Каде може да најдам? (Општи прашања)

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
3.111
Поени од реакции
8.899
predlozi za prodavnici za detski igracki vo makedonija,
koi imaat dostava,
moze da bide i od strana, dostava.

mi treba za pokloni za rodendeni na vnuci.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.229
Поени од реакции
78.826
Спортски чорапи 100% памук.
Може веќе сум прашал тука.
Ја не можев нигде да најдам. Најблиску у Германија што најдов 75% едни Jeep чорапи (да, на Jeep фирмата). Тука, кај нас, јок. Можда 60% некои.
Значи барам спорстки чорапи, фирма некоја. Не рандом чорапи на пазар, на кои може да напишат што сакаат.
 
Член од
5 октомври 2018
Мислења
60
Поени од реакции
38
Здраво. Пред да продолжам со прашањето, слободно упатете ме на друго место на форумов или на интернетов доколку би сметале дека би можеле да ми помогнат повеќе околу проблемов, аматер сум кога станува збор за проблеми со коли.

Имам Daewoo Lanos, 2002-ра, Еуро-3, проблематични се првите (највеќе 2-3) утрински палења, трокира и се случува да изгаси за време на возење, особено кога менувачот е во лер. Освен Аутомакедонија во Автокоманда, дали има други места во Скопје што се занимават со компјутерска дијагностика за Daewoo Lanos. Фала.
 
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.531
Поени од реакции
693
Здраво. Пред да продолжам со прашањето, слободно упатете ме на друго место на форумов или на интернетов доколку би сметале дека би можеле да ми помогнат повеќе околу проблемов, аматер сум кога станува збор за проблеми со коли.

Имам Daewoo Lanos, 2002-ра, Еуро-3, проблематични се првите (највеќе 2-3) утрински палења, трокира и се случува да изгаси за време на возење, особено кога менувачот е во лер. Освен Аутомакедонија во Автокоманда, дали има други места во Скопје што се занимават со компјутерска дијагностика за Daewoo Lanos. Фала.
Пробај во Олимпија Моторс во Визбегово https://omo.mk/
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.298
Поени од реакции
7.258
Здраво. Пред да продолжам со прашањето, слободно упатете ме на друго место на форумов или на интернетов доколку би сметале дека би можеле да ми помогнат повеќе околу проблемов, аматер сум кога станува збор за проблеми со коли.

Имам Daewoo Lanos, 2002-ра, Еуро-3, проблематични се првите (највеќе 2-3) утрински палења, трокира и се случува да изгаси за време на возење, особено кога менувачот е во лер. Освен Аутомакедонија во Автокоманда, дали има други места во Скопје што се занимават со компјутерска дијагностика за Daewoo Lanos. Фала.
Смени ги свеќите и thank me later.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.804
Поени од реакции
15.724
Здраво. Пред да продолжам со прашањето, слободно упатете ме на друго место на форумов или на интернетов доколку би сметале дека би можеле да ми помогнат повеќе околу проблемов, аматер сум кога станува збор за проблеми со коли.

Имам Daewoo Lanos, 2002-ра, Еуро-3, проблематични се првите (највеќе 2-3) утрински палења, трокира и се случува да изгаси за време на возење, особено кога менувачот е во лер. Освен Аутомакедонија во Автокоманда, дали има други места во Скопје што се занимават со компјутерска дијагностика за Daewoo Lanos. Фала.
имам стара фиеста, ( 1996-2001) со 4 дизни и спид сензор ( всс)...првите проблеми беа уште пред 10+ години, со неконтролирано кревање на гас во лер, при нагло застанување... го решив со откачување на всс, но по тоа почна да гаси во лер во возење, штом се загрее моторот, посебно често гаси во лер ако предходно ја бркаш колата, а ако возиш како автошкола по нема толку проблем...
Проблем е староста на колата, фалш воздух од разни места, загушеност на издув ако воопшто не се вози надвор или на планина ( па и лоши гасови, на технички преглед)..друг проблем е старост на сервоволанот, зголемени отпори, кој не се исплати да се менува на стара кола.
Еден од помалите захвати е да се штелуват вентилите и да се исчистат дизните, барем со адитив преку бензинот.
Се разбира и редовно чистење на ИАСТ вентилот, за лехр гас...
 
Член од
23 април 2014
Мислења
43
Поени од реакции
4
Здраво, дали некој знае каде може да се принтаат фотографии во полароид форма, без да треба да купувам фотоапарат или принтер за истото.
 
Член од
14 мај 2019
Мислења
1.486
Поени од реакции
-759
Koj e najdobriot restorant vo Sk, i kade se naogja, lokacija tocna?
Odgovor do utre ako e mozno.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom