од
24 јули 2008
Мислења
285
Поени од реакции
5
Ја има некој ставено 7мицата ? ? ? ако ја има пофалете се како работи
 
Член од
29 октомври 2008
Мислења
10
Поени од реакции
0
Daj neka dade nekoj torent za da simnam vista i po moznost da ima krakce, kodce, ova ona...:)
POzdrav
 
Член од
19 септември 2005
Мислења
43
Поени од реакции
1
нешто да прашам,имам лиценцирана Виста Хоме премиум
и сега ме чеша гз да ставам Ултимате ,
Што добивам а што губам ако не ја инсталирам или инсталирам,
ај ве молам дискусија ке ми помогнете ,стварно
фала
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
нешто да прашам,имам лиценцирана Виста Хоме премиум
и сега ме чеша гз да ставам Ултимате ,
Што добивам а што губам ако не ја инсталирам или инсталирам,
ај ве молам дискусија ке ми помогнете ,стварно
фала
Провери си тука
 
Член од
6 јануари 2008
Мислења
1.899
Поени од реакции
717
нешто да прашам,имам лиценцирана Виста Хоме премиум
и сега ме чеша гз да ставам Ултимате ,
Што добивам а што губам ако не ја инсталирам или инсталирам,
ај ве молам дискусија ке ми помогнете ,стварно
фала

Ако ставаш Ултимејт од друго цд ја губиш лиценцата односно оригиналниот виндоус.Другото корун ти кажа.
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.262
Поени од реакции
1.569
нешто да прашам,имам лиценцирана Виста Хоме премиум
и сега ме чеша гз да ставам Ултимате ,
Што добивам а што губам ако не ја инсталирам или инсталирам,
ај ве молам дискусија ке ми помогнете ,стварно
фала

Ако имаш оргинал CD од виста на него ги има сите верзии на виста (Ја Имам таква оргинал цд копирана од мој другар) почнувајки од стартер па се до нај јаката ултимате, сега вака HOME premium нема некој глупости што ги има Ultimate и тако далје ,него другото ако ја инсталираш и ултимате со крак ке ја активираш ја прави сосема не приметливо исто како да си ја купил и можност за упдате така да нема денеска лиценца пират тоа ти е исто сушност кракот го прави OEM T.E ја лаже матичната или ОЕМ BIOS дека користиш оргинал Виста може звучи чудно Да така работи кракот на виста додека некој компјутери никогаш не се активирале со крак како што се некој модели на DELL и HP не ја активира кракот ... а кај XP е друга варијанта. :helou:
 
Член од
19 септември 2005
Мислења
43
Поени од реакции
1
јас имам Делл и да ставам крак за ЦДто (/Microsoft_Genuine_Maker_2009_by_softcracked.blogspot.com.rar ) не знам
дали ке ја активирам Ултимејт верзијата од ЦД-во
 

Kajgana Shop

На врв Bottom