Фан Клуб: Челзи

Статус
Затворена за нови мислења.
В

Вори

Гостин
Па се усмрти фан клубов никој не пишува затоа!!!
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Има време, баш после европсково ќе се главните трансфери. :D
 
В

Вори

Гостин
Scolari Eyes Schweinsteiger Swoop - Report

Chelsea boss Luiz Felipe Scolari is keen to make Bastian Schweinsteiger one of his first signings, according to reports…




The Bayern Munich midfielder put in a devastating performance as Germany defeated Portugal 3-2 in the quarterfinals of EURO 2008.

The result ended Scolari’s reign as coach of the Seleccao, and the Brazilian will have been impressed by the ease with which the 23-year-old found space on the flanks at St. Jakob Park on Thursday.

Schweinsteiger has already revealed his desire to play in England and has been consistently linked with several Premier League clubs over the past few seasons, most notably Arsenal.

He endured an indifferent campaign at the Allianz Arena last term, during which he was significantly overshadowed by French winger Franck Ribery.

The Blues are in need of some fresh talent on the wings following poor seasons from Shaun Wright-Phillips and Florent Malouda, and it is understood Scolari is pondering a ₤15million bid for Schweinsteiger.

Ова недајбоже да се случи.Од повеќе причини.Прво иамаме играч за таа позиција Џо Кол,второ овој ајванов не е ич дисциплиниран,едниствена добра работа е тоа што е млад и што има 23 години,друго ништо.+ тој во Баерн седи на клупа камо ли во Челзи.Не знам што се глупира Сколари!!!:toe:
 
Член од
23 април 2008
Мислења
457
Поени од реакции
4
зашо бе не ти се свига?
баш добро изигра со португалија, а и + млад и едноставно добар е!
епа ке седи на клупа, ако игра на местото на кол, знаеш колку сме малерозни со повредите!
 
В

Вори

Гостин
Мислам дека е само шпекулација,и ништо повеќе.Исто така пишува и дека Дејан(Деко), ги договорил личните услови со Челзи(не дај боже)!!!
 
F

fantomX

Гостин
Пошо глеам освен глупи шпекулации нема нишо интересно, си реков да си се позанимавам малку...

Така, по интернетов најдов неколку легендарни прес-конференции на Хозе Мурињо, во периодо дури беше во Челзи. Кој разбира англиски, добро ќе се насмее...:

Jose Mourinho (part 1)

Jose Mourinho - Manager fight.

Jose Mourinho - Eggs...

Jose Mourinho on Alex Ferguson

Jose Mourinho after being knocked out by barcelona

The REAL reason Jose Mourinho left Chelsea

Има уште безброј, но за нив во наредна прилика...
Уживајте! :tv:
 
F

fantomX

Гостин


Исто најдов и слика од јахтата на Роман Абрамович...:nesvest:
Аиии, шо че беше ова!!!:nesum::nesum::nesum:
 
Член од
23 април 2008
Мислења
457
Поени од реакции
4
зашо не почне челзи да купува играчи? за сколари европското првенство е завршено. изгледа го чека швајнштајгер да заврши па да го купи!:baeh::baeh::baeh:
тоа ке да е...:pos2::pos2:

а за јахтата немам зборови....
 
В

Вори

Гостин
Стварно ме насме Мурињо,значи човекот е виситна специјален,ми недостасува ептен.!!!
 
F

fantomX

Гостин
Стварно ме насме Мурињо,значи човекот е виситна специјален,ми недостасува ептен.!!!
:pipi::pipi::pipi::pipi::pipi::pipi::pipi::pos2:



Исто најдов и слика од јахтата на Роман Абрамович...:nesvest:
Аиии, шо че беше ова!!!:nesum::nesum::nesum:
Ајде и клип....


ццццццц......:nesvest:
Заприметив оти „Пелорус“ се вика. Долга е околу 120 метри.
 

Terry

KRVTA MI E PLAVA..CHELSEA
Член од
16 мај 2008
Мислења
214
Поени од реакции
1
Pa simpaticno brotce hehehehehe....Mnogu mi e maka sto nemozam mnogu da sedam na nasiov fan club ovaa glupava rabota me ubiva...Daj be kupivme li nekoj igrac u picku mater....Ajde samo Kvarezma i Vilja neka dojdat....
 
В

Вори

Гостин
Да да точно е.Потпишал перманентен договор од 5 години.Не ме зезај бе Кака во Челзи!!!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom