Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
25 јуни 2020
Мислења
9
Поени од реакции
30
имаш две полиња, првото поле e Молба вх.номер и ПИН ( доколку си бил интервју Софија тогаш го пополнуваш со бр. на молбата и пинот кој што ти е издаден) а доколку си имал интервју во конзулат/амбасада внесуваш во полето Преписка N:/година . Еве ти линк https://publicbg.mjs.bg/BgInfo/
Jas sum obratno, vo konzulat na intervju i dobiv livce so broj na molba i pin
 
Член од
28 октомври 2019
Мислења
1.611
Поени од реакции
3.554
Член од
9 јануари 2011
Мислења
418
Поени од реакции
563
utre ili zadutre e tvoj den, inace fali vremeto koga imase 16 ukazi vo 1 mesec, e togas ke se zabrza mnogu
znaj nekoj da objasni, za da se iscisti februari primer, kolku ukazi se potrebni?
oti sega se do februari, jas sum Juni
Februari,Mart, April, Juni, Maj mislam nemase prepiski ili April kako i da e 4 meseci ima do mene
e sega vo mesec dva cistat? ili mesec za mesec?
dajte nekoja laga neka e, da se ponadevame, 16 ukazi da manat vo mesec kolkuke se iscisti? samo mesec?
Pale Miskolo ajde mislenje
 

miskolo

Direktor
Член од
15 мај 2010
Мислења
790
Поени од реакции
2.321
znaj nekoj da objasni, za da se iscisti februari primer, kolku ukazi se potrebni?
oti sega se do februari, jas sum Juni
Februari,Mart, April, Juni, Maj mislam nemase prepiski ili April kako i da e 4 meseci ima do mene
e sega vo mesec dva cistat? ili mesec za mesec?
dajte nekoja laga neka e, da se ponadevame, 16 ukazi da manat vo mesec kolkuke se iscisti? samo mesec?
Pale Miskolo ajde mislenje
Zavisi negde 11 ukazi za 1 mesec,mart do 16 nwgde imase,april nema...
 
Член од
9 јануари 2011
Мислења
418
Поени од реакции
563
znaci 4 ukazi ko so manaja oktomvri, to znaci ni pola mesec ne e iscisten, taka nie od JUNI ke cekame 8 meseci uste :D uuhhuh
MAKI
 
Член од
10 август 2019
Мислења
98
Поени од реакции
125
znaj nekoj da objasni, za da se iscisti februari primer, kolku ukazi se potrebni?
oti sega se do februari, jas sum Juni
Februari,Mart, April, Juni, Maj mislam nemase prepiski ili April kako i da e 4 meseci ima do mene
e sega vo mesec dva cistat? ili mesec za mesec?
dajte nekoja laga neka e, da se ponadevame, 16 ukazi da manat vo mesec kolkuke se iscisti? samo mesec?
Pale Miskolo ajde mislenje
2
 
Член од
22 јануари 2020
Мислења
187
Поени од реакции
464
znaj nekoj da objasni, za da se iscisti februari primer, kolku ukazi se potrebni?
oti sega se do februari, jas sum Juni
Februari,Mart, April, Juni, Maj mislam nemase prepiski ili April kako i da e 4 meseci ima do mene
e sega vo mesec dva cistat? ili mesec za mesec?
dajte nekoja laga neka e, da se ponadevame, 16 ukazi da manat vo mesec kolkuke se iscisti? samo mesec?
Pale Miskolo ajde mislenje
jas mislam brat deka 4 ukazi se dovolni za da se iscisti 1 mesec, ete i 6 neka se, vo eden pominat mesec cistat 2 sega momentalno, megjutoa mart nemase mn prepiski a april prazno
 

Kajgana Shop

На врв Bottom