Фан Клуб: Челзи

Статус
Затворена за нови мислења.

RIZTETO

Somebody stop me
Член од
3 јуни 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
75
Претседатело на Порт местел во првенството. Во ЛШ нема врска...


Е такаааа!!! А како би се намалиле тие? Со млади, одлични играчи кои подолго време би биле костуро на тимо. А ја зошо велам цело време дека Деко и не е најубо решение? Зошто бев за Мурињо, а и против Сколари?
Деко и Сколари за три години максимуме че ги нема во Челзи. И после? Се о:toe:дново. Само ко е таква заебана цела клупска политика, шо да прајме...
Па таквата клупска политика ја почна Абрамович. Мислам дека овие 5 години му беа доволни да сфати дека не е се до ѕвездите, дека треба играње, а не фрцкање. Треба иднина, да, млади играчи. Можеби не му е мака за парите бидејки ги има многу, ама глупост е голема:tapp:
 

Capitano

...
Член од
24 октомври 2007
Мислења
1.344
Поени од реакции
137
Се повеќе се комплицираат работите

Зенит во последен момент го блокирал трансферот на Аршавин и од договорените 12 мил. фунти, побарал сума од 20 мил. фунти.
Повторно почна да ремети кој што стигне за повеќе пари од Челзи :tapp:

Уште нешто исто така интересно
Лампард ја одбил понудата од 140 илјади фунти неделно и 4 годишен договор и побарал 150 милиони и 5 годишен договор.
Не ми се верува :toe:
 
F

fantomX

Гостин
Се повеќе се комплицираат работите

Зенит во последен момент го блокирал трансферот на Аршавин и од договорените 12 мил. фунти, побарал сума од 20 мил. фунти.
Повторно почна да ремети кој што стигне за повеќе пари од Челзи :tapp:

Уште нешто исто така интересно
Лампард ја одбил понудата од 140 илјади фунти неделно и 4 годишен договор и побарал 150 милиони и 5 годишен договор.
Не ми се верува :toe:
Ова од поверојатни извори се, или слични ко гоал?
Ако е вистина сето то:

За Аршавин...
поправка, од Абрамович. Искрено се надевам дека Аршавин нема да сака да се пресели во Челзи. Уше тој е проблемо, овај че му фрли и 20 милиони..

За Лампард...
Ебаго мајката, ај 5-годишен договор, па и 150 илјади фунти неделно?!?!? (грешка ти е то милиони:helou:) Ако одбил таква понуда, (140 илјади, 4 години) не му се седи во Челзи. Една сезона да тренира со Chelsea Ladies, и после нека крши гла!
 

RIZTETO

Somebody stop me
Член од
3 јуни 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
75
А море луге. Гледам тука има тема и за официјални фан клубови. Што правиме ние со тоа??????
 

Capitano

...
Член од
24 октомври 2007
Мислења
1.344
Поени од реакции
137
Ова од поверојатни извори се, или слични ко гоал?
Ако е вистина сето то:

За Аршавин...
поправка, од Абрамович. Искрено се надевам дека Аршавин нема да сака да се пресели во Челзи. Уше тој е проблемо, овај че му фрли и 20 милиони..

За Лампард...
Ебаго мајката, ај 5-годишен договор, па и 150 илјади фунти неделно?!?!? (грешка ти е то милиони:helou:) Ако одбил таква понуда, (140 илјади, 4 години) не му се седи во Челзи. Една сезона да тренира со Chelsea Ladies, и после нека крши гла!
Ова е за Аршавин
http://www.dailymail.co.uk/sport/football/article-1031933/Chelsea-frustrated-Zenit-block-Arshavin-transfer-talks-hike-asking-price-20m.html

Ова за Лампард
http://www.dailymail.co.uk/sport/football/article-1031987/Lampard-holds-150-000-wage-England-midfielder-join-Mourinho-Inter-Milan.html

Двете информации се на Daily Mail, неможам да проценам колку се веродостојни,ама знам дека утре ќе ги има на сите веб страни за трансфери.
 

BoR4e

Manchester United
Член од
28 февруари 2008
Мислења
2.384
Поени од реакции
36
абрамович овие години се гледа да зема некои ѕвезди .... треба малко да обрне на младината да зема млад играч ... како нани андерсон пепе велосо
 

Mike Tyson

Never,never,NEVER GIVE UP!
Член од
20 август 2007
Мислења
2.630
Поени од реакции
156
Кога има пари и моќ зашто да ризикува со некој млад сеуште недокажан играч,кога може да си купи веќе докажан мега играч!
 
Член од
19 јули 2007
Мислења
551
Поени од реакции
2
Chelsea uopste nema isprateno ponuda za Arshavin seto toa sto go pisuvaat angliskite mediumi e izmislica edinstveno Barcelona ima isprateno oficijalna ponuda od 15 m evra megutoa Zenit ne saka da go prodava svojot najdobar igrac i mu ponudile nov dogovor na spored koj treba da zarabotuva po 5 m evra godisno e sega da li igracot ke prifati ili ne toa ke vidime megutoa kako sto pisuvase vo eden ruski vesnik za idninata na Arshavin ke se znae posle 15 juli a Zenit izjavile deka ponudata na Barcelona e premala i deka tie nemaat namera da go prodavaat nivniot najdobar igrac a ako veke igracot insistira da si zamine togas toj klub koj sto ke saka da go kupi najverojatno ke treba da plati suma od 30 m evra......
 

bojann1

desmosedici rr
Член од
7 ноември 2007
Мислења
1.234
Поени од реакции
41
Мене не ми е јасно како може да бараат 20 милиони фунти ако имаа откупна клаузула во неговиот договор вредна 12 милиони фунти.

Иначе едно другарече студира во Москава и се врати пред некој ден и вика дека Аршави бил како бог во Зенит и заработувал многу пари, и дека ако сака да зима поголема плата клубот веднаш ќе му ги исполни желбите. во тој поглед можеле да се натпреваруваат со 90% од екипите во Европа.
 
Член од
19 јули 2007
Мислења
551
Поени од реакции
2
Sega najavuvaat deka uopste Arshavin nemal klauzula vo dogovorot pa sea nz se i sesto se pisuva po vesnicite megutoa stom baraat 30 m evra znaci deka klauzula ne postoi ali ke vidime......
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
25
Поени од реакции
0
Jas mislam deka trebit da si go zemit abramovic quaresma super igrac e
 

Mike Tyson

Never,never,NEVER GIVE UP!
Член од
20 август 2007
Мислења
2.630
Поени од реакции
156
Мене не ми е јасно како може да бараат 20 милиони фунти ако имаа откупна клаузула во неговиот договор вредна 12 милиони фунти.

Иначе едно другарече студира во Москава и се врати пред некој ден и вика дека Аршави бил како бог во Зенит и заработувал многу пари, и дека ако сака да зима поголема плата клубот веднаш ќе му ги исполни желбите. во тој поглед можеле да се натпреваруваат со 90% од екипите во Европа.

Во тие 10% спаѓаат Челзи,Милан,Интер,Барса,Реал:helou:
 
В

Вори

Гостин
Епа дечки ништо од Аршавин.Ни преостануваат Робињо,Швајни или Ракитич.Останува да видиме кого ќе донесеме ова лето...
 

RIZTETO

Somebody stop me
Член од
3 јуни 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
75
Аршавин и сам човекот рече дека пари не му требаат и дека никој нема да му даде како што зема во Зенит. Ако одел некаде ке оди да види како е и што е низ Европа, да се прослави повеке, и така. Пари не му требаат:nenene:
 
F

fantomX

Гостин
Искрено се надевам дека Аршавин отпаѓа од игра...:toe:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom