Македонска фудбалска репрезентација

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.998
Поени од реакции
5.626
Да бе откако претходно којзнае колку пари му барале за да игра. Па откако ги одбил и ја одбрал Шведска, ајде сега ние сме светци го молевме а он педерче нејќеше.

Барем знаеме у каква ебена држава живееме. Секој трет играч плаќа за да игра у репрезентација, милом или силом.
Дај бе не претерувајте, сигурно му барале на Кулушевски пари за да игра...
И на Пандев...
И на Елмас...
Едноставно дечкото не одјеба, нека му е со среќа во клупската кариера, во репрезентативна никогаш да не помине група на првенство и Шведска да губи на секоја утакмица по 5:0.
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.753
Поени од реакции
8.846
Дај бе не претерувајте, сигурно му барале на Кулушевски пари за да игра...
И на Пандев...
И на Елмас...
Едноставно дечкото не одјеба, нека му е со среќа во клупската кариера, во репрезентативна никогаш да не помине група на првенство и Шведска да губи на секоја утакмица по 5:0.
Mислиш не?....можеби не сега, ама претходно кога беше никој и ништо 1000% му бараа пари...
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.998
Поени од реакции
5.626
Дали ова значи ќе има публика во Четврток???
Teams have now been informed they can have up to 30% of stadiums with fans if local authorities allow.
Значи нема да дозволат нашите.
Автоматски споено мислење:

Mислиш не?....можеби не сега, ама претходно кога беше никој и ништо 1000% му бараа пари...
Не верувам дека му барале пари, единствено што ми се врти е Милевски да го одјебал за ЕП.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.589
Поени од реакции
59.650
Дај бе не претерувајте, сигурно му барале на Кулушевски пари за да игра...
И на Пандев...
И на Елмас...
Едноставно дечкото не одјеба, нека му е со среќа во клупската кариера, во репрезентативна никогаш да не помине група на првенство и Шведска да губи на секоја утакмица по 5:0.
Кулушевски лани почна да постои на мапа, што не значи дека претходно не му барале пари.

Не ги мешај Пандев и Елмас, поготово Елмас и сите играчи од Работнички што играат у репрезентација откога Мрме е селектор. Најсумњиви се овие играчи, ај Елмас стварно се гледа дека е вондеркид, ама другите чао, без пари ни у репрезентација на Вевчани не би играле.
Пандев у други времиња влезе у репрезентација, као копиљ уште кога отиде да игра у Интер.

А овие ваквиве интернационалци, гарант коа дошле и му рекле на Бови или Мрме абе има едно дете од Шведска наше е игра нешо у Аталанта таму у младинци, да го зееме а... ок бе нека дае пари.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.998
Поени од реакции
5.626
Има тука дечки со ептен добри информации од ФФМ, @Harry Potter @nsan и тие тврдат спротивно, им верувам нив, сега никој не може да знае дали барале или не барале пари, освен самите инволвирани.
Сметам дека Кулушевски е поголем талент и од Пандев и од Елмас и тоа го знаат од ФФМ, на 15 години играл за нашата U17, веќе од наредната година е дел и од Аталанта. Во секој случај, штета.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
1.614
Поени од реакции
4.137
Не само што играше уште на 15-16 години за наша репрезентација туку и ако не се лажам дебитираше со 4 гола дадени против Црна Гора тука во Скопје, 6-0 или 7-1 ги победивме или нешто така. После имаше и други добри настапи како против Србија на пример што мислам уште може да се најде видео на Ју Тјуб. И те како им беше познат на сите што пратат фудбал кај нас, немало потреба некој да им кажува на Мрме или Милевски абе има едно наше дете во Аталанта дали да го земаме, кога он играше за нас уште пред да се пробие таму. Немаат никаква поткрепа тие муабети дека било кој му барал пари да игра за нас, нити тој самиот никогаш не го наговестил тоа.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.333
Поени од реакции
19.023
Зошто би прифатил да игра за ваква репрезентација, и за ваква држава како што е моментално нашата. На историски дуел да треба да се пази од своите соиграчи да не пуштат неккја топка намерно, или пак ако дојде до инцидент "неговите" да го нападнат. Срамно е да си дел од таква репрезентација и јас не би прифатил на негово место.
 
Член од
18 декември 2019
Мислења
599
Поени од реакции
1.666
Зошто би прифатил да игра за ваква репрезентација, и за ваква држава како што е моментално нашата. На историски дуел да треба да се пази од своите соиграчи да не пуштат неккја топка намерно, или пак ако дојде до инцидент "неговите" да го нападнат. Срамно е да си дел од таква репрезентација и јас не би прифатил на негово место.
Бидејќи тоа е причината што ја одбра Шведска?
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.333
Поени од реакции
19.023
Бидејќи тоа е причината што ја одбра Шведска?
Не знам дали е тоа, не верувам дека е но целосно го оправдувам што не сака да игра за ваква репрезентација, и јас не би играл.
 
Член од
18 декември 2019
Мислења
599
Поени од реакции
1.666
Не знам дали е тоа, не верувам дека е но целосно го оправдувам што не сака да игра за ваква репрезентација, и јас не би играл.
А што и фали на денешната репрезентација? Една е од најдобрите што сме ги имале, иако очекував повеќе од нив.

Дејан за Шведска ќе се изнаседи на клупа само ради презимето што го носи.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.333
Поени од реакции
19.023
А што и фали на денешната репрезентација? Една е од најдобрите што сме ги имале, иако очекував повеќе од нив.

Дејан за Шведска ќе се изнаседи на клупа само ради презимето што го носи.
Може да е најдобра од натпреварувачка страна, за мене е лоша сама по себе, кога имаш стандардно 4 првотимци кои прават фаци на интонирање на химната како да слушаат непријателска песна. Не сакам да ги гледам Албанците таму, не заслужуваат да играат па и најдобри да се оти не го почитуваат ни тој дрес ни таа држава. За останатите кои не се Македонци(Николов, Елмас, Јахович додека играше), имам само пофални зборови, сите тројца барем на фудбалски план(не знам што мислат приватно) играа од срце за Македонија, често пати повеќе и од чистокрвните Македонци, сите тројца пееа химни, бацуваа грбови на дресот, се радуваа од срце, разлика од овие.

За детево не знам, може и ќе се изнаседи ама барем знае дека таму е странец, овде ќе треба Барди да не му дава топка да шутира, ќе треба да внимава што пее и што зборува, ќе треба да глуми соживот со кучиња, ќе треба да е странец дома, вака барем знае на што е.
 
Член од
23 јануари 2016
Мислења
2.165
Поени од реакции
5.769
Mислиш не?....можеби не сега, ама претходно кога беше никој и ништо 1000% му бараа пари...
kulusevski za FFM nikogas ne bil nikoj i nisto, od start go tretiraa ko da e bog bidejki uste koga imase 15-16 godini mislea deka nekogas ke bide svetska klasa. on koga imase 16 godini ilco mu ponudi da igra kade saka, mu rekoa deka vednas moze da igra za seniorska reprezentacija ili za U21 mesto za U16, do tolku veruvaa vo nego iako vo italija igrase samo za mladinci, ama ne odjeba za da igra za svedska U17.

btw na internet ima i sliki od toa vreme, imase tretman kako nekoja princeza, go setaa nasekade, se zapoznavase so sekogo. od ilco do treneri i sekretari site mu go lizea gazot samo za da go zadrzat, i od koga ja odbra svedska postojano go molea na kolena da igra za makedonija, no k*r ne go bolese. na ilco mozat da mu se prefrlat nekolku raboti, prepotenten, imun na drugo mislenje itn. ama nema pretsedatel koj tolku trcal po kvalitetni diasporci kako on, duri i korpi koga mu lepea drzese kontakt, na primer so arijan ademi.

taka sto kaj kulusevski sramota e da se tvrdi nesto sprotivni. pari kaj nekoi treneri voobicno plakaat kamenja koi gi popolnuvaat poslednite 2-3 mesta od sostav od 20 fudbaleri, talenti kako kulusevski i elmas sekogas imaat dobar tretman bidejki tie gi nosat rezultatite. nema do tolku glupav trener koj ke si zameri so igrac koj e tri klasi nad drugite. toa se muabeti za pred kooperacija.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.589
Поени од реакции
59.650
Дејан за Шведска ќе се изнаседи на клупа само ради презимето што го носи.
Ко Ибрахимовиќ што се изнаседи. Ги заболе кур скандинавците кој какво презиме носи се додека пружа максимален квалитет.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Ко Ибрахимовиќ што се изнаседи. Ги заболе кур скандинавците кој какво презиме носи се додека пружа максимален квалитет.
Точно е ова само не знам како имаш нерви да се објаснуваш, стандард Југославија комплекс е дека само нас некој не мрази.
 
Член од
18 декември 2019
Мислења
599
Поени од реакции
1.666
Ко Ибрахимовиќ што се изнаседи. Ги заболе кур скандинавците кој какво презиме носи се додека пружа максимален квалитет.
Па не баш. Они многу пати пробаа и него да го исфрлат од репрезентација ама никој немаше мадиња тоа да го направи и плус Златан во најдобрите години беше меѓу најдобрите во светот.
Да видиш ти како зборуваа за него кога не играше, демек подобро играле ко тим без него. Ете сега од кога заврши почнаа да пишат книги како Златан ја рушел атмосферата во тимот и како ги кочил неговите соиграчи.
Ги имаат на располагање Александер Исак од Сосиедад и Кулушевски од Јуве ама стартуваат со Маркус Берг од Краснодар. После натпреварот со Франција кога селекторот доби многу критики (дури и од Златан), се реши да стартува со тие двајца против Португалија.

Точно е ова само не знам како имаш нерви да се објаснуваш, стандард Југославија комплекс е дека само нас некој не мрази.
Не реков дека некој не мрази, пробувам да објаснувам како функционираат работите таму.
Во Шведската репрезентација ретко кога им даваат шанси на млади играчи, тек на 24-25 години добиваат редовно место во тимот.
Примерот со Маркус Берг ти го давам затоа што они пре би играле со некој што трча 90 минути и се бори за своите соиграчи, него некој како Кулушевски кој е повеќе индивидуалец да речам кој сака да дава голови а не да отвора простор за други играчи.

Муабетот ми е дека Златан беше меѓу најдобрите во светот а пак му најдуваа мани и дека не требал да игра, а Кулушевски ќе треба уште многу да докажи за да зафати место во тимот.
Има многу примери кај што странски играчи грешиле еднаш за Шведска и повеќе не заиграле, како на пример Јими Дурмаз или Бехранг Сафари.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom