Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

Член од
4 ноември 2017
Мислења
270
Поени од реакции
190
Кај и да е и на кучињава ке кажет треба да им ставаме маска... Ништо чудно
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.791
Поени од реакции
15.696
Точно е тоа дека Кинезите јадат се живо. Но што врска има тоа со короната? Тоа им е традиција уште од пред нашата ера... Па што не се појави тогаш КОРОНАТА? Не почнаа последниве години да јадат стаорци, лилјаци, кучиња и змии...
мислам на времето и морнарите ги јаделе стаорците што шетале по бродовите, посебно на долгите патувања, Колумбо и слично... е сега живи глувци не верувам, сигурно прво треба да го убиеш:cool:..
а јадење СУРОВО месо е друго, ете имаше на медиуми една следбеничка на движење за јадење СУРОВА храна од Ријека, Хрв., кажуваше дека јадела повремено и сурово месо...
мускули од школки, ама школки од 6+ метри длабоко, бели како снег, сум јадел и јас сурови на времето...
Глушецот е опасен за друго, ја шири како и другите глодари глодарската куга, ама и онаа смртоносната куга глувци ја добиваат од бувата мислам...
 
Член од
20 април 2012
Мислења
3.678
Поени од реакции
9.689
Абе ова со Коронава е тотално лудило.И овие бројки на новозаболени немаат врска со реалноста.На мој другар прво му кажаа дека е позеитивен па испадна дека е негативен.Не знам шо го натера чоекот пак да се тестира испадна пак позитивен!:cautious:Симптоми никакакви, ама параноја го мават од колено.
 
H

HoT _iCe

Гостин
омалаксан сум и ме болат синусите
Добро бе па ти не биди драма квин, до кур ако си малаксан и синуси га болеле, свак втор е сга преладен сас благу температуру и малаксаност, што си одма правиш лоши филмови.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Добро бе па ти не биди драма квин, до кур ако си малаксан и синуси га болеле, свак втор е сга преладен сас благу температуру и малаксаност, што си одма правиш лоши филмови.
имав интензивни контакти со заболен
 
Член од
31 март 2008
Мислења
2.501
Поени од реакции
1.718
Каква врска има лк со телефонски број? И да им земе податоци од лк не значи дека живее на таа адреса. Телефонски број е сосема друга приказна..Како ќе провери дали е точен?
Ќе им звони додека се пред неа, пред него... сепак е за сериозна работа, не изнајмува соба во хотел...
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Седи мирен стварно да не заболиш :D
Чим следиш секоја тема на Кајгана немаш гајле.
Матичниот ми рече да се тестирам, утре ќе видел каде имало термини.
Но јас не сакам да ми брцаат толку длабоко во нос. Всушност, не сакам никаде да ми брцаат длабоко.
Заболениот со кој имав интензивни контакти, си лабави, ништо не му е, освен што имал еден ден пролив.
Очигледно ја има закачено најлабавата и најчеста верзија од вирусот. Ако сум го закачил и јас од него, зар не треба и јас да ја добијам истата верзија?
Или се е индивидуално?
Прашања кои ме мачат и кои знам дека никој не може да ги знае со сигурност.
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Матичниот ми рече да се тестирам, утре ќе видел каде имало термини.
Но јас не сакам да ми брцаат толку длабоко во нос. Всушност, не сакам никаде да ми брцаат длабоко.
Заболениот со кој имав интензивни контакти, си лабави, ништо не му е, освен што имал еден ден пролив.
Очигледно ја има закачено најлабавата и најчеста верзија од вирусот. Ако сум го закачил и јас од него, зар не треба и јас да ја добијам истата верзија?
Или се е индивидуално?
Прашања кои ме мачат и кои знам дека никој не може да ги знае со сигурност.
Јас мислам дека ќе ги фрлиш чевлите за брзо.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom