А1 Македонија (VIP)

Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
So napraea A1 za prv rodenden ...nisto 999den =30gb jaki Mad**a ami vo italija za 7€ ima 50gb bez dogovor....
Cccccc zakocena rabota sto tie monopol uste drzi telekom,ke si se brkaat sega ... ova mi lici na pokacuvajne na pretplati pak...
Stramota za Aek sto dozvoli One da go kupi A1, i se vadat so 079 i 074 demek imalo kakva takva konkurencija ....tijna koi pajtasinse dnooo!!!
А посмислив го нема оној да го поти со онаа италијанската понуда.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Тешко е да се отвори и прочита за тоа колку ви трае бесплатниот интернет?
Јас да сум ич не ви давам.


Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
Јас сум на припејд, ми трае до 2-ри а немам до сега ни 2GB истрошено, и тоа намерно гледам и симнувам некои глупости за да истрошам што повеќе ама тешко иде :D
 
Член од
8 октомври 2009
Мислења
755
Поени од реакции
356
Тешко е да се отвори и прочита за тоа колку ви трае бесплатниот интернет?
Јас да сум ич не ви давам.


Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk
Прашав пошто членот над мене пишал дека важи само 5 дена.
Побитно ми е кој е краен рок за активирање затоа што сега имам веќе активиран платен интернет.
 
Член од
7 октомври 2011
Мислења
9.377
Поени од реакции
11.748
Ги видовте новите комбо пакети? Дали се нормални?
Јас сеа го имам тој најголемиот пакет од пред две години кој веќе истече, со сите канали + 100мбс нет + 2 линии и чини 2600
Е сеа по ново за истите канали и се друго исто би чинело 3094денари
Дали се нормални? Ќе си го држам договорот до смрт вака.
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
Ги видовте новите комбо пакети? Дали се нормални?
Јас сеа го имам тој најголемиот пакет од пред две години кој веќе истече, со сите канали + 100мбс нет + 2 линии и чини 2600
Е сеа по ново за истите канали и се друго исто би чинело 3094денари
Дали се нормални? Ќе си го држам договорот до смрт вака.
Во мобилните линии да не имаш некоја постара тарифа што сега ја нема, односно е заменета со поскапа? На пример ние имаме една линија со роденденска тарифа за 555 денари, таа кога правиш калкулации на сајтот ја нема и ако одбереш друга дава вкупна повисока цена, но во реалноста можеш да си ја задржиш старата тарифа и си плаќаш иста цена.
 
Член од
7 октомври 2011
Мислења
9.377
Поени од реакции
11.748
Не , не е до тоа. Исто е линијата, пакетите за ТВ се проблем, тие ја влечат цената.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.641
Поени од реакции
27.890
Отидовме со сопругата на Пониква,телефоните на сајлент у ранец и акавме по планините.Сеа у деталната сметка кај неа-Интернет Златен Европа,наплатено 4000 денари.Добро бе овие токму се или не.qr ке видат пари,кои говеда мајко моја
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.084
Поени од реакции
15.920
25 дена ги чекам скапанициве да ми префрлат пакет на нова адреса. Џабе јавувања, мејлови, притисоци. Да беше некој нормален молотов ќе им фрлеше во дирекција. Од друга страна, Т Хоум за два дена ја врши работава. Дно мамето нивно.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.860
Поени од реакции
7.549
Имаат А1 опција да можеш да споделиш интернет на друг број од претплатата и дали неискористениот интернет се префрла другиот месец?
 
Член од
28 октомври 2019
Мислења
1.624
Поени од реакции
3.608
Имаат А1 опција да можеш да споделиш интернет на друг број од претплатата и дали неискористениот интернет се префрла другиот месец?
1. Не
2. Ако имаш Нет Сеф у претплатата уклучено да
 

Amaterasu

123123113
Член од
17 април 2012
Мислења
1.136
Поени од реакции
1.068
Важи ли уште понудата за бесплатни 10 гб ако се инсталира мобилната апликација?
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.641
Поени од реакции
27.890
Отидовме со сопругата на Пониква,телефоните на сајлент у ранец и акавме по планините.Сеа у деталната сметка кај неа-Интернет Златен Европа,наплатено 4000 денари.Добро бе овие токму се или не.qr ке видат пари,кои говеда мајко моја
Луѓе овие нејкат да чујат да ги тргнат од сметката,ми рекоа да проверат и ке ме контиктираат а муѓувреме си излезе сметката и таму ми ги наплатиле ама не се свесни до каде сум спремен да одам
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
Луѓе овие нејкат да чујат да ги тргнат од сметката,ми рекоа да проверат и ке ме контиктираат а муѓувреме си излезе сметката и таму ми ги наплатиле ама не се свесни до каде сум спремен да одам
Може да видат дека на наша територија бил остварен сообраќајот а не во странство, не плаќај, жали се во АЕК.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom