Фан Клуб: Челзи

Статус
Затворена за нови мислења.

Blaster

Sex, Drugs & Rock'n'Roll
Член од
9 ноември 2008
Мислења
1.742
Поени од реакции
44
http://www.24fudbal.com.mk/Default.aspx?news=7d5159f7-bb7c-4025-be72-a49b62aeed27&ln=3&typeBack=Англија
Абе крши нога на некој, подобро возвратната да не ја играш, него ли онаа со Барселона! Башка и играч помалку ќе имаат ;)

http://www.24fudbal.com.mk/Default.aspx?news=9c177724-df97-4f1a-a4b8-371e8e48eb50&ln=3&typeBack=Англија
Само напред, нема зошто да се браниме. Тогаш сме слаби. Најдобра одбрана е нападот!!!
 
Член од
12 декември 2008
Мислења
1.553
Поени од реакции
101
Ајде со среќа вечерва,победа која ни е најпотребна.
 
N

navivacka

Гостин
Каква е атмосверата пред вечерашниот дуел...имате подршка од нас фановите на Јунајтед,сомелете ги лузерите,време е некој да ги спушти.
 

D_T

Чорбаџи Димко
Член од
8 март 2009
Мислења
2.119
Поени од реакции
1.571
Значи Гус планира вечерва да напаѓаме....тоооо Мајсторе
Ајдееее :vozbud: Анелка и Дрогба напад....
Јас уште останувам на мислењето дека Есиен треба да игра во одбрана десно крило, по шо брзи се овие по крилните позиции, а Ивановиќ некако слабо ми стои со брзината - ќе го пореметат начисто човекот :toe:

Каква е атмосверата пред вечерашниот дуел...имате подршка од нас фановите на Јунајтед,сомелете ги лузерите,време е некој да ги спушти.
Ќе си го добијат уште вечерва тие.....на нивни терен :duel:
 

^MooN_RideR^

Blue in HearT
Член од
20 април 2006
Мислења
853
Поени од реакции
48
Ме интересираше шо бидна до Дрогба и Босингва?Ке играт вечерва?
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.234
Поени од реакции
8.126
Вечер очекувам поволен резултат за Челзи во пресрет на реваншот. Тоа е во најмала рака 1-1. Потоа ќе следи рутинска победа на домашен терен.
 
Член од
12 декември 2008
Мислења
1.553
Поени од реакции
101
Еве ги играчите што му се на располагање на Гус Хидинг
  1. Чех
  2. Босингва
  3. Ивановиќ
  4. Тери
  5. Карваљо
  6. Алекс
  7. Мансиен
  8. Ешли Кол
  9. Балак
  10. Лампард
  11. Есиен
  12. Микел
  13. Калу
  14. Анелка
  15. Малуда
  16. Дрогба
  17. Хиларио
  18. Деко
  19. Ди Санто
  20. Белети
 
Член од
8 август 2008
Мислења
2.680
Поени од реакции
512
  • На последните 2 меѓусебни натпревари Ливерпул не победија (дома/гости) сега е 3та среќа


  • Последните 2 натпревари (во ПЛ) имаме победа/пораз, на ред е нерешено...


  • Ливерпул од 2 пати по 4 гола, ја намалија реализацијата на 1. (вечерва може да е 0, ја реков дека кога-тогаш ќе се истрошат)


  • Синоќа имаше 2 нерешени средби, со оглед на тоа дека Барса е речиси сигурен победник (како домаќин), ништо чудно единствената гостинска победа да ја забележи Челси


  • Годинава добро играме на гостински терен


  • Анелка и Диди - убиствена комбинација, на вториов особено му лежат Ливерпул


  • Есиен и Лампард - играчи од средниот ред кои секој тим би посакал да ги има во своите редови

Мое мислење е дека натпреварот ќе заврши нерешено (1-1)
иако се повеќе ми се чини дека ќе успееме да постигнеме полн погодок...
 
A

Alexander Nevsky

Гостин
Ивановиќ некако слабо ми стои со брзината - ќе го пореметат начисто човекот :toe:
Баш Иванович ќе ги здроби веќер мислам:smir:

Ако ги тепаме таму ќе биде лудооо:vozbud:
 

Blaster

Sex, Drugs & Rock'n'Roll
Член од
9 ноември 2008
Мислења
1.742
Поени од реакции
44
  • На последните 2 меѓусебни натпревари Ливерпул не победија (дома/гости) сега е 3та среќа


  • Последните 2 натпревари (во ПЛ) имаме победа/пораз, на ред е нерешено...


  • Ливерпул од 2 пати по 4 гола, ја намалија реализацијата на 1. (вечерва може да е 0, ја реков дека кога-тогаш ќе се истрошат)


  • Синоќа имаше 2 нерешени средби, со оглед на тоа дека Барса е речиси сигурен победник (како домаќин), ништо чудно единствената гостинска победа да ја забележи Челси


  • Годинава добро играме на гостински терен


  • Анелка и Диди - убиствена комбинација, на вториов особено му лежат Ливерпул


  • Есиен и Лампард - играчи од средниот ред кои секој тим би посакал да ги има во своите редови

Мое мислење е дека натпреварот ќе заврши нерешено (1-1)
иако се повеќе ми се чини дека ќе успееме да постигнеме полн погодок...
Не верувам во статистики и слични глупости. Ако не се остави душата на терен, џабе е. Ако следиме статистики и стварно мислиме дека на ред ни е нерешено, ај ич да не ја играме утакмицава.

Колку ли само статистики имаше против Русија на европско, ама играа со срце за репрезентацијата и стигнаа до полуфинале. Истот важи и за Турција.
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Дојде денот што долго го чекавме.
Денес сакам нерешено!
Имате информаци за можниот состав ?
 
F

fantomX

Гостин
До Фантом Икс,ме мрзи да цитирам.
Босингва од 30 утакмици годинава одприлика,25 изигра одлично.Со неговите продори и центаршутеви по десната страна ствараше големи проблеми на фругите тимови.Затоа и е еден од најдобрите десни бекови во светот со Маикон и Алвес заедно.Бане е спор.А,Лузерпул имаат брзи крила Риера,Бенајун па и Бабел,ќе го шинат,затоа сакам Жосе да игра!
25 од 30....5 ги нема....а тие пет се против...........? Од тие пет, две се против.................??? :toe:

Конечно....Денот Д

:vozbud::vozbud:
Денеска се загреваме, рпво полувреме. Во вторник...:vozbud:

http://www.24fudbal.com.mk/Default.aspx?news=7d5159f7-bb7c-4025-be72-a49b62aeed27&ln=3&typeBack=%D0%90%D0%BD%D0%B3%D0%BB%D0%B8%D1%98%D0%B0
Абе крши нога на некој, подобро возвратната да не ја играш, него ли онаа со Барселона! Башка и играч помалку ќе имаат ;)
Ја би еден гол да дај, волеј ко на Виган шо му го мавна. Можи и со гла, само гол да е.:smir:

Имате информаци за можниот состав ?
Ова ме бендисува со Хидинк. Имаш состав од 18 играчи (некој го постира претходно) и од сите нив, бар 15 се во комбинација за старт. Односно не се игра цело време по еден шаблон + со истите играчи цело време, ко Сколари. Не можиш да претпоставиш ни формација. :toe:


Before CL semi-final 2008....
Avram Grant organises his magnets in the formation he wants his side to employ. The formation he tells them will finally conquer the Liverpool team that has become their nemesis in the Champions League.
But there's a problem and Michael Ballack is the first to notice. 'Boss,' he cries, 'are we only playing with 10 men?!'
'I'm glad to see someone is paying attention!' replies Grant before everyone collapses with laughter.
:je:
 

Blaster

Sex, Drugs & Rock'n'Roll
Член од
9 ноември 2008
Мислења
1.742
Поени од реакции
44
25 од 30....5 ги нема....а тие пет се против...........? Од тие пет, две се против.................??? :toe:


Денеска се загреваме, рпво полувреме. Во вторник...:vozbud:


Ја би еден гол да дај, волеј ко на Виган шо му го мавна. Можи и со гла, само гол да е.:smir:
И јас не сум против тоа! Го коментирав постот, т.е. веста.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom