Фан Клуб: Челзи

Статус
Затворена за нови мислења.

Capitano

...
Член од
24 октомври 2007
Мислења
1.344
Поени од реакции
137
Scolari Pushes Lampard To Inter

The appointment of Luiz Felipe Scolari as the new manager of Chelsea is likely to see Frank Lampard on his way to Inter Milan, according to reports in England and Italy.
Сколари ништо не изјавил за Лампард, тоа се само претпоставки на медиумите. Никој не сака Лампард да си оди од Челзи. Ќе замине само доколку не успее да се договори со Кенион и Абрамович за нов договор.
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.513
шо има сколари да изјавува за челзи уште сеа, он е со португалија сеа на еуро нема да се замара со челзи
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Лампард не си ојт бе, шо ви е.
 

Mike Tyson

Never,never,NEVER GIVE UP!
Член од
20 август 2007
Мислења
2.630
Поени од реакции
156
Лампард не си ојт бе, шо ви е.
абе ова сајтовиве за фудбал значи гомно работа се:)А видат нешто дека се дешава дали тренер или нешто заминува у друга екипа и одма почињаат и другарчињата нивни да ги мешаат!
 
Член од
23 април 2008
Мислења
457
Поени од реакции
4
абе ало, не си иде лампи!!! шо ви е? ц ц ц нема шанси! шо мисли тој дека ке добие повеке пари у друг клуб? аха да да..... сигурно
 

Чекич

Мајкл Оливер судиски боготац
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.998
Поени од реакции
6.305
абе ало, не си иде лампи!!! шо ви е? ц ц ц нема шанси! шо мисли тој дека ке добие повеке пари у друг клуб? аха да да..... сигурно
не е се до парите :toe:
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Има нешто и во недвижнини и акции.
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Шевченко не го давале, бе:):) Карваљо не знам, ама изгледа че остани. За Фереира 50-50. Пизаро и Дрогба и Сајдвел 100% аут.
Фереира во репрезентација игра лев бек. Е сеа, тука се Ешли Кол и Вејн Бриџ. Фереира пред нив нема шанси да заигра.
Е за кое такво е Шевченко? Може ќе заигра одбрана:)
А лично, многу ја осудувам одлуката на Мурињо да го пушти Галас во Арсенал за Ешли Кол+пари. За мене, нема голема разлика меѓу Ешли Кол и Галас.:smir:
 

Terry

KRVTA MI E PLAVA..CHELSEA
Член од
16 мај 2008
Мислења
214
Поени од реакции
1
абе ало, не си иде лампи!!! шо ви е? ц ц ц нема шанси! шо мисли тој дека ке добие повеке пари у друг клуб? аха да да..... сигурно
Veruvaj deka Lampard igra so srce za CHELSEA a ne za pari,go saka klubot ali covekot si gi ceni kvalitetite i jas mislam deka treba da mu ja pokacat platata...
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
А лично, многу ја осудувам одлуката на Мурињо да го пушти Галас во Арсенал за Ешли Кол+пари. За мене, нема голема разлика меѓу Ешли Кол и Галас.:smir:
Галас побара трансфер, Мурињо сакаше да го задржи. Тогаш Галас го направи најгнасниот потег во историјата на очајните барања за трансфери: Се закани дека ќе си постигнува автоголови ако не биде продаден.
 

Terry

KRVTA MI E PLAVA..CHELSEA
Член од
16 мај 2008
Мислења
214
Поени од реакции
1
Е за кое такво е Шевченко? Може ќе заигра одбрана:)
А лично, многу ја осудувам одлуката на Мурињо да го пушти Галас во Арсенал за Ешли Кол+пари. За мене, нема голема разлика меѓу Ешли Кол и Галас.:smir:
Ako si vistinski navivac na CHELSEA ke znaes deka Murino zaradi Galas gi imase prvite problemi so Abramovic,ne ni pomisluvase da go sitne ali Kenion i Abramovic go dadoa..A Seva taman pocna da igra kako sto treba se povredi,ke vidis sezonava deka site ke ne iznenadi...
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
И ти ќе да си грешка. Мурињо ги имаше првите проблеми заради Галас, ама проблемот беше во Галас, а не во Мурињо. Галас сакаше да игра CB, ама покрај Тери и Карваљо ептен ретко добиваше шанса, па играше бек. Револтот стигна до тој степен, шо се закани со автоголови ако не биде продаден. Така, на 31ви август 2006та година, во последните часови од трансфер периодот, се случи замената Ешли Кол + кеш = Галас.
 

Terry

KRVTA MI E PLAVA..CHELSEA
Член од
16 мај 2008
Мислења
214
Поени од реакции
1
И ти ќе да си грешка. Мурињо ги имаше првите проблеми заради Галас, ама проблемот беше во Галас, а не во Мурињо. Галас сакаше да игра CB, ама покрај Тери и Карваљо ептен ретко добиваше шанса, па играше бек. Револтот стигна до тој степен, шо се закани со автоголови ако не биде продаден. Така, на 31ви август 2006та година, во последните часови од трансфер периодот, се случи замената Ешли Кол + кеш = Галас.
Fantom pa jas ne rekov deka murino bese kriv..Znam deka Galas se lutese zaso celo vreme igrase lev bek a i plus sakase zgolemuvanje na platata..A isto se nakurcil i deka 13 mu ja dadoa na Balak a on pretoa ja nosese....

Ali se usreki vo Arsenal mameto negovo...
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
А шо, Галас мислеше дека е легенда на Челзи, како Зола или Озгуд, па по заминувањето од клубот да се повлече дресот негов? :pos::pos::pos:
 

Terry

KRVTA MI E PLAVA..CHELSEA
Член од
16 мај 2008
Мислења
214
Поени од реакции
1
Abe kakva legenda mameto negovo,zatoa sega se kae deka nemal prijateli vo Arsenal a vo CHELSEA mu bile TERRY LAMPARD DROGBA...Neka skapi tamu....
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom