Фан Клуб: Челзи

Статус
Затворена за нови мислења.

John Doe

Not handsome enough to tempt me
Член од
29 мај 2007
Мислења
784
Поени од реакции
7
Сеа... Роналдо и Торес :)
Многу мака ми е за Торес.. два пати ги одби.. (+еднаш ко беше во атлетико = 3)
Натпис од последното:
Torres underlines loyalty, again.

:(
 
В

Вори

Гостин
Го повлекувам тоа што го реков вчера,дека Аршавин нема да се уклопи.Дај боже да дојде кај нас, и има 26 години ,може да игра 4-5 сезони најмалку и Зенит не бара многу 12 милиони, за Роки се ништо така да ....
 
F

fantomX

Гостин
Го повлекувам тоа што го реков вчера,дека Аршавин нема да се уклопи.Дај боже да дојде кај нас, и има 26 години ,може да игра 4-5 сезони најмалку и Зенит не бара многу 12 милиони, за Роки се ништо така да ....
Аршавин има полни 27 години, туку не е то толку битно...
Ја сеуште мислам дека не би се вклопи на прав начин, ама ако решиле како че ги разубедиш...:toe:
 
F

fantomX

Гостин

Capitano

...
Член од
24 октомври 2007
Мислења
1.344
Поени од реакции
137
Зошо Жирков? Ај Павличенко ако си оди Дрогба, можи и некој друг напаѓач, ама Жирков?:toe:

Повеќе ги спомнав иронично, сакав да кажам дека за малку пари може да се земат и уште Руси, не само Аршавин.
Кога се појави вчера информацијата дека Абрамович сака некој свој сонародник во Челзи за наредната сезона, веднаш на goal и на останатите почнаа да се вртат имињата на Аршавин, Павличенко, Жирков и Акинфеев.
Освен Аршавин, друг и не ми се верува да дојде. Помислив дека Жирков би можел да му биде замена на Ешли Кол, при што Бриџ би заминал, меѓутоа нема потреба од такви глупости.
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
Сеа... Роналдо и Торес :)
шо мајка ќе бараат па тие во челзи??? ако мислиш на Роналдо од манчестер, тој е последниот шо би сакал да го видам во Челзи! подобро шумуликоски да оди него тој...такви препотентни ѓубриња се само за во Манчестер или за во Реал! побитна му е фризурата од играта, и никогаш не игра добра на важна утакмица! такви, не благодарам! а и Торес, нема шанси, многу подобро е Виља, или Погребњак/Павличенко ако веќе се бара напаѓач!
 

Capitano

...
Член од
24 октомври 2007
Мислења
1.344
Поени од реакции
137
Уште две битни информации од медиумите во Англија:

Chelsea have offered Frank Lampard (left) £140,000 a week to stay at the club. (Daily Express)

Ми изгледа ова на последна шанса, се гледа дека и покрај доаѓањето на Деко, Челзи несака да се раздели од Лампард. Иако можеби е веќе доцна.


Luiz Felipe Scolari has told the Chelsea board to sell Didier Drogba and use Florent Malouda as bait to sign Barcelona's Samuel Eto'o. (The Sun)

Ова до некаде е и очекувано, изгледа доста реално.
Дали Ето ќе биде бр. 9 наредната сезона?!? (Колку ми беше само глупо кога ќе ги видев Буларуж и Сидвел со 9ка на дрес)
 
F

fantomX

Гостин
шо мајка ќе бараат па тие во челзи??? ако мислиш на Роналдо од манчестер, тој е последниот шо би сакал да го видам во Челзи! подобро шумуликоски да оди него тој...такви препотентни ѓубриња се само за во Манчестер или за во Реал! побитна му е фризурата од играта, и никогаш не игра добра на важна утакмица! такви, не благодарам! а и Торес, нема шанси, многу подобро е Виља, или Погребњак/Павличенко ако веќе се бара напаѓач!
Иронија малку...:) Ко можеа „медиумиве“ да измислат дека Абрамович че троши 315 милиони евра на трансфери, зошо не би измислиле и дека тие двајца се на пат за Челзи? :):):)

Уште две битни информации од медиумите во Англија:

Chelsea have offered Frank Lampard (left) £140,000 a week to stay at the club. (Daily Express)

Ми изгледа ова на последна шанса, се гледа дека и покрај доаѓањето на Деко, Челзи несака да се раздели од Лампард. Иако можеби е веќе доцна.


Luiz Felipe Scolari has told the Chelsea board to sell Didier Drogba and use Florent Malouda as bait to sign Barcelona's Samuel Eto'o. (The Sun)

Ова до некаде е и очекувано, изгледа доста реално.
Дали Ето ќе биде бр. 9 наредната сезона?!? (Колку ми беше само глупо кога ќе ги видев Буларуж и Сидвел со 9ка на дрес)
Лампард...
Дејли:
Мирор - Лампард потпиша за Интер
Експрес - Лампард ќе добива 140000 фунти неделно (најмногу) во Челзи
На кого да верувам ебаго?!?!?!:toe:
И да, маѓионичар е тој тренер шо би ги вклопил во ист тим Лампард, Деко, Есиен, Балак... Доста се, иако има уште.

Дрогба...
Реков не го обажавам. Ако му треба на Сколари арно, ако не АУТ!!!

ПС: Разгледајте го новио сајт на Челзи. Многу поарен, и попрегледен е од претходнио.
 
В

Вори

Гостин
Да можеш да се снајдеш убав е сајтот.Туку подобро да го земеме Погребњак отколку Аршавин или Павличенко ама нема врска добри се и тие.Иначе Ето ако дојде ќе правиме растур!!!
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Има начин да се вклопат Балак, Есиен, Лампард и Деко во еден тим, ама на клупа ќе мора да окапаат Џо Кол и Калу.
 

RIZTETO

Somebody stop me
Член од
3 јуни 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
75
Да. Тоа би било кобно за нив. Веке реков дека Сколари е друг темперамент и негува друг стил на игра, не е како Мурињо. Затоа нестрпливо очекувам како ке ги почне натпреварите.:toe:
 
F

fantomX

Гостин
Има начин да се вклопат Балак, Есиен, Лампард и Деко во еден тим, ама на клупа ќе мора да окапаат Џо Кол и Калу.
Е шо, Лампард и Деко крилни играчи (или барем еден од нив) ?:toe:
 

RIZTETO

Somebody stop me
Член од
3 јуни 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
75
Не мора крилни море, може и без крила, еве пример.
-----Дрогба-----Шева-----
------------Деко----------
----Лампард----Балак-----
-----------Есиен----------.........
 
Член од
23 април 2008
Мислења
457
Поени од реакции
4
hiii,еве ме и мене!
абе шо се толку секирате ке го биде деко ( чим ја викам..)
мене тато ми кажа мн. е добар деко аууу!!
не за друго он е за реал, па сега човекот си мисли барса изгубила многу голем играч!:vozbud:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom