Македонска фудбалска репрезентација

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
а пак му најдуваа мани и дека не требал да игра, а Кулушевски ќе треба уште многу да докажи за да зафати место во тимот.
Koj му наоѓал маани, некој рандом ојле дојле бумери во Шведска или некој со три чисти од фудбал во шведската фудбалска федерација? :)
 
Член од
18 декември 2019
Мислења
599
Поени од реакции
1.666
Koj му наоѓал маани, некој рандом ојле дојле бумери во Шведска или некој со три чисти од фудбал во шведската фудбалска федерација? :)
Соиграчи, тренери и луѓе од федерацијата. Лошо е да се земе Златан за пример затоа што е најдобар фудбалер на сите времиња во Шведска и врвен светски фудбалер. Но ете, и на таков играч му најдуваа мани и пробаа да го исфрлат. Прочитај ја неговата книга ако те интересира, и се ќе ти стане јасно.

Иначе, и јас мразам овој тип на муабет дека не играл затоа што бил ваков или онаков, но во овој случај стварно е така. Дај боже да игра Кулушевски и да успее, не му посакувам ништо лошо.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.766
Поени од реакции
82.751
Oваа косовскава спортска новинарка, што ќе дојде за утакмицата, згодна е, нема збор, али скоро да не сум видел покич и поневкусно некој да се облекува. Свака и част на лош вкус. Шабанка. Вкусот за облекување и е мејџор трн-оф.

 
Член од
30 септември 2011
Мислења
2.714
Поени од реакции
2.599
Штета, и дефинитивно без навивачи на Македонија-Косово, Искрено јас посакував барем 1000-2000 гледачи да има, колку да се чувствува атмосфера, сето тоа организирано со носење маски и дистанца. Нека дадат максимум нашите и срце на терен..Напред Македонија, па да славиме на крајот пласман на Европско првенство! :)
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.367
Поени од реакции
85.272
Штета, и дефинитивно без навивачи на Македонија-Косово, Искрено јас посакував барем 1000-2000 гледачи да има, колку да се чувствува атмосфера, сето тоа организирано со носење маски и дистанца. Нека дадат максимум нашите и срце на терен..Напред Македонија, па да славиме на крајот пласман на Европско првенство! :)
Ако, вака ќе може да се слуша на преносот како играчите се пцујат меѓу себе на албански...

...а и овие од Косово ваљда исто така ќе се пцујат, шо знам.
Автоматски споено мислење:

Штета, и дефинитивно без навивачи на Македонија-Косово, Искрено јас посакував барем 1000-2000 гледачи да има, колку да се чувствува атмосфера, сето тоа организирано со носење маски и дистанца. Нека дадат максимум нашите и срце на терен..Напред Македонија, па да славиме на крајот пласман на Европско првенство! :)
А иначе нашиве ќе треба срце и душа и мозок на терен да остават повеќе од 90 минути за да се пласираме на ЕП, не треба само Косово да се победи, туку и следниот месец против Грузија/Белорусија

...е богами..таму ќе ни одговара да нема публика дека на гости играме :D
 
Член од
1 април 2018
Мислења
2.100
Поени од реакции
4.099
 
A

Ali Pasha

Гостин
Oваа косовскава спортска новинарка, што ќе дојде за утакмицата, згодна е, нема збор, али скоро да не сум видел покич и поневкусно некој да се облекува. Свака и част на лош вкус. Шабанка. Вкусот за облекување и е мејџор трн-оф.

Рече модниот дизајнер...типичен пост на Лордот, не може ем албански жиг, ем да биде добро...за малку ќе се насекирав дека не ти е арно, кога читав дека си пишувал дека е згодна, ама потоа се смирив , кога го прочитав вториот дел од постот!
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.216
Поени од реакции
7.990
Рече модниот дизајнер...типичен пост на Лордот, не може ем албански жиг, ем да биде добро...за малку ќе се насекирав дека не ти е арно, кога читав дека си пишувал дека е згодна, ама потоа се смирив , кога го прочитав вториот дел од постот!
Дај бе тоа видеото од таа новинарката на алсат не се прај улав пиши една порака...

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Член од
30 мај 2019
Мислења
2.019
Поени од реакции
3.686
Него ако ескалираат судирите меѓу Ерменија и Азербјџан, она незгодно гостување во Ереван може да биде гостување на Кипар што не би било лошо во тој дел за Лига Нации.

Рашица нема да игра против Македонија. (y)
Да, баш тоа и јас приметив. Добро е тоа, со оглед дека тој им е еден од најдобрите играчи (буквално еден од моторите во нивниот тим) ако не и најдобар.
 
A

Ali Pasha

Гостин
Дај бе тоа видеото од таа новинарката на алсат не се прај улав пиши една порака...

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
Која е таа бе, оти не следам домашни ТВа? Дај ми име, па ќе и гостувам на емисија...спортска новинарка и таа да не е?
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.367
Поени од реакции
85.272
1601737316681.png
Автоматски споено мислење:

Лапај си 0-0 мртва утакмица решена на пенали
Автоматски споено мислење:

Не, али стварно, еве ја не сум хејтер на Мрме, сасвим ок човек ми е што има и добри и лоши страни како тренер и мене ми е тамам. Има и бољи, ама има и бетер

Е сеа..

Во една ваква ситуација со КОВИДи, срања, зезнат противник, домашен терен, празен стадион и се тоа....

Ове идеална ситуација за него како тренер. Ако го бива, ова треба да го добиеме.

Буквално СЕ зависи од него.

Не очекувам дека ќе се покаже ко маестро, мислам ќе умртви игра и ќе глеаме нешто слично ко утакмицата со Грузија...

Ама ете, се зависи од него. Ако изгубиме нека си даде отказ и нека каже "Тоа е, јбг, немав среќа, пробав, не успеав, I did my job, сега некој нов нека се проба"
 

Kajgana Shop

На врв Bottom