Фан Клуб: Челзи

Статус
Затворена за нови мислења.

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.654
Поени од реакции
5.338
Abe kakva legenda mameto negovo,zatoa sega se kae deka nemal prijateli vo Arsenal a vo CHELSEA mu bile TERRY LAMPARD DROGBA...Neka skapi tamu....
Немал пријатели, а од друга страна капитен е..А како што е познато, капитенот е глава на екипата, после менаџерот, и да биде авторитет...
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Галас побара трансфер, Мурињо сакаше да го задржи. Тогаш Галас го направи најгнасниот потег во историјата на очајните барања за трансфери: Се закани дека ќе си постигнува автоголови ако не биде продаден.
Ааа, видеш, ова не сум знаел...
Ako si vistinski navivac na CHELSEA ke znaes deka Murino zaradi Galas gi imase prvite problemi so Abramovic,ne ni pomisluvase da go sitne ali Kenion i Abramovic go dadoa..A Seva taman pocna da igra kako sto treba se povredi,ke vidis sezonava deka site ke ne iznenadi...
Не сум кој знае каков навивач, ама ги симпатизирам Челси:)А на Шефко му се избројани деновите, не го бива:)
 

ZIKS

Ај за убо да е.
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.582
Поени од реакции
39
Ај со среќа да му е на Деко во Челзи. Повеќе.
 
F

fantomX

Гостин
Е за кое такво е Шевченко? Може ќе заигра одбрана:)
А лично, многу ја осудувам одлуката на Мурињо да го пушти Галас во Арсенал за Ешли Кол+пари. За мене, нема голема разлика меѓу Ешли Кол и Галас.:smir:
И ја не знам за кое такво е Шева...:) Знам дека Галијани за МиланТВ рекол дека Челзи воопшто не сакал да почне преговори за трансфер на Шевченко.
А за Галас, реков да ти кажам, ама глем погоре ти кажале:)

Деко денеска во Дубровник - Хрватска, на јахтата на Роман Абрамович ќе го потпише договорот со Челзи, и ќе замине од Барселона.
Зикс, ова е најјако :)
Од кај е преведено?

ЕДИТ:
Ова уше појако е...:):):)
Но, Сколари паметно им дал слободен ден на играчите на Португалија, бидејќи во натпреварот против Чешка, со победата се изборија за натамошен пласман во четвртфиналето, па така спокојно би отишол со Деко во Хрватска за да го потпише договорот, и да се префрли во редовите на Челзи.
 
Член од
23 април 2008
Мислења
457
Поени од реакции
4
Ako si vistinski navivac na CHELSEA ke znaes deka Murino zaradi Galas gi imase prvite problemi so Abramovic,ne ni pomisluvase da go sitne ali Kenion i Abramovic go dadoa..A Seva taman pocna da igra kako sto treba se povredi,ke vidis sezonava deka site ke ne iznenadi...
имаш право за ова!! и ја нејкам шева да си иде, и мислам дека следната сезона ако игра на местото на дрогба, верувам дека ке го замени... СИГУРНО!!

а шо ке ни е деко? го имаме лампард (сигурно не си иде), есиен, балак,...
 
F

fantomX

Гостин
Ај да се насмејме сабајлево малку...:)
The Sun и се е можно:) Дури Мурињо 102,3% че се вратеше во Челзи, сеа ова....

Ronaldinho wants Phil Scolari to sign him for Chelsea!
http://www.thesun.co.uk/sol/homepage/sport/football/article1285650.ece
А племето твое џупско-заблесто дур беше срејчен во Барса, беше сигурен дека Челзи е единственио клуб за кој шо нема никош да заиграш... Да ти ибам забите, да ти ибам...:tapp:

Зикс, од овде е преведено?:)
SunSport can reveal the Barcelona star left Portugal’s Euro 2008 HQ and took a flight out of Geneva at 10.10am yesterday.
http://www.thesun.co.uk/sol/homepage/sport/football/article1285677.ece
OooOOOooooOoo!!!!!!!!!!! SunSport knows everything!!!!!:kolice:

Продолжуваме...
ДејлиМеил...:)
Scolari's Blueprint - Kaka tops the bill at £60m along with Ribery and Torres!!!
http://www.dailymail.co.uk/sport/football/article-1026107/Scolaris-Blueprint--Kaka-tops-60m-Ribery-Torres.html
Зошо педерон Роналдо не се спомнува нигде?:pipi:

Телеграф...:)
Нема место за овие, па еве линк да видите се...
http://www.telegraph.co.uk/sport/main.jhtml?menuId=35&menuItemId=10273&view=PICHEADLINESUMMARY&grid=F17&targetRule=10&team=8&teamname=Chelsea
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.115
Поени од реакции
8.185
Не ми е јасно зошто го купија Ди Санто кога не заигра ич во првата постава само во резервите..и добро се покажа мислам постигна 7-8гола...И го сметаат за голема надеж во аргентинскиот фудбал така да треба да добие шанса да игра во првиот тим на Челзи...
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Рибери? Кака? Одлични играчи, само ме интересира, дали ако преминат во Челси, нема да им се коси позицијата со некого, не знам што позиција играт?
Торес, и Давид Виља, тоа е феноменална комбинација, го покажаа тоа со Русија. А Роналдињо не. Веќе остаре, а сезоната на животот си ја одигра...
 
В

Вори

Гостин
Агентот на Деко: Челзи и Интер се само шпекулации

Агентот на Деко, ги демантира шпекулациите кои велат дека неговиот клиент е пред трансфер во Челзи.
По назначувањето на Луис Фелипе Сколари за нов менаџер на Челзи се појавија и гласините кои велат дека Деко ќе биде едно од засилувањата на Сините. Деко и Сколари, двајцата бразилци во португалската репрезентација имаат одличен однос, но според агентот на фудбалерот тоа не значи дека тој ќе игра во Челзи следната сезона.
"Деко сеуште има договор со Барселона, и покрај тоа што сите знаат дека тој ќе го напушти клубот" - изјави агентот Фелегер.
"Деко исто така беше поврзуван со Инте, а сега и со Челзи, но сето тоа се само шпекулации. Нема вистина во тоа" - заврши агентот.


Леле,ми падна камен од срце,не бе камен карпа ми падна.Деко е веќе стар,а и нема да има место за него кај нас,Есјен,Лампард,Балак,Микел,Макелеле и Сидвел ке го в бројам(иако ќе си оди).Средниот ред ни е супер.Ни треба уште еден напаѓаѓ ,и едно крило и Таман!!!!
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.675
Поени од реакции
9.291
а бе уште верувате на овие шпекулации:tapp: .човекот уште не знае кој играчи му се во втор тим тој одма ќе купува.аман те бе.сега приоритет му е со Португалија да стигне што понатака и мислам нема доволно време за да размислува за Челзи во моментов зашто после 1 јули ја завзема положбата менаџер.
 
В

Вори

Гостин
Така е се согласувам.Кога ке дојде на кормилото на Челзи од 1-ви Јули,тогаш ке видиме што ке се случува а сега само шпекулациии и ништо друго!!!
 
F

fantomX

Гостин
Не ми е јасно зошто го купија Ди Санто кога не заигра ич во првата постава само во резервите..и добро се покажа мислам постигна 7-8гола...И го сметаат за голема надеж во аргентинскиот фудбал така да треба да добие шанса да игра во првиот тим на Челзи...
Тој има 19 години. Дојде од Чиле зимоска и ова полусезона му беше привикнување на условите во Англија. Сигурен сум дека ќе биде дел од летните подготовки на првио тим, па зошо да не го гледаме догодина и на официјалните утакмици:)
Ко шо е 1,95 метри висок...:)

Леле,ми падна камен од срце,не бе камен карпа ми падна.Деко е веќе стар,а и нема да има место за него кај нас,Есјен,Лампард,Балак,Микел,Макелеле и Сидвел ке го в бројам(иако ќе си оди).Средниот ред ни е супер.Ни треба уште еден напаѓаѓ ,и едно крило и Таман!!!!
а бе уште верувате на овие шпекулации:tapp: .човекот уште не знае кој играчи му се во втор тим тој одма ќе купува.аман те бе.сега приоритет му е со Португалија да стигне што понатака и мислам нема доволно време за да размислува за Челзи во моментов зашто после 1 јули ја завзема положбата менаџер.
Така е се согласувам.Кога ке дојде на кормилото на Челзи од 1-ви Јули,тогаш ке видиме што ке се случува а сега само шпекулациии и ништо друго!!!
Видете шо искометирав за пишувањата на „медиумите“, т.е. жолтио печат во Англија...
Ај да се насмејме сабајлево малку...:)
Истото го очекувам и од другите...:)

Еве ви нешо нејблиску до вистината за моменталнита состојба по доаѓањето на „Биг Фил“...
http://www.skysports.com/story/0,19528,11095_3684829,00.html

Аеее, како ми тргна денов...:)
MANYOO FURIOUS AT SCOLARI`S RONALDO ADVICE
Manchester United's considerable ire over Real Madrid's pursuit of Cristiano Ronaldo has been redirected against Luiz Felipe Scolari with Sir Alex Ferguson reportedly 'furious' that Scolari has advised the forward to quit Old Trafford.
http://www.football365.com/story/0,17033,8652_3684859,00.html
Почнувам да го засакувам чоеков. Смрт за педерите!!!!:)

Ај сеа малку поозбилно нешо...
Сахар на позајмица во НЕЦ Нијмеген.
http://www.football365.com/story/0,17033,8695_3680940,00.html
 

Capitano

...
Член од
24 октомври 2007
Мислења
1.344
Поени од реакции
137
Не ги отворив сите линкови да видам дали е спомнат некаде буџетот што ќе го има Сколари за летниот преоден рок.

...100 милиони фунти :vozbud:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom