Кладилница (Генерална дискусија)

Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Тим со сите сили се труди да му ја одземе титулата најголем лузер на Зверев. Најдобро би било никој од овие да не освои слем вечерва.

Не е возможно колку слабо игра Тим вечерва, од Сара Ерани би изгубил.
 
B

Beginner

Гостин
Леле колку ќе ми е криво ако не испадне + на гемови а прво го ставив Зверев па ми се виде многу коеф и сменив во + гемови :facepalm::facepalm::facepalm::facepalm:
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Ми се згади тенисот од квалитетов на финалето. Ќе престанам да гледам тенис кога ќе се пензионираат вистинските играчи.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.970
Поени од реакции
35.616
Ti ebam toa celindzer igracot nikakov. Na so mozok bev bre da uplakam na 1.25 na finale na slem, koga cel eben turnir bese dokaz deka pogolema prevara od tenisot kako sport za kladenje NE POSTOI ... :tapp:
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.057
Поени од реакции
6.665
Со медведев тајбрејкови може да одлучуваат,значи најмалце 50-50,тим го нема сервисот да го доминира цел меч, ниту еднорачниот бекенд може да биде пресуден овде.... Зверев делува флегматичен и не доминира со атрактивни потези на турниров, игра и е стабилен како мирна вода, таа смиреност може да го однесе до титула овде
.
Автоматски споено мислење:

Screenshot_20200913_232321.jpg
 
Последно уредено:
Член од
23 август 2010
Мислења
38.167
Поени од реакции
107.664
.
Автоматски споено мислење:

Прегледај го приврзокот 266314
Јас те цитирав за мечот со Буста и глупостите што ги тропаше дека притисокот бил на Буста. Човекот не ни планирал дека ќе стигне во полуфинале, притисокот бил на негова страна...

Иначе @Syn вика дека Тием повреден игра, се сјебал со Медведев, така да можно е и тоа да е причина за изданието на Тием денес.
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.057
Поени од реакции
6.665
Јас те цитирав за мечот со Буста и глупостите што ги тропаше дека притисокот бил на Буста. Човекот не ни планирал дека ќе стигне во полуфинале, притисокот бил на негова страна...

Иначе @Syn вика дека Тием повреден игра, се сјебал со Медведев, така да можно е и тоа да е причина за изданието на Тием денес.
значи грешка било твоја,види ја дискусијата врати се поназад,јас реков дали тим ќе го загрози зверев со сервисот и бекендот на бетонот
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.167
Поени од реакции
107.664
значи грешка било твоја,види ја дискусијата врати се поназад,јас реков дали тим ќе го загрози зверев со сервисот и бекендот на бетонот
Точно е тоа до негде само проблемот со Ѕверев е што не е константен, еве види сега како падна на крајот на вториот сет, почна километарски аути да мава. Мала беше некако квотата на Тием иако според резултатите до сега на турнирот и оправдано до негде.
 
B

Beginner

Гостин
Јас те цитирав за мечот со Буста и глупостите што ги тропаше дека притисокот бил на Буста. Човекот не ни планирал дека ќе стигне во полуфинале, притисокот бил на негова страна...

Иначе @Syn вика дека Тием повреден игра, се сјебал со Медведев, така да можно е и тоа да е причина за изданието на Тием денес.
Нека предаде барем ако е повреден.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom