Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.331
Поени од реакции
57.874
Случајно го пуштив Phone Both, обичен али ептен јако филмче е, гледам режисер Џоел Шумахер кој умрел летоска на 80 годишна возраст од рак.
Сеа го пуштив Falling down со Мајкл Даглас сум го гледал како копиљ на видео касета

RIP
Два многу јаки филма, посебно Falling Down.

 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.641
Поени од реакции
27.891
Не знам дали е за тука,прв пат сум у овие теми али морам да прашам за Расел Кроу, му била ли киднапирана фамилијата за да ја прифати улогата у Unhinged?Каква бламажа за таков еден врвен актер,срамота
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
Не знам дали е за тука,прв пат сум у овие теми али морам да прашам за Расел Кроу, му била ли киднапирана фамилијата за да ја прифати улогата у Unhinged?Каква бламажа за таков еден врвен актер,срамота
Баш мислам дека добро изглуми во таа улога,неможе сите филмови да му бидат филмски класици и одобрени од филмските критичари.
Многу полоша улога и филм беше новата Мумија со Том Круз.
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.124
Поени од реакции
15.950
Расел Кроу е мадафака во секоја улога. Unhinged, не е ремек дело, али држи некој просек.

Се погоди еден период, ваљда ноември, да глуми во секој втор филм што го гледав, улогите различни, жанр различен, човекот е секаде исклучиво природен во глумата. Имам new-found респект за него ко актер, дефинитивно.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.641
Поени од реакции
27.891
Како успеавте само муабетот да го свртите,алал нека ви е.Од како се нафатил у таков глуп филм да глуми,се сврте како глумел у филмот.Па фала богу дека е глумец пар екселанс и дека у секој филм глуми маестрално
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.124
Поени од реакции
15.950
Како успеавте само муабетот да го свртите,алал нека ви е.Од како се нафатил у таков глуп филм да глуми,се сврте како глумел у филмот.Па фала богу дека е глумец пар екселанс и дека у секој филм глуми маестрално
Ок. Што ти беше толку глуп филмот?
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.641
Поени од реакции
27.891
Ок. Што ти беше толку глуп филмот?
За мали деца филм,како да ти објаснам дури не знам од што е глуп.Да не глумеше Расел Кроу у него,не верувам дека некој би го догледал
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.124
Поени од реакции
15.950
За мали деца филм,како да ти објаснам дури не знам од што е глуп.Да не глумеше Расел Кроу у него,не верувам дека некој би го догледал
Баш не е за мали деца.
Просечна акција, што не значи дека неговата улога не му била предизвикувачка и интересна. Мене ми беше бар. Ваљда и тој затоа се има нафатено.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.629
Поени од реакции
38.808
На Расел Кроу жена му сакала можда нове ципеле, ново ауто, и Расел Кроу видел не видел си вика да не се разведувам боље да глумам у филмов.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.604
Поени од реакции
81.267
Кога сме веќе кај Расел, гледајте го Ромпер Стомпер, еден од подобрите негови филмови, и тоа баш на почеток на кариера му е правен.
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Глумата на Расел Кроу беше единственото нешто вредно за споменување во тој филм. Сценариото беше крајно аматерско и ко што кажа Наќо, да не беше Расел туку некој друг лик, тешко дека би го догледал филмот.

Ѕверски изглуми психопат, само што причината зошто е таков и зошто почна одмазда беше банална исто ко на улица да погледнеш некој лик најнормално и он да ти рече што ме гледаш и да почне да те мава со лопата. :D
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.641
Поени од реакции
27.891
Глумата на Расел Кроу беше единственото нешто вредно за споменување во тој филм. Сценариото беше крајно аматерско и ко што кажа Наќо, да не беше Расел туку некој друг лик, тешко дека би го догледал филмот.

Ѕверски изглуми психопат, само што причината зошто е таков и зошто почна одмазда беше банална исто ко на улица да погледнеш некој лик најнормално и он да ти рече што ме гледаш и да почне да те мава со лопата. :D
Нaјјaкo беше кoгa гo oтепa aдвoкaтoт вo кaфетеријaтa,20 минути си oдеше oд местoтo :pos:
Автоматски споено мислење:

Пa уште гo пуштив дa гo гледaм Greenland пoсле oвoј сo Рaсел Крoу,мизеријa
 
Последно уредено:

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
8.998
Поени од реакции
55.185
Годинава ја почнав со оскаровецот од пред некоја година "Зелената книга".

Добар фил гуд филм, ама само добар, ништо повеќе од тоа. Не би рекол дека е оскаровски материјал, уште помалку па да биде во топ 250 најдобри филмови.
Па ова е непопуларно мислење само за некој што е геј и црнец. :D

Евтин обид да се ископира францускиот Intouchables, плус додадени сите модерни правила да ги наречам, на снимање и правење филм.
Главен актер црнец, ликот е успешен црнец уметник и богаташ, геј.

А и Виго Мортенсен ми беше скроз неприроден у улогата, као со сила да глумеше италијанец, го копираше Де Ниро со гримасите и понашањето со рацете.

Преценет филм.
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Па ова е непопуларно мислење само за некој што е геј и црнец. :D

Евтин обид да се ископира францускиот Intouchables, плус додадени сите модерни правила да ги наречам, на снимање и правење филм.
Главен актер црнец, ликот е успешен црнец уметник и богаташ, геј.

А и Виго Мортенсен ми беше скроз неприроден у улогата, као со сила да глумеше италијанец, го копираше Де Ниро со гримасите и понашањето со рацете.

Преценет филм.
Го пишав тука зашто 90% од тие што ги следам на LB му имаа дадено 4, 4.5 и 5, само ти и уште еден му имаа дадено 3 или 3.5/5.

Говорот не само на Виго туку и на останативе Италијани во филмов беше ко лоша копија од мафијашкиве филмови со Де Ниро. :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom