Фан Клуб: Челзи

Статус
Затворена за нови мислења.
В

Вори

Гостин
Агуеро го одби Челзи(гоал.ком).Не знам зошто се труди Абрамович кога тој не си оди од Атлетико уште една сезона ама ај...
 

Capitano

...
Член од
24 октомври 2007
Мислења
1.344
Поени од реакции
137
Неможам нигде да најдам која е откупната клаузула на Агуеро која Челзи се согласил да ја плати .Штета што Кун не одби:tapp:

Можна е разделба на Спалети со Рома?!? Дали е тоа што насетувам?
линк
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Кога би бирал меѓу Рајкард, Спалети и Манчини, без размислување би го одбрал Спалети, единствен од тројцата е што со сигурност знам дека нема да го упропасти тимот.
 

John Doe

Not handsome enough to tempt me
Член од
29 мај 2007
Мислења
784
Поени од реакции
7
Баш ноќеска сонував дека Спалети ќе биде нов тренер... баш ќе ја видиме точноста поскоро
 
В

Вори

Гостин
Ќе видиме ама неговиот агент вика дека сето тоа биле шпекулации....
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.513
hm tesko deka spaleti ke si ide ali ne se znae moze ke se izlakomi za pari
 

Terry

KRVTA MI E PLAVA..CHELSEA
Член од
16 мај 2008
Мислења
214
Поени од реакции
1
Abe decki kakov Spaleti,najdobro resenie ke ni bide Skolari..
 

BoR4e

Manchester United
Член од
28 февруари 2008
Мислења
2.384
Поени од реакции
36
da go zemaate aguero e togaj .... ke beete podobri ...ama saa...
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
А кажи ми Фантомикс мој драг, ако си оди Лампард, кој ќе биде достоен да го замени на позиција CAM, и да биде легенда на Челзи како него?:)
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.020
Поени од реакции
1.135
А кажи ми Фантомикс мој драг, ако си оди Лампард, кој ќе биде достоен да го замени на позиција CAM, и да биде легенда на Челзи како него?:)
Ако дојди Манчини ќе ја донесе и неговата багра со него.. Михајлович, Станкович, Цезар (балетанот).. Станкович ако се врати во онаа форма од пред 2 сезони и тоа како е достојна замена..
Ама молете Бога да не дојди Манчини..
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Го молам секоја вечер, ако сакат и Данчо Целески нека е тренер, само Манчини да не е.
 
F

fantomX

Гостин
А кажи ми Фантомикс мој драг, ако си оди Лампард, кој ќе биде достоен да го замени на позиција CAM, и да биде легенда на Челзи како него?:)
Легенда на Челзи како него тешко че се најди, ама играч за таа позиција за негова замена мислам дека би нашле:pipi:
Ја сакам да остани дур мож да оди, ама од него зависи. Ако не му се седи шо да му прајш?:)

Ако дојди Манчини ќе ја донесе и неговата багра со него.. Михајлович, Станкович, Цезар (балетанот).. Станкович ако се врати во онаа форма од пред 2 сезони и тоа како е достојна замена..
Ама молете Бога да не дојди Манчини..
За кој кур Станкович и Цезар?!?!?!? Станко е дрво, Цезар (ако мислеше голамано) е добар, ама го иаме Чех.


И така почна Еуро...
Првио ден имавме четворица играчи од Челзи, и сите четворица беа сосема добри во победите на своите репрезентации.
Чех феноменален. Како само бранеше.
Карваљо, Босингва и Фереира одиграа добри партии за Португалија. Особено ќеф ми напрај играта на Босингва.
И денеска на ред е Балак!
 
F

fantomX

Гостин
Ronaldinho's brother has insisted that Chelsea and Milan are also still interested in signing him.
http://www.skysports.com/story/0,19528,11661_3662115,00.html
Ко фрлаше Абрам ненормално пари пред некое време не идеше, а сеа никој ко го нејчи сам се нуди! Да си иби забите да си иби.....

Lampard out, Ј15m Deco's in: Chelsea plot major transfer moves without a manager
http://www.dailymail.co.uk/sport/football/article-1024932/Lampard--15m-Decos-Chelsea-plot-major-transfer-moves-manager.html
Колега Фантомеохридски, шо прајме сеа? :) Ко шо рече ти пред некое време, носење играчи без менацер е самоубиство.Лоша работа ова...
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Самоубиство од заседа со нож. Не знам шо му е на Роман.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom