Фан Клуб: Челзи

Статус
Затворена за нови мислења.
F

fantomX

Гостин
Финалето ке се одигра со реално најдобрите тимови во моментов кои доаѓаат од најаката лига во светот Премиер лига!Манчестер Јунајтед и Челзи се борат и во Англија за титулата и за лига на шампиони,според мене шансите за победа во Премиер лигата се далеку за Манчестер а во Лига на Шампиони според ова што го читам и кога ке размислам дека Абрамович ке направи атмосфера се одлучувам за Челзи!Нека победи подобриот!
Ееее, ја се заебавав со то дека ги купил сите карти. Мало ладење беше за јунајтедовците, да не лупаат глупости целовреме.:)
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.665
Поени од реакции
9.250
Прво, 98 минута од 120 вкупно.
Второ, разбирам оти можи не ти се гледа па еве малку со поголеми букви. Види го клипо, односно голо, па после кажувај, разбра?
a bre vikam za mecot so Man U.taka mi dojde zborot 98 min.na penalot na Carrick mislev.razbiras??? ne go gledav mecot so liverpool i ne komentiram.sigurno ste bile podobri i zatoa ste pobedile.
 

eMilanist

Ursus domesticus
Член од
27 септември 2007
Мислења
2.398
Поени од реакции
1.825
Честитки дечки, убав фудбал покажавте.
 
F

fantomX

Гостин
a bre vikam za mecot so Man U.taka mi dojde zborot 98 min.na penalot na Carrick mislev.razbiras??? ne go gledav mecot so liverpool i ne komentiram.sigurno ste bile podobri i zatoa ste pobedile.
Шо има врска која минута е ко играчо игра со рака во 16-ник?:uvo:
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.652
Поени од реакции
5.331
Честитки од мене...Сепак, Челзи по сите напори заслужи финале...
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Не дека Ливерпул ги елиминираа Интер, ама денеска од срце сакав Челси да тепа :), ем зато што имав ставено на ливче, ем за Лампард ми се напрае меракот ептен, малце греота ми дојде кога плачеше ама тоа е животот.

P.S. Умри ти што навиваш за Лузерпул, да да за тебе е ова, УМРИ! :)
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.665
Поени од реакции
9.250
Шо има врска која минута е ко играчо игра со рака во 16-ник?:uvo:
vide negde deka ja fati so raka??? ili deka viknale navivacite od toj del si siguren.topkata konstanto go mavna i vo nogata,taka da nisto ne se gledase vo ponoventata snimka.
 

^MooN_RideR^

Blue in HearT
Член од
20 април 2006
Мислења
853
Поени од реакции
48
a bre vikam za mecot so Man U.taka mi dojde zborot 98 min.na penalot na Carrick mislev.razbiras??? ne go gledav mecot so liverpool i ne komentiram.sigurno ste bile podobri i zatoa ste pobedile.
Па самиор призна Фергусон дека имало рака ама не му била доволно крената за пенал е добро бе шо треба за пенал да ја фати и у џеб ли да си ја стави?
 

RIZTETO

Somebody stop me
Член од
3 јуни 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
75
A be glupco, ako mislis deka e do sudijata, samoto finale sto se igra vo moskva e golem predizvik za abramovic da gi kupi sudiite i doma da si ja zema titulata.
I moon rider e vo pravo. Sto treba za raka da stori, da ja zede i da si ja dodaavat so ferguson.??!?!
 

Mike Tyson

Never,never,NEVER GIVE UP!
Член од
20 август 2007
Мислења
2.630
Поени од реакции
156
Ееее, ја се заебавав со то дека ги купил сите карти. Мало ладење беше за јунајтедовците, да не лупаат глупости целовреме.:)
А мислиш дека сите руси што ке бидат на утакмицава ке бидат против Абрамович?:)Не зезај и ти!:top:
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.665
Поени од реакции
9.250
Па самиор призна Фергусон дека имало рака ама не му била доволно крената за пенал е добро бе шо треба за пенал да ја фати и у џеб ли да си ја стави?
rece deka iako imalo kontakt so rakata imalo i konstanet kontakt so nogata.mozese i vo ovaj slucaj da ne sudi penal,bidna so bidna,se gledame vo moskva na 21.
 
V

Viktoranius

Гостин
Постот што е над мене не држи вода ама баш ич. Абрамович оти е од Русија не значи дека игра на домашен терен, и не значи ако има пари дека судиите ќе ги купи. Тие судии се пуштени од Уефа и мислиш ли дека ќе си ги ризикуваат работите за парите на Роман ?

Иначе честито на фановите на Челзи, навивав за вас на оваа утакмица и среќно во Русија.
 

Ivajlo

Sexual Harassment Panda
Член од
21 септември 2007
Мислења
127
Поени од реакции
18
Честитки за навивачите на Челзи и се надевам дека ќе бидете идните господари на фудбалска Европа. Јас сум навивач на Ливерпул и сметам дека редно беше да не напушти среќата и тоа се случи против најдобриот клуб моментално во Англија.
Ви посакувам на крајот на сезоната да се радувате на двојна титула и да продолжите сигурно да газите под водство на неопеаниот јунак Аврам Грант.
И ве молам спуштете го тоа копиле Роналдо на земја, притоа кршејќи му ја ногата. Ајт останете ми со здравје.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom