Македонски специјални единици (полициски и воени)

Член од
26 септември 2011
Мислења
539
Поени од реакции
2.370
Deca slushajte soveti i iskustva od postari a Volcko e eden od niv...bil nekade koga ne bevte ni rodeni... pocituvajte malce... tolku od mene ve sledam i citam i ne se vpustam vo diskusija od ovie pricini imajte ubav den
 

Klinton

wanna BOMB?
Член од
11 април 2010
Мислења
2.786
Поени од реакции
4.432
Посветив 9 години на безбедносните служби и пред пола година си заминав бидејќи е 10 пати бетер од тоа што Волчко кажува. Се што чини е поттиснато и унаказено за да се остави пат на неписмените и неспособните.
 
Член од
18 јануари 2011
Мислења
1.264
Поени од реакции
952
Посветив 9 години на безбедносните служби и пред пола година си заминав бидејќи е 10 пати бетер од тоа што Волчко кажува. Се што чини е поттиснато и унаказено за да се остави пат на неписмените и неспособните.
Не да е точно тоа туку преточно.Гледам да ми заврши договорот па да си бегам и јас,иако работата премногу си ја сакам.
 
Член од
18 јануари 2011
Мислења
1.264
Поени од реакции
952
Ти јунак влезе во АРМ? БРАВО
Да,уште сум првиот договор и немам уште многу останато.Не се фалам со тоа затоа не ни знаете овде,исто така еден од првите сум во новата формација ЛПБГ.
 
Член од
25 септември 2016
Мислења
827
Поени од реакции
1.031
Да,уште сум првиот договор и немам уште многу останато.Не се фалам со тоа затоа не ни знаете овде,исто така еден од првите сум во новата формација ЛПБГ.
Ех одлично, имате дама (Н.В. - потпоручник), се надевам ти е претпоставена, може едно мислење за неа еве од твоја перспектива...

Муабетот, не беше за состојбата, туку за тоа дека има навистина професионалци, кој си ја вршат чесно работата, и дека не може сите да се стават во исти кош... А не да се мешаат баби и жаби, и да се паметува...
 
Член од
18 јануари 2011
Мислења
1.264
Поени од реакции
952
Ех одлично, имате дама (Н.В. - потпоручник), се надевам ти е претпоставена, може едно мислење за неа еве од твоја перспектива...

Муабетот, не беше за состојбата, туку за тоа дека има навистина професионалци, кој си ја вршат чесно работата, и дека не може сите да се стават во исти кош... А не да се мешаат баби и жаби, и да се паметува...
Не ми е и фала богу што не ми е.Нема што повеќе да коментирам за неа, со тоа што кажав дека подобро што не ми е,доволно кажува.Еден месец бев и во Куманово и таа ни беше одговорна,јас и бев омилен војник.За тоа време од еден месец видов убаво каква е како старешина.
 
Член од
15 јуни 2013
Мислења
1.680
Поени од реакции
2.508
Не ми е и фала богу што не ми е.Нема што повеќе да коментирам за неа, со тоа што кажав дека подобро што не ми е,доволно кажува.Еден месец бев и во Куманово и таа ни беше одговорна,јас и бев омилен војник.За тоа време од еден месец видов убаво каква е како старешина.
ц ц ц ... самобендисан
 

Klinton

wanna BOMB?
Член од
11 април 2010
Мислења
2.786
Поени од реакции
4.432
Проблемот е генерално дека има премногу средни и високи офицери а премалку лидери. Не може сите штабни да бидат, а и тие што се, се губат во просторот.
1. Нема некој што запишал а не завршил академија, па секое упишано теле станува офицер
2. Чинот расте со години и без никакви резултати и вештини, физички и проверки на знаење се вредни килку тоалет хартија
3. Се форсираат глупи послушници за да бидат полесно контролирани

Кога лидер наредува, тој прв ја извршува наредбата, тој води
Кај нас е "идемо у рат да се биете, неки чете да погинете, а неки чемо да се вратимо". Нема ни доверба ни почит меѓу чинови, само плата и дневници
 
Член од
18 јануари 2011
Мислења
1.264
Поени од реакции
952
Проблемот е генерално дека има премногу средни и високи офицери а премалку лидери. Не може сите штабни да бидат, а и тие што се, се губат во просторот.
1. Нема некој што запишал а не завршил академија, па секое упишано теле станува офицер
2. Чинот расте со години и без никакви резултати и вештини, физички и проверки на знаење се вредни килку тоалет хартија
3. Се форсираат глупи послушници за да бидат полесно контролирани

Кога лидер наредува, тој прв ја извршува наредбата, тој води
Кај нас е "идемо у рат да се биете, неки чете да погинете, а неки чемо да се вратимо". Нема ни доверба ни почит меѓу чинови, само плата и дневници
Тоа е тоа,точно од збор до збор.
 
Член од
18 јануари 2011
Мислења
1.264
Поени од реакции
952
GOVNA DA JADES . DA NE BEA LAVOVITE GRUPA ShOShONI KE NE NABRKAA OD Makedonija . I ZBOR DA NE CUJAM. REDOVNI POLICAJCI ZEMAA BOLOVANjA(BEGAA) A NIE KRVAREVME I ODEVME NAPRED SO CELA VERA I LjUBOV KON Makedonija !
Дечко со таков речник може да прогресираш на друго место кај мене не.Батали ги редовните полицајци за нив овде не сум пишал.ЕБИ Лавови се знае ептен убаво,како се формираше,зошто се формираше и каква единица беше.Фактите сами си кажуваат,а ти шо сакаш зборувај.
 

Klinton

wanna BOMB?
Член од
11 април 2010
Мислења
2.786
Поени од реакции
4.432
Дечко со таков речник може да прогресираш на друго место кај мене не.Батали ги редовните полицајци за нив овде не сум пишал.ЕБИ Лавови се знае ептен убаво,како се формираше,зошто се формираше и каква единица беше.Фактите сами си кажуваат,а ти шо сакаш зборувај.
ЕБИ Лавови беа пред се доброволци, кога други бегаа од мобилизација, тие доброволно се јавија. Беа очајно потребни, ја завршија нивната работа во најголем дел но се покажа дека во матното време влегоа и матни луѓе.
После расформирањето, тие што имаа барем средно влегоа во други единици на АРМ и МВР, тие што имаа осмо одд. влегоа како цивили во истите. Тие што се покажаа како матни луѓе никаде не влегоа, па така некои станаа рекетари обезбедувачи или шверцери.
Во секоја берба има лоши јаболка, не значи дека бербата е лоша. Има лавови кои животот го дадоа во конфликтот, им благодарам и слава им.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom