Фан Клуб: Челзи

Статус
Затворена за нови мислења.

Capitano

...
Член од
24 октомври 2007
Мислења
1.344
Поени од реакции
137
ама само на гоал е завршен.....
goal.com само ја пренел оваа информација.
Веста дека трансферот е договорен (според Интер), прв ја соопштил Daily Mirrior
Exclusive: Inter Milan say £7m Frank Lampard deal is done
http://www.mirror.co.uk/sport/football/2008/07/02/exclusive-inter-milan-say-7m-frank-lampard-deal-is-done-89520-20628420/


Ова е нешто интересно од goal.com

Robinho? Get A Russian!
Chelsea F.C. owner Roman Abramovich has told Luiz Felipe Scolari he wants at least one compatriot of his at Stamford Bridge.

Пак ли ќе се повтори случајот со Шевченко:toe:
Како и да е, би сакал да го видам Аршавин...
 
F

fantomX

Гостин
Мора некогаш да има промени во клубот фантоме,ти си огорчен и јас така бев кога го продадоа Шева но сепак голем клуб си е голем клуб,милан и без Шева освои Лига на Шампиони!
Точно, ама место 30-годишнио пензионер Шевченко, го зедове екстра-таленто Пато. ТАкви промени и ја сакам, а не место Лампард (го потенцирав неговото значење за Челзи на претходната страна) да се земи скоро дооденио Деко. Да дојдеше Диего на пример , да не се бунам, ама вака...

Чекајте бе чекајте не брзајте. Сколари е многу добар тренер, од кај знаете дека нема да биде подобар од Мурињо? Истиов случај беше и кај Реал, со доаѓањето на Шустер. Многумина збореа дека е тоа најголемата грешка што можеле Реал да ја направат, ама еве се покажа дека Шустер е одличен тренер. За Сколари нема дилеми дали е добар или не, си знае човекот што прави, полека.
Абе нека си е добар тој, само шо по две или максимум три сезони па нов тренер че се бара, а такво работење е ветар во магла...

Capitano;1474728 Ова е нешто интересно од goal.com [SIZE=5 напиша:
Robinho? Get A Russian![/SIZE]
Chelsea F.C. owner Roman Abramovich has told Luiz Felipe Scolari he wants at least one compatriot of his at Stamford Bridge.

Пак ли ќе се повтори случајот со Шевченко:toe:
Како и да е, би сакал да го видам Аршавин...
Точно. Аршавин нема да го издржи темпото на Премиер Лига и ЛШ. И јас би сакал да го видам Аршавин, но не во Челзи... Робињо е многу подобар избор.
 
В

Вори

Гостин
Аршавин е многу добар играч ама има 27 години и не верувам дека ќе се уклопи покрај толку играчи,Робињо или Швајни би биле најдобар избор!!!
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.654
Поени од реакции
5.338
Аршавин е многу добар играч ама има 27 години и не верувам дека ќе се уклопи покрај толку играчи,Робињо или Швајни би биле најдобар избор!!!
Денеска прочитав една трагикомична изјава..Сопственикот на клубот каде што игра Аршавин, им одговорил на Барселона за колку пари ќе се откажат од него..Замислете, бараат 20 милиони евра плус Лионел Меси
Само се чудам, колку е штетна вотката..посебно таму...:toe:
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Не сфаќате вие што сака да каже со тоа. Сака да каже дека тешко некој ќе може да го купи. Тоа му било како шала, “ако го сакате Аршавин, 20 мил и Меси“. Само им дал дознаење, и ете шпекулациите завршија околу него и Барса. Аршавин ја одби Барса пред 2-3 месеци, што толку би сакал сега у Барса да игра? А може да се снајде во Англија зошто да не. Се игра брз фудбал, тоа му одговара на Аршавин. Не би се снашол во Италија, каде головите паѓаат по грешка на одбраната!
 

John Doe

Not handsome enough to tempt me
Член од
29 мај 2007
Мислења
784
Поени од реакции
7
Mи мириса на Аршавин..

The Mirror claims that Zenit St. Petersburg have accepted a ₤12million bid from the Blues, and that Arshavin will arrive in London later this week to agree personal terms and undergo a medical. “

„ Barcelona are also very interested in the 27-year-old, who has already revealed he is favourable to a Spanish switch.

But a Zenit source said: "Chelsea have been in contact, a deal agreed and Arshavin will fly to London to discuss personal terms.

"He was very attracted by the chance of playing in Spain but feels English football would suit his style better and, with Roman Abramovich involved, there is another link and reason." “
 
Член од
19 јули 2007
Мислења
551
Поени од реакции
2
Mislam deka seuste ne e sigurno kade ke zavrsi Arshavin denes najverojatno Barca ke ispratat oficijalna ponuda od 15m pa ke vidime so ke bide
 

Capitano

...
Член од
24 октомври 2007
Мислења
1.344
Поени од реакции
137
Чим доаѓа да договори лични услови и да помине медицински прегледи...
Плус и чичко Роман даде до знаење дека сака да игра повторно Русин во екипата.
Може ќе му беше подобро да уклучи manager:toe:
Сепак несакам да кажам дека Аршавин не е квалитетен играч,многу ми се допаѓа неговата игра...само не сум баш сигурен дека е за во Челзи. Дај боже да грешам.
 

John Doe

Not handsome enough to tempt me
Член од
29 мај 2007
Мислења
784
Поени од реакции
7
Денеска прочитав една трагикомична изјава..Сопственикот на клубот каде што игра Аршавин, им одговорил на Барселона за колку пари ќе се откажат од него..Замислете, бараат 20 милиони евра плус Лионел Меси
Само се чудам, колку е штетна вотката..посебно таму...:toe:
Oбратно е... аршавин и 20 м евра за меси
 
F

fantomX

Гостин
Иако не сум оптимист околу снаоѓањето на Аршавин, ако решил Абрамович и ако Сколари прифаќа, работата рачунајте ја за готова. Врските Абрамович - руска политика - Гаспром (= Зенит) се толку силни, шо ни една Барса нема да има моќ да се вмеша. Се се сведува на болдираното...
 

John Doe

Not handsome enough to tempt me
Член од
29 мај 2007
Мислења
784
Поени од реакции
7
Иако не сум оптимист околу снаоѓањето на Аршавин, ако решил Абрамович и ако Сколари прифаќа, работата рачунајте ја за готова. Врските Абрамович - руска политика - Гаспром (= Зенит) се толку силни, шо ни една Барса нема да има моќ да се вмеша. Се се сведува на болдираното...
Или можда е доволен само првиот дел од болдираното.. енивеј

Остануваат уште 226 милиони фунти.. што сега :)
 
F

fantomX

Гостин
Зошо Жирков? Ај Павличенко ако си оди Дрогба, можи и некој друг напаѓач, ама Жирков?:toe:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom