La Liga Santander 2016/2023

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
1 април 2009
Мислења
653
Поени од реакции
557
Суарез како игра? Прашувам за оние што гледаме Евертон наместо анти фудбал :icon_lol:
Цел Атлетико ништо конкретно напред, мачат се.
Овој Лоди и со Хуеска и денес многу лош впечаток ми остава. Стандарден е кај Чоло или..?
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.967
Поени од реакции
35.599
Суарез како игра? Прашувам за оние што гледаме Евертон наместо анти фудбал :icon_lol:
Суарез во Атлетико отиде? Јас па гледам една округлеста баба се влечка по теренот, мислев на Бургос вујна ги мотивира.

Од 38 утакмици 14-15 ќе им бидат со сличен резултат, 0-0 или 1-1. Околу 15-16 победи, и 7-8 порази. Доволно за 4то место.
Иначе цврсти се во одбрана, тоа мора да се признае. За класа се подобри и од Барса и од Реал на тој дел од тимот.
 
Последно уредено:

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.906
Поени од реакции
84.307
That's him officer

1601743794146.png

That's the guy што мислеше дека Атлетико нема да се посерат годинава, ќе делуваат озбилно и Чоло ќе им донесе релативен успех годинава


Како бе вака пак одиграле мртва утакмица? :facepalm:
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.063
Поени од реакции
57.314
That's him officer

Прегледај го приврзокот 269134

That's the guy што мислеше дека Атлетико нема да се посерат годинава, ќе делуваат озбилно и Чоло ќе им донесе релативен успех годинава


Како бе вака пак одиграле мртва утакмица? :facepalm:
Па лани просекот им беше по 6 гола на 4-5 натпревари. Исто и годинава :D
 
Член од
14 мај 2019
Мислења
1.486
Поени од реакции
-759
Barsa fans da go ismejuvat Suarez.

Za mnogu raboti ne se slozuvame so Starvo, ama za vas bil vo pravo.

Najpotcenuvacki fanovi ste, bes somnenie.
Da go ismejuvas, isto kako fan na Mancester da go ismejuva Runi zosto igra za Derbi Kaunti. Sekoja vi cest, sekoja vi cest.

I posle se lutat zosto taka sme pisuvale. Nemam zborovi, ednostavno e.
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.751
Поени од реакции
8.837
Barsa fans da go ismejuvat Suarez.

Za mnogu raboti ne se slozuvame so Starvo, ama za vas bil vo pravo.

Najpotcenuvacki fanovi ste, bes somnenie.
Da go ismejuvas, isto kako fan na Mancester da go ismejuva Runi zosto igra za Derbi Kaunti. Sekoja vi cest, sekoja vi cest.

I posle se lutat zosto taka sme pisuvale. Nemam zborovi, ednostavno e.
Тие го исмејуваат заради стефи и останатите хејтери на Барселона што пишуваа демек Суарез ќе растури во Атлетико...иначе не вервам дека го мразат Суарез....200 гола даде за нив..нема логика легендата да ја мразат
 
Член од
14 мај 2019
Мислења
1.486
Поени од реакции
-759
Тие го исмејуваат заради стефи и останатите хејтери на Барселона што пишуваа демек Суарез ќе растури во Атлетико...иначе не вервам дека го мразат Суарез....200 гола даде за нив..нема логика легендата да ја мразат
Citaj go fan klubot na Barselona, i kje vidis za sto zboruvam. Odma kje ja vides logikata.
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.059
Поени од реакции
3.843
Barsa fans da go ismejuvat Suarez.

Za mnogu raboti ne se slozuvame so Starvo, ama za vas bil vo pravo.

Najpotcenuvacki fanovi ste, bes somnenie.
Da go ismejuvas, isto kako fan na Mancester da go ismejuva Runi zosto igra za Derbi Kaunti. Sekoja vi cest, sekoja vi cest.

I posle se lutat zosto taka sme pisuvale. Nemam zborovi, ednostavno e.
Стварно, беС сомнение. o_O
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.637
Поени од реакции
3.260
Каква смеа ќе падни ако дај Суарез гол против Барса и да оди да му се измоча на Куман на та глата вапцана.
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.059
Поени од реакции
3.843
Каква смеа ќе падни ако дај Суарез гол против Барса и да оди да му се измоча на Куман на та глата вапцана.
Да, да.. ако даде гол против Барса не требало да си оди, добар бил. :pos:

Суарез е трет најдобар стрелец во Барселона и за мене најдобра 9ка што заиграла таму, АМА времето на Суарез во Барселона заврши!
Како да објасни човек дека не треба да се игра на стара слава, ради такви играчи ни се дешаваше Баерн и Ливерпул.

На Суарез му требаше промена и според мене одбра одличен тим за него.
Сите 3 страни задоволно и тоа е тоа.

И да, нека даде он гол на Кампот, а Атлетико нека губи вака бодови, ептен ќе боде посерување, а Барса без него дае 7 гола во 2 утакмици...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom