Eден на еден со Жарко Димитриоски

Член од
15 јули 2007
Мислења
14.778
Поени од реакции
7.515
Мислам треба Жаре да отвори своја телевизија. Ако можеше Боки да биде главен со своја телевизија или било кој друг да има телевизија макар и локална зошто да нема Жаре.

Верувам дека ќе има интересна програма неговата телевизија.
 
Член од
16 март 2019
Мислења
3.098
Поени од реакции
4.831
Интересна, озбилно? Зошто?


Жаре ако читаш, викај нормални гости плс, никој не го интересира Тошо по шести пат или Филипче и колегите.
Interesno zabavno pozitivno
Zatoa sto emisijata e od zabaven karakter dobro e vo ova vreme na pandemija da gostuva gostin od lekarski aspekt da objasni nekoj raboti za virudot a pritoa toa da bide zabavno za site gledaci.
Nema nisto loso vo toa sto doktor gostuva vo zabavna emisija
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.003
Поени од реакции
57.043
Мислам треба Жаре да отвори своја телевизија. Ако можеше Боки да биде главен со своја телевизија или било кој друг да има телевизија макар и локална зошто да нема Жаре.

Верувам дека ќе има интересна програма неговата телевизија.
Како бе вака? Може, ако програмата ја снима со Самсунг А51
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.778
Поени од реакции
7.515
Како бе вака? Може, ако програмата ја снима со Самсунг А51
Не е проблем и со веб камера да ја снима тв програмата мислам а и верувам ќе има интересна програма.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.003
Поени од реакции
57.043
Не е проблем и со веб камера да ја снима тв програмата мислам а и верувам ќе има интересна програма.
Па не е така... си треба профи опрема ако сакаш посериозно да емитуваш програма на некоја фреквенција (не збориме за интернет канал со привремено емитување програма снимана со селфи камера). Погоре направи споредба со 1тв.

Професионални камери, микрофони, опрема за пренос на информациите, студио, екипи за на терен, стручни технички лица. Скапа инвестиција е ова. Скапо и ризично да почнеш ваков бизнис.
Спонзори нешто ќе се најдат, реклами исто, ама дали ќе биде доволно да ги вратиш трошоците и да имаш доволно да ги плаќаш луѓето никој не може да ти гарантира.
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.885
Поени од реакции
14.366
Interesno zabavno pozitivno
Zatoa sto emisijata e od zabaven karakter dobro e vo ova vreme na pandemija da gostuva gostin od lekarski aspekt da objasni nekoj raboti za virudot a pritoa toa da bide zabavno za site gledaci.
Nema nisto loso vo toa sto doktor gostuva vo zabavna emisija
Да го цитирам бардот на македонското новинарство: „Уште во фрижидерот кога ќе отвориш, таму од кај јајцата, да излезат и да ни објаснат некои работи за короната“.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
8.859
Поени од реакции
54.386
Уште бе некој го гледа овој?

Јас сеуште ги лечам метастазите од последен пат кога со сила гледав. Не знам која година беше, се мачев, викам ај толку години го гледав па сеа да прекинам не иде, ама не се издржуваше.

Уште е ист концептот? Копирање на тие американските емисии, Фалон малон? Уште драгонски му е сценарист на смешките и тие другите од твитер фелата што преведуваа туѓи смешки?
Уште Игор Џамбазов, Влатко Стефановски, Бранко Огњановски и уште 2-3ца му се редовни гости секоја сезона? Уште не им дозволува на гостите да одговорат на прашањето што им го поставил? Уште има глупи игрици? Уште Пајакот со 2 збора кажани е најсмешен од цела емисија? Уште да прашувам или фино лепо да си продужам со негледање на раков?
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.273
Мене не ми е толку лош. Океј ми е. - Али тоа ако споредувам со други вакви македонски емисии.

Иначе објективно, од една повисока перспектива, лошичок си е, мада хуморот му е бољи од многу други македонски емисии.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.778
Поени од реакции
7.515
Супер мене ми е Жаре. Првата сезона на А2 му беше најдобра со шпицата музика од Фрац Фердинанд.
Сега некако е тапа ама знае да направи добри епизодни емисии.


Тој стил да го гураше како во А2 на времето ќе беше супер. А за хуморот и игриците се сложувам не му се потребни.
 
Последно уредено:
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.361
Поени од реакции
38.335
Стварно драгонски му ги пишува заебанциите? Хуморов на Жаре и неговиот ми се многу слични
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
8.859
Поени од реакции
54.386
Стварно драгонски му ги пишува заебанциите? Хуморов на Жаре и неговиот ми се многу слични
Последно што знам беше така. Еднаш и реклама снимаше за некој ајвар.
@dragonsky дои пофали се бе :D
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.809
Поени од реакции
83.986
Де бе, ви требаа 9 години да ги сврзете работите?

И тема си отворив во 2011 уште обраќања кога имав по интернетов после пропаѓањето на А1, ама еве, се смени ситуацијата сега, фала богу добро оди, да чукнам во дрво, да се надеваме ќе биде и подобро, сепак тој е буџетот, тие се луѓето у државава :toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom