А1 Македонија (VIP)

Член од
6 февруари 2019
Мислења
57
Поени од реакции
25
Колку време треба да се испроцесира уплата преку апликацијава? Платив сметка и ми стигна од банка известување, ама на апликацијата уште не е евидентирано.
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
1.091
Поени од реакции
315
Одма. Мене ми се трга долгот од апликацијата уште одма ко ќе уплатам.
 
Член од
30 јуни 2015
Мислења
175
Поени од реакции
51
Колку време треба да се испроцесира уплата преку апликацијава? Платив сметка и ми стигна од банка известување, ама на апликацијата уште не е евидентирано.
24 часа.
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
Дали знаете колкав попуст за телефон се добива при обнова на договор што е со тарифа од 555 денари месечно?
 
Член од
22 јануари 2020
Мислења
17
Поени од реакции
3
Дали сте задоволни од интернетот на А1? Не мислам на мобилниот интернет.
 
Член од
6 мај 2008
Мислења
1.829
Поени од реакции
487
Дали знаете колкав попуст за телефон се добива при обнова на договор што е со тарифа од 555 денари месечно?
Речиси никаков попуст, А1 се најслаби во давање бонуси за нови телефони. Претплатник сум 10 години само 2 пати имам земано телефон од кај нив.
На оваа претплата примети кога ќе гледаш цени на телефони, разликата од нов претплатник и продолжување на договор може да биде 500 денара.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.161
Поени од реакции
3.549
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.637
Поени од реакции
27.838
Речиси никаков попуст, А1 се најслаби во давање бонуси за нови телефони. Претплатник сум 10 години само 2 пати имам земано телефон од кај нив.
На оваа претплата примети кога ќе гледаш цени на телефони, разликата од нов претплатник и продолжување на договор може да биде 500 денара.
Ако постои причина да ги пофалиме А1,тоа е само поради високи субвенции за телефони.Од Телеком ми понудија 18.000 а А1 ми дадоа 34.000 и тоа е единственото добро од А1,се друго е тиња
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.636
Поени од реакции
1.525
Лажат копилињата, во Скопје и останатите поголеми места, да точно е, но испадни на автопат измеѓу две места или во некое подалечно село, резултатот е 5-10Мбпс за симнување и 1Мбпс за уплоад. Не сум во моментот во состојба да измерам но кога ќе ми се пружи прилика ќе направам некој тест кога ќе возам некаде.
 
Член од
26 јули 2014
Мислења
173
Поени од реакции
41
Лажат копилињата, во Скопје и останатите поголеми места, да точно е, но испадни на автопат измеѓу две места или во некое подалечно село, резултатот е 5-10Мбпс за симнување и 1Мбпс за уплоад. Не сум во моментот во состојба да измерам но кога ќе ми се пружи прилика ќе направам некој тест кога ќе возам некаде.
Ponekogash zavisi i od mobilniot telefon ama mene 4G-to mi e odlicno na A1.
Screenshot_1.png
 

Kajgana Shop

На врв Bottom