Фан Клуб: Челзи

Статус
Затворена за нови мислења.

RIZTETO

Somebody stop me
Член од
3 јуни 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
75
Не зборувај дека ке шеташ гол низ маало бидејки и еден од фан клубот на Интер рече така за Кварезма, па уште не е шетал гол на кеј. :toe::toe::pos2:
Битно е да ни остане Френки:smir:
 
В

Вори

Гостин
Ако остане 100 посто гол ќе шетам.Ми е гајле што ќе викаат комшиите!
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Добро е, остана Лампард... Иначе реков, има шанса да се искомбинираат Деко и Френк во еден ист тим, ама за сметка на Калу/Балак/Џо Кол/Есиен.
 

John Doe

Not handsome enough to tempt me
Член од
29 мај 2007
Мислења
784
Поени од реакции
7
Сколари: Лампард ми кажа дека сака да остане
Новиот менаџер на Челзи, Луиз Фелипе Сколари изјави дека лично Френк Лампард му кажал дека сака да остане на "Стемфорд Бриџ".
Во вторникот изутрината официјалната веб-страница на "сините" излезе со соопштение дека во Лондон стигнал конкретен предлог од Интер за Лампард и исто така информира дека англискиот клуб ја отфрлил понудата.
"Се сретнав со Лампард и разговаравме околу 15 минути. На крајот на разговорот тој ми кажа дека ќе остане во Челзи"- изјави Сколари за клубската телевизија.
Во понеделник менаџерот за прв пат се сретна со своите нови играчи.


Ако е ова вистина ќе излезам гол ќе шетам низ маалоо.Ако остане ќе биде супер,само стравувам дека ако остане Лампард може Сколари да направи грешка и да не игра Есјен!!!
Поврзаноста со болдираното ти е хорор :tapp:
А за трансфериве со нападот не знам што ќе биде... али засега според мене ја имаат најјаката одбрана во вселенава :helou:
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
---------------------------Чех---------------------------
------Босингва----Карваљо---Тери-----------Е.Кол------
-----------Џ.Кол----------Есиен---------Малуда---------
-------------|------Лампард----Деко--------|-----------
------------->-------------Дрогба-----------<-----------



Еве можна формација со Деко и Лампард во ист тим... Можит е отпојќе експериментално, ама секако функционално.

П.С. Цртичките кај Кол и Малуда се континуирана офанзивна игра преку крило.
 
В

Вори

Гостин
Не се знае дали Лампад ќе остане сеуште,ама да се надеваме дека ќе биде така!!!
 

^MooN_RideR^

Blue in HearT
Член од
20 април 2006
Мислења
853
Поени од реакции
48
---------------------------Чех---------------------------
------Босингва----Карваљо---Тери-----------Е.Кол------
-----------Џ.Кол----------Есиен---------Малуда---------
-------------|------Лампард----Деко--------|-----------
------------->-------------Дрогба-----------<-----------



Еве можна формација со Деко и Лампард во ист тим... Можит е отпојќе експериментално, ама секако функционално.




П.С. Цртичките кај Кол и Малуда се континуирана офанзивна игра преку крило.



А Балак??:nesum::nesum:
 
В

Вори

Гостин
Јас мислам дека ќе замине Лампард.Премногу играчи има во средниот ред не може да се уклопат Деко,Балак,Есјен и Лампард заедно.Затоа нека замине и нека му е со среќа го преболив веќе!!!
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Напишав погоре, може да се стават во ист тим, ама двајца од следниве: Калу, Балак, Есиен, Џ.Кол ќе седат на клупа. Иначе, има индиции Балак да си оди, па Лампард да остане...
 
В

Вори

Гостин
Ако оди Балак ќе биде убаво според мене.Иначе ако седат овие што ги наброја погоре на клупа подобро да замине Лампард!!!
 

^MooN_RideR^

Blue in HearT
Член од
20 април 2006
Мислења
853
Поени од реакции
48
Напишав погоре, може да се стават во ист тим, ама двајца од следниве: Калу, Балак, Есиен, Џ.Кол ќе седат на клупа. Иначе, има индиции Балак да си оди, па Лампард да остане...

Пред некое време на официалната страна на Челзи имаше изјава од Балак дека сака да ја заврши кариерата во Челзи така да не верувам дека ке си оде а и едвај се уклопи во тимот не гледам причина да си оде повеке би сакал Лампард да си оде ако е толку желен за пари нема потреба да го држат оште, за 10 000 фунти гуптин се права си миш малко пари има.....
 
В

Вори

Гостин
Така е се согласувам,ако остане Лампард ке се наруши концепцијата и играта во Челзи а и ќе бидат жртвувани Есјен,Кол,Кали итн.Затоа нека зема патот, не ни требаат играчи кои се желни за пари!!!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom