Фан Клуб: Челзи

Статус
Затворена за нови мислења.
F

fantomX

Гостин
Аманте бре луѓе, каков Деко барате?!? Ако веќе до толку е зорт да не се стави Калу, нека го стави Сточ (или Штох, како и да е)! Ако е пријавен во ЛШ.

Или Ди Санто. Тој е 100 пати подобра одлука од Деко! Барем според мене.
На крај краева, ќе видиме што ќе смисли Хидинк...
Не играме во групите уште, не играме со Порто на пример ко џаолчинава, па со Ди Санто од почеток да ојме (Сточ го сметам за побетар од Ди Санто).
Ојме на мочанио Енфилд.

Клод Пуел тренер?!

Значи вака, доста ми е од такозвани таленти за кои Челзи се изборил за „мали“ пари (до кај 3-4 милиони максимум), и кои секој тренер во Челзи се плаши да ги пушти во игра.
Прво еден тренер шо знај шо сака и шо прај, тренер кој после ќе составува тим и со млади играчи, но не со вакви полу-таленти кои изиграле 10 солидни натпревари во две сезони за (последниве години) просечнио Лил, туку добро одбрани млади играчи (зборувам играчи со бар 19, 20 години), платени и по 20 милиони фунти ако треба, но ќе повторам, добро одбрани. Бензема на пример. :toe:

Точно(како шо пишав и некни, Ивановиќ не може да продуцира брза контра по десната страна - тој од класичен дефанзивец не може да биди ништо повеќе)

мислам дека Гус треба да испроба во одбрана со Есиен крило + и брз е човекот знае да повлече контра, и нема да му биди ништо ново да игра на таа позиција. Најпаметно е сега да се одиграа таа варијанта, а со Микел како везни-дефанзивец и Балак и Лампард во средина.... во напад Анелка со крила Ди Санто по лева и Калу или Деко десно (секако, ова во случај да не игра Дрогба)
а стварно ќе биди голем хендикеп ако го немаме Ѕверот во тимот :uvo:
Иванович е ол-раунд играч во дефанзива. Исто и десен бек. За Ливерпул и не треба толку пробивен играч да имаме на бек, можи поарно е посигурен во одбрана да биди.

Со Есиен како бек исто интересно е, ама шо знам... Со Ди Санто аман бе луѓе! Можи да игра в сабота со кој играме таму не знам, од почеток, не и утре. Калу ко ветрушка ми е, ама ај.

Тоа сакав да кажам. Бидејќи првата ја играме во гости приоритет ќе биде да не загубиме а поможност да постигнеме гол.
Јас сум за затворена формација, со брзи играчи кои можат да повлечат при контра напад (претпоставувам тоа би значело Сточ или Ди Санто)

Есиен заедно со Лапмард е столбот на средниот ред, и ако игра десен бек ќе имаме многу ослабена средна линија. Подобро да играме со 3ца класични стопери и нападите да ги организираат средњаците (на чело со Лапмард и Есиен) а Ди Санто и Ањелка напред (доколку Дрогба не игра)
Доколку игра Дрогба може со него во шпиц, Анелка лево и Калу десно па потоа да се замени Калу со Ди Санто или слично.
Пак ќе кажам, еден од младите играчи мора да добие шанса и поголема одговорност за да може да ја искористи својата брзина (а верувам и умешност)
Дрогба спремен ќе е, реков и со штаки ако треба, ќе игра.
Есиен да организира игра? Деко ко така ебаго.
Ди Санто и Сточ ги сметаш за исклучително брзи? Особено вториов?
Еден од младите играчи треба да добие шанса и поголема одговорност, но не од почеток, за Ливерпул треба да си подготвен да истрчаш 12 километри во исто темпо (пеколно). Второ полувреме да влези некој од младите, се согласувам, но се во зависност од резултатот.

Калу е далеко од дрво.А,Деко и Малуда се апла дрва и тие само ми ги кинат живците ништо друго!
Како можи Калу да не ти ги кини живците... Во ред, ќе тргни да дрибла, мож ќе освој малку простор, ама...шут - не толку силен; дриблинг - солиден, ама не и претерано да е одличен; градење - никакво, го дувнува Штркел и готово...
Можи уште една сезона би имал трпение за него да покажи дали бива нешто од него или не, ако остани во Челзи, а можи ни толку... :nenene:



Не е никаква провокација,не викам дека се педери,ама сликата е закон!:pos:
Јебига, дон Фабио Хитлер, овај де Капело забрани жени/женски/свршеници па мора некаде сега...:vozbud:

Дрогба ке игра Босингва не..леле бе мамата!
Ај кажи ми по шо го забележа Босингва во дуелите со Ливерпул конкретно, пошто па со нив играме? Мене ко изгубен ми делува(ше), можеби и поарно е вака. :toe:
 
Член од
8 август 2008
Мислења
2.680
Поени од реакции
512
Не играме во групите уште, не играме со Порто на пример ко џаолчинава, па со Ди Санто од почеток да ојме (Сточ го сметам за побетар од Ди Санто).
Ојме на мочанио Енфилд.


Клод Пуел тренер?!

Значи вака, доста ми е од такозвани таленти за кои Челзи се изборил за „мали“ пари (до кај 3-4 милиони максимум), и кои секој тренер во Челзи се плаши да ги пушти во игра.
Прво еден тренер шо знај шо сака и шо прај, тренер кој после ќе составува тим и со млади играчи, но не со вакви полу-таленти кои изиграле 10 солидни натпревари во две сезони за (последниве години) просечнио Лил, туку добро одбрани млади играчи (зборувам играчи со бар 19, 20 години), платени и по 20 милиони фунти ако треба, но ќе повторам, добро одбрани. Бензема на пример. :toe:


Иванович е ол-раунд играч во дефанзива. Исто и десен бек. За Ливерпул и не треба толку пробивен играч да имаме на бек, можи поарно е посигурен во одбрана да биди.

Со Есиен како бек исто интересно е, ама шо знам... Со Ди Санто аман бе луѓе! Можи да игра в сабота со кој играме таму не знам, од почеток, не и утре. Калу ко ветрушка ми е, ама ај.


Дрогба спремен ќе е, реков и со штаки ако треба, ќе игра.
Есиен да организира игра? Деко ко така ебаго.
Ди Санто и Сточ ги сметаш за исклучително брзи? Особено вториов?
Еден од младите играчи треба да добие шанса и поголема одговорност, но не од почеток, за Ливерпул треба да си подготвен да истрчаш 12 километри во исто темпо (пеколно). Второ полувреме да влези некој од младите, се согласувам, но се во зависност од резултатот.


Како можи Калу да не ти ги кини живците... Во ред, ќе тргни да дрибла, мож ќе освој малку простор, ама...шут - не толку силен; дриблинг - солиден, ама не и претерано да е одличен; градење - никакво, го дувнува Штркел и готово...
Можи уште една сезона би имал трпение за него да покажи дали бива нешто од него или не, ако остани во Челзи, а можи ни толку... :nenene:


Јебига, дон Фабио Хитлер, овај де Капело забрани жени/женски/свршеници па мора некаде сега...:vozbud:


Ај кажи ми по шо го забележа Босингва во дуелите со Ливерпул конкретно, пошто па со нив играме? Мене ко изгубен ми делува(ше), можеби и поарно е вака. :toe:
Не го спомнувај Бензема плаче ми се :(

Реков Ди Санто и Сточ да добијат поголема минутажа, незначи тоа дека треба од почетокот да играат.
Ди Санто ми се чини доста подвижен, и во саботата со Њукасл имаше еден добар дриблинг што ми остана во сеќавање.
Подобро 1 од овие 2ца во 80та минута да флезе, отколку Дрвода (Малуда) и Дрводу (Калу) да се маат ко муви без глави...

Тоа е мое мислење, ќе видиме какво е мислењето на Хидиник (иако можам да претпоставам)
 
Член од
12 декември 2008
Мислења
1.553
Поени од реакции
101
Абе луѓе да ве прашам што се деси со Скот Синклер зверка беше.Дали остана во Челзи или отиде некаде???
 
F

fantomX

Гостин
Не го спомнувај Бензема плаче ми се :(

Реков Ди Санто и Сточ да добијат поголема минутажа, незначи тоа дека треба од почетокот да играат.
Ди Санто ми се чини доста подвижен, и во саботата со Њукасл имаше еден добар дриблинг што ми остана во сеќавање.
Подобро 1 од овие 2ца во 80та минута да флезе, отколку Дрвода (Малуда) и Дрводу (Калу) да се маат ко муви без глави...

Тоа е мое мислење, ќе видиме какво е мислењето на Хидиник (иако можам да претпоставам)
Бензема? Ко измислен играч ми е за Челзи, секаде можи да игра напред, и по крило, и шпиц класичен...секаде. Ко Анелка нешто моментално, само шо овај е истовремено бар на еднакво рамниште (можи и појак) со Анелка, и е помлад 10 години.
В ред, тука сме значи. :)
Од почеток, не. За замени, здравје, можи ќе треба да бркаме резултат, можи да чуваме... Макар шо пак сметам оти в сабота да игра од почеток е поарно него утре воопшто да игра, ама сепак не знајме со каква кондиција е, психички како е спремен, итн....па да не преудицираме.
Дриблинго, стварно ѕверски беше, покрај аут-линија, да влезеше в гол (корнер беше мислам) ќе беше напраен огромен талент од кого се очекува многу, ко жабарчево од Јунајтед, па уште и неделната плата ќе му ја споредуваа со оваја на Џон Тери. :pos2:
Калу го опишав погоре, Малуда ко поарен да е од ко играше за резервите пред некоја недела...шо знам, ќе видиме.

Пато, Синклер е во Бирмингам, и за наша жал, и таму некако слабо игра...:(
 
Член од
8 август 2008
Мислења
2.680
Поени од реакции
512
Абе ако треба нека играат и Романович (Роман Абрамович) и Хидинк и Кенион, важно е да дадат се од себе и да го остават срцето на теренот...
За тимот, за Челси !!!
 

Blaster

Sex, Drugs & Rock'n'Roll
Член од
9 ноември 2008
Мислења
1.742
Поени од реакции
44
Абе луѓе да ве прашам што се деси со Скот Синклер зверка беше.Дали остана во Челзи или отиде некаде???
Јас колку што знам на позајмица е...

Абе ако треба нека играат и Романович (Роман Абрамович) и Хидинк и Кенион, важно е да дадат се од себе и да го остават срцето на теренот...
За тимот, за Челси !!!
Е тоа ретко го гледаш од нашиве ѕвезди. Освен од Лампард, Есиен и Тери.
 
A

Alexander Nevsky

Гостин
Абе ако треба нека играат и Романович (Роман Абрамович) и Хидинк и Кенион, важно е да дадат се од себе и да го остават срцето на теренот...
За тимот, за Челси !!!
Да се надоврзам и за навивачите ајдеееееее одиме на титула во ЛШ знам дека можат момците:vozbud::wink:
 
В

Вори

Гостин
До Фантом Икс,ме мрзи да цитирам.
Босингва од 30 утакмици годинава одприлика,25 изигра одлично.Со неговите продори и центаршутеви по десната страна ствараше големи проблеми на фругите тимови.Затоа и е еден од најдобрите десни бекови во светот со Маикон и Алвес заедно.Бане е спор.А,Лузерпул имаат брзи крила Риера,Бенајун па и Бабел,ќе го шинат,затоа сакам Жосе да игра!
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Голгетери за мали пари се Марк Јанко од Ред Бул Салцбург, и Ал Хамдауи (или така некако, тоа арапите имат скршни имиња:)) од АЗ Алкмар. И младежи се башка...
Иначе, за утре, со среќа нека ни е, мада и не сум оптимист, бааги се залетани овие од Ливерпул.
 

Blaster

Sex, Drugs & Rock'n'Roll
Член од
9 ноември 2008
Мислења
1.742
Поени од реакции
44
Голгетери за мали пари се Марк Јанко од Ред Бул Салцбург, и Ал Хамдауи (или така некако, тоа арапите имат скршни имиња:)) од АЗ Алкмар. И младежи се башка...
Иначе, за утре, со среќа нека ни е, мада и не сум оптимист, бааги се залетани овие од Ливерпул.
И јас не сум нешто оптимист (како и вообичаено), ама старите имаат една изрека:

„Кој високо лета, ниско паѓа.“

Така да нека не летаат многу, а и ние да не летаме. Прво скокни, па кажи оп!
 

Blaster

Sex, Drugs & Rock'n'Roll
Член од
9 ноември 2008
Мислења
1.742
Поени од реакции
44
Ајде со среќа вечер, ќе ни треба :) :se_ molam
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom