Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
3 август 2015
Мислења
1.722
Поени од реакции
2.958
Конечно промена од дополнителна од Август 2019 до пред неколку дена. Сега статусот е пак вратен на финален експертен преглед од Советот. Знае некој колку се чека сега до промена на следен статус и кој треба да биде следниот статус?
Интервју Април 2018 год, со произход од здружение.
Od 1 do 3 meseci
 
Член од
13 февруари 2020
Мислења
54
Поени од реакции
68
Do kaj dojde so finalna ke ima Li promeni ovoj mesec 3.4.2019 sum intervju se nema vekje trpenie?
 
Член од
7 јануари 2018
Мислења
49
Поени од реакции
55
Da ne bese na dopolnitelna?
Автоматски споено мислење:

Znaci sepak ima promeni vo statusite toa znaci deka ke ima i ukazii neka rabotat bitnooo ministerstvoto raboti samo napred
Da
Автоматски споено мислење:

Конечно промена од дополнителна од Август 2019 до пред неколку дена. Сега статусот е пак вратен на финален експертен преглед од Советот. Знае некој колку се чека сега до промена на следен статус и кој треба да биде следниот статус?
Интервју Април 2018 год, со произход од здружение.
Mesec dana
 
Член од
6 јули 2020
Мислења
165
Поени од реакции
130
Со добар посредник у 2 дена се завршуе. Јас некни бев. Тест ќе си направиш во Авицена 3000 ден е преведен, јас такс направив. Во 11 ч, по подигнав указот, веднаш поднесивме за ЕГН, наредниот ден ми го издадоа ЕГН-то до 12 ч, од таму во полиција негде кај 14ч се сликав и сега чекам пасошот утре или задутре да ми го донесе посредникот до дома.
Super a Kade go podignaa drzavjanstvoto I kolku vreme cekase da go zemas ako ne e problem da mi odgovoris I jas sum vo ista procedura bi to bila mn.blagodarna ubav den
 
Член од
23 октомври 2013
Мислења
102
Поени од реакции
101
Super a Kade go podignaa drzavjanstvoto I kolku vreme cekase da go zemas ako ne e problem da mi odgovoris I jas sum vo ista procedura bi to bila mn.blagodarna ubav den
Државјанството во министерството за правосудие, одиш во терминот кој ти е закажан имаш 15 толеранција. 2 слики пасошки формат, потврдата со час кога имач закажано на емајл испечатена и си го подигаш одма.
 
Член од
6 август 2015
Мислења
463
Поени од реакции
769
Последно уредено:

miskolo

Direktor
Член од
15 мај 2010
Мислења
790
Поени од реакции
2.321
Da ne bese na dopolnitelna?
Автоматски споено мислење:

Znaci sepak ima promeni vo statusite toa znaci deka ke ima i ukazii neka rabotat bitnooo ministerstvoto raboti samo napred
Pa mora da dojdat i ukazi finalna 2 pati se promeni,a ukaz ni 1 :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom