Гледање online филмови и серии - KODI XMBC..

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.499
Поени од реакции
80.576
Луѓе, ако може да пратите добар линк (ако не смее тука, може во ПП) за ТВ Тап Про за Андроид Бокс. Симнав јас две верзии, али и двете ми даваат бел екран, не ми ги дава каналите.
 
Член од
1 април 2009
Мислења
653
Поени од реакции
557
Работи според видео упатствово нема да згрешиш.

Има и на Facebook група направено https://www.facebook.com/groups/BalkanGreen/ Придружи се, читај во групата објави и се што те интересира можеш да прашаш таму во групата
Моментално не работи ова? Како е кај тебе друже ако го имаш инсталирано? Пробав со инсталација повторно на Blue Thunder но не работи пак.
И групава ми ја дава нешто како недостапна..
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.906
Поени од реакции
14.597
Луѓе, ако може да пратите добар линк (ако не смее тука, може во ПП) за ТВ Тап Про за Андроид Бокс. Симнав јас две верзии, али и двете ми даваат бел екран, не ми ги дава каналите.
Jas sega ja nadgradiv app so ova, i kaj mene otvara i super raboti aplikacijata....


20201116_184131.jpg

Screenshot_20201116-184057_TVTAP Pro.jpg
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.517
Моментално не работи ова? Како е кај тебе друже ако го имаш инсталирано? Пробав со инсталација повторно на Blue Thunder но не работи пак.
И групава ми ја дава нешто како недостапна..
Пред некој ден правев ковид тест и не сум имал можност да проверам дали моментално воопшто работи ова добро. Деновиве ќе проверам и ќе ти пишам.

Групата провери овој линк дали ќе е достапна

Изгледа во групата менувале нешто а и цело време прават ажурирања на ова Blue Thunder па така да само менуваат нешто за да функционира подобро.
 
Последно уредено:
Член од
1 април 2009
Мислења
653
Поени од реакции
557
Пред некој ден правев ковид тест и не сум имал можност да проверам дали моментално воопшто работи ова добро.

Групата провери овој линк дали ќе е достапна

Изгледа во групата менувале нешто а и цело време прават ажурирања на ова Blue Thunder па така да само менуваат нешто за да функционира подобро.
Да, сега е во ред со оваа група, одма ме прифатија за член. Сега е прочитам што како за мојот проблем..
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.517
Да, сега е во ред со оваа група, одма ме прифатија за член. Сега е прочитам што како за мојот проблем..
Ако користиш Kodi на PC можеш и exe фајлот да го инсталираш


На самата група каде што се правилата има и линкови за да може секој да си земе платена листа.

 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.517
Андроид тв бокс имам, не ми е на PC.
Зависи и која верзија е Kodi на 18.9 би требало да работи се добро.

Јас имам Philips телевизор со Android tv оперативен систем и имам и Kodi и алтернатива иста како Kodi што се вика WBMC. На Kodi имам инсталирано Green torrent а на WBMC имам инсталирано Blue Thunder.
За секој случај две па ако едно не работи да имам и друга опција.

Кога е во прашање тв канали не очекувајте стабилност на ова затоа што го користат куп луѓе и настанува хаос на стабилноста на листата со канали. За бесплатно е добро колку по потреба да се гледа нешто, секако доколку е и стабилен интернетот.
 
Член од
1 април 2009
Мислења
653
Поени од реакции
557
Зависи и која верзија е Kodi на 18.9 би требало да работи се добро.

Јас имам Philips телевизор со Android tv оперативен систем и имам и Kodi и алтернатива иста како Kodi што се вика WBMC. На Kodi имам инсталирано Green torrent а на WBMC имам инсталирано Blue Thunder.
За секој случај две па ако едно не работи да имам и друга опција.

Кога е во прашање тв канали не очекувајте стабилност на ова затоа што го користат куп луѓе и настанува хаос на стабилноста на листата со канали. За бесплатно е добро колку по потреба да се гледа нешто, секако доколку е и стабилен интернетот.
Кај мене е коди 18.8. До вчера беше во ред работеше, денес ми побара нова верзија на Blue Thunder и дадов да зема свежа инсталација верзија 1.6 и несака да работи. Мене најмногу ми е за Арените и за тоа го земав. Пробав со промена на порталите, некои ги отвара ама на тие ги нема Арените..
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.517
Кај мене е коди 18.8. До вчера беше во ред работеше, денес ми побара нова верзија на Blue Thunder и дадов да зема свежа инсталација верзија 1.6 и несака да работи. Мене најмногу ми е за Арените и за тоа го земав. Пробав со промена на порталите, некои ги отвара ама на тие ги нема Арените..
Кај мене сега проверив ми даде да инсталирам нова верзија Blue Thunder и тв каналите ги немаше. Има таму во подесување да се менува Portal (листа тв канали) и менував но пак немаше тв канали.
.
 
Член од
1 април 2009
Мислења
653
Поени од реакции
557
Кај мене сега проверив ми даде да инсталирам нова верзија Blue Thunder и тв каналите ги немаше. Има таму во подесување да се менува Portal (листа тв канали) и менував но пак немаше тв канали.
.
Кај мене само 2 портали изгледа отвори со канали со немаше мак, српски и хрватски канали, а другите портали беа со празни канали. Изгледа работат нешто бидеји многу корисници ја имаат..
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.517
Кај мене само 2 портали изгледа отвори со канали со немаше мак, српски и хрватски канали, а другите портали беа со празни канали. Изгледа работат нешто бидеји многу корисници ја имаат..
И мене сега на Портал 2 ги појави тв каналите и има и српски, хрватски, македонски, босански.. Од како ќе ја отвориш листата од лева страна има три точки тоа е едно скриено мени. На далинското треба да кликаш на лево (на далинските најчесто во средина има за лево, десно, горе, доле) да дојдеш лево до тоа мени. Таму има Group одбери го тоа и бирај држава за да одбереш од која држава да се отворат тв канали.

Само не проверив дали сите работаат тв канали.

Листите често им паѓаат и не се стабилни секогаш затоа што многу луѓе ќе се напикаат во еден портал и по некое време/ден/месец читаш во групата се жалат не им отвара некој тв канали или цела листа.
 
Член од
29 ноември 2014
Мислења
985
Поени од реакции
3.899
Ако не ви работат сите портали од 1 до 11, наместете си на 12 своја MAC адреса и сервер и ќе работи. Јас гледам и ги има сите канали. За користење боље е верзијата 18.8 Коди зошто е постабилна моментално од 18.9.

Е сега мене ми треба помош за одбирање на Андроид бокс. Се двоумам меѓу 4 избора, ако се разбира некој да ми помогне при изборот. Јас моментално највеќе сум загреан за Шајоми ама чекам да видам мислења и од некој од вас, еве ви слики со спецификации подоле во овој редослед: Xiaomi Mi Box S, T95Q, H9X3 & T95 MAX.

Едит: Не сакаат да се аплоудираат сликите овде, еве ви ги на медиа сајт по истиот редослед:

 
Последно уредено:
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.067
Поени од реакции
8.123
Ако не ви работат сите портали од 1 до 11, наместете си на 12 своја MAC адреса и сервер и ќе работи. Јас гледам и ги има сите канали. За користење боље е верзијата 18.8 Коди зошто е постабилна моментално од 18.9.

Е сега мене ми треба помош за одбирање на Андроид бокс. Се двоумам меѓу 4 избора, ако се разбира некој да ми помогне при изборот. Јас моментално највеќе сум загреан за Шајоми ама чекам да видам мислења и од некој од вас, еве ви слики со спецификации подоле во овој редослед: Xiaomi Mi Box S, T95Q, H9X3 & T95 MAX.

Едит: Не сакаат да се аплоудираат сликите овде, еве ви ги на медиа сајт по истиот редослед:

само ми бокс с другиве немаат андроид тв или ако имаш повеке пари да фрлиш , нвидиа шилд тв 160евра низ европа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom