Фан Клуб: Челзи

Статус
Затворена за нови мислења.

RIZTETO

Somebody stop me
Член од
3 јуни 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
75
Исто како што беше мотото на Мурињо. Ако ја имаш најдобрата одбрана во светот, потребен ти е само еден гол
 
F

fantomX

Гостин
Мурињо ја имаше најдобрата одбрана во светот. Истите се играчите, ама сигурноста не е истата.
 
В

Вори

Гостин
Terry i A.Cole se fenomenalni.Samo Carvalho znae da kiksne sezonava.Od Essien ne ocekuvam deka ke zafrkne rab.vo finale taka da ne se sekirajte.Sredniot red ke bide presuden na Finaleniot mec.
 
В

Вори

Гостин
Руни го критикува ДрогбаФудбалерот на Манчестер Јунајтед, Вејн Руни, го обвини напаѓачот на Челзи, Дидие Дрогба, за недостаток на концентрација.
"Понекогаш изгледа како главата да не му е на место. Кога е во добра форма е наверојатен играч"- кажа англичанецот.
Дрогба го постигна победничкиот гол минатата сезона во ФА Купот против Манчестер Јунајтед и Челзи се плаши дека ќе биде тешко да ги срушат доколку поведат први.
"На финалето на Лигата на шампиони Челзи може да игра малку подефанзивно. Ако тие поведат ќе ни биде многу тешко, но ако ние поентираме први нема да се браниме, туку ќе одиме на втор погодок"- додаде Руни.
Сепак, Руни мисли дека "црвените ѓаволи" имаат поголеми шанси откако ги победија Челзи во Лигата.
"Ние ќе бидеме порелаксирани со една титула во Премиер лигата. Не е убаво чувството кога го чекаш финалето, сакам да се разбудам во среда"- заврши напаѓачот кој има 20 погодоци сезонава.

Soodveten covek najde da zboruva za Drogba.Da e po moe mozes nikogas da ne se razbudis(Mala sala)
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.770
Поени од реакции
5.508
Сопственикот на Челзи, Роман Абрамович има голем удел за пласманот на тимот во финалето од Лигата на шампиони. Тој најде оригинален начин да ги мотивира дополнително скапо платените ѕвезди на тимот. Тој им даде понуда што не се откажува. Абрамович ветил дека во секој случај фудбалерите ќе ја посетат Русија. Алтернативата пред играчите беше или да играат во финалето во Москва или да го запознаат одблизу Сибир. - Се радувам што одиме во Москва, изјави помошник тренерот во Челзи, Стив Кларк.- Пред 1/2 финалето Роман рече "Во секој случај одите во Русија. Само не знам дали ќе биде во Сибир или во Москва.

закон :pos2::pos2:
 
F

fantomX

Гостин
Немат проблеем...

Chelsea assistant Steve Clarke has revealed that club owner Roman Abramovich threatened to exile the team to Siberia if they failed to qualify for the Champions League final…

Асистентот на Аврам, Стив Кларк обелодени дека сопственикот на клубот, Роман Абрамович се заканил дека ќе го испрати (буквален превод: прогони) целиот тим на Челзи во Сибир (на -50 степени :pos:) ако не успее да се пласира во финалето на ЛШ...:)

Сопственикот на Челзи, Роман Абрамович има голем удел за пласманот на тимот во финалето од Лигата на шампиони. Тој најде оригинален начин да ги мотивира дополнително скапо платените ѕвезди на тимот. Тој им даде понуда што не се откажува. Абрамович ветил дека во секој случај фудбалерите ќе ја посетат Русија. Алтернативата пред играчите беше или да играат во финалето во Москва или да го запознаат одблизу Сибир. - Се радувам што одиме во Москва, изјави помошник тренерот во Челзи, Стив Кларк.- Пред 1/2 финалето Роман рече "Во секој случај одите во Русија. Само не знам дали ќе биде во Сибир или во Москва.

закон :pos2::pos2:
Абе, арно то, туку провери пред да постираш нешто..:wink:
 

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
Во среда ке навивам за вас.Среќно.
 
В

Вори

Гостин
CHELSEA se zverovi

zaradi odbranata ovaa godina izgubivme vo liga
Ti go gledas Chelsea ili ne?Chelsea ja izgubi titulata bidejki Carvalho i Terry bea nepostojani vo timot,bidejki Kalou,Drogba,Essien i Mikel bea na Afrikanski kup,bidejki Grant dojde na polovina sezona i ne mozese da go sredi timot odma.+ Cech bese skoro cela sezona povreden.ETE zatoa Chelsea ne osvoi Premier liga.Drugpat koa ke kazes nesto razmisli a ne samo da postiras!!!
 

Mike Tyson

Never,never,NEVER GIVE UP!
Член од
20 август 2007
Мислења
2.630
Поени од реакции
156
Ti go gledas Chelsea ili ne?Chelsea ja izgubi titulata bidejki Carvalho i Terry bea nepostojani vo timot,bidejki Kalou,Drogba,Essien i Mikel bea na Afrikanski kup,bidejki Grant dojde na polovina sezona i ne mozese da go sredi timot odma.+ Cech bese skoro cela sezona povreden.ETE zatoa Chelsea ne osvoi Premier liga.Drugpat koa ke kazes nesto razmisli a ne samo da postiras!!!
Сакам да те уверам дека тој го има гледано милион пати повеке од тебе Челзи:)Го знам другар ми е и поизгорен човек немам видено од него!Али да не заборавиме дека е почетник на форумов и се уште не може да се снајде и да напише квалитетен пост!
Ви пожелувам мн среќа во среда!
 
F

fantomX

Гостин
Ti go gledas Chelsea ili ne?Chelsea ja izgubi titulata bidejki Carvalho i Terry bea nepostojani vo timot,bidejki Kalou,Drogba,Essien i Mikel bea na Afrikanski kup,bidejki Grant dojde na polovina sezona i ne mozese da go sredi timot odma.+ Cech bese skoro cela sezona povreden.ETE zatoa Chelsea ne osvoi Premier liga.Drugpat koa ke kazes nesto razmisli a ne samo da postiras!!!
CHELSEA se zverovi
zaradi odbranata ovaa godina izgubivme vo liga
И двајцата сте до негде во право, џабе расправии...

Многу важни бодој загубивме на речиси добиени натпревари (Тотенхем, Портсмут, Виган...) заради деконцентрација на одбраната во завршните моменти.
Но исто така и заради отсуството на доста фудбалери во одредени делови од сезоната.

Ама бидна шо бидна, да тепаме в среда и ум за понатаму:):):)
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Среда ќе имат групно гледање на финалето во кафе бар Стилс во Охрид, поканети се сите навивачи на двата тима и неутралните љубители на фудбалот. Собирот почнува од 20:00. :)
 
В

Вори

Гостин
Сакам да те уверам дека тој го има гледано милион пати повеке од тебе Челзи:)Го знам другар ми е и поизгорен човек немам видено од него!Али да не заборавиме дека е почетник на форумов и се уште не може да се снајде и да напише квалитетен пост!
Ви пожелувам мн среќа во среда!
Abe moze ti e drugar,ama ne veruvam deka go ima gledano Chelsea poveke od mene. Za mene ne znaes kako navivam.Dali drugarti ima placeno koga ima Chelsea izgubeno obicna utakmica,i dali ima iskrseno telefon stotuku kupen.Zatoa mozebi toj e zapalen za Chelsea,ama koga ne znaes za mene ......

Среда ќе имат групно гледање на финалето во кафе бар Стилс во Охрид, поканети се сите навивачи на двата тима и неутралните љубители на фудбалот. Собирот почнува од 20:00. :)

So zadovolstvo bi dosol ama jas sum od Gostivar .Da ziveev vo Ohrid ke dojdev 100 %.Ama toa e!!!
Ke gledam vo domasna atmosfera :tv:

BTW.Ova nema vrska so temava no,dali znaete kako se menuva imeto kaj mene sto e Davor Josifoski da go smenam sakam.Koj znae neka postira!!!
 

RIZTETO

Somebody stop me
Член од
3 јуни 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
75
Еј море. Делегиран е судијата за во среда, некој си словак или од чешка.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom