Формула 1 - сезона 2020

Кој ќе биде шампион во Формула 1 за 2020 ?


  • Вкупно гласачи
    89

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
Малце, уствари не малце него многу сте мизерни со расистичките коментари и навреди према Хамилтон. И после се чудите зошто имало пред секоја трка церемонија за Black Lives Matter :facepalm:
А се жалеше дека безбедносното возило било споро зашто не можеше да ги загрее гумите. На истото и Леклер се пожали. Или вие подобро знаете од фотеља пред телевизор?? Волку бевезни коментари одамна не сум читал.
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.146
Поени од реакции
40.867
Сакаше да брка најбрз круг, од кај да знае дека ќе му се деси ова на Хамилтон
abe da ti se naseram u toa poenceto prokleto, na botas mu rokna gumata, na hamilton pri kraj mu bese, prakticno gotova spored grafikata.
Ali aj sponzorski, redbul denes so najbrz krug, namesto pobeda.

Da i ja toa sakav da pisam normalno, koj bi pretpostavil, ama pa posle botas mislis deka ne vredese da se, uslovno kazano pazi, rizikuva i da se ostane na staza ? :)))
rizikot bese, nema da iame najbrz krug denes, vtoro mesot i vaka i taka sigurno si e.

Stoznam, mislam deka se zaebaa, znaea deka gumata kaj i da e ke mu rokne, narocito posle botas, a i sajnc, osven pa i ovoj da ne gi imal istite frki, toa ne go primetiv.
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.294
Поени од реакции
13.156
И ,,феноменалниот" Строл со нив, што едвај стигна до 9 место. :tapp: @chef_cook ???
Еј ама ме тагираше,као навијач да сум му, хахаха.
Не ја глеав тркава,вечер реприза ќе глеам,па ќе коментирам )))
 
Член од
30 август 2009
Мислења
577
Поени од реакции
209
Хахах коа ке ми текне розовиот мерцедес, очекувале они подиуми, абе бегај таму да не ве гледам сите го поминаа Строл :D:kuracc::kuracc:
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.807
Поени од реакции
10.917
Среќата храбрите ги прати, најдобар е дефинитивно колку и да го мразиме
Ова истово татко ми ме дупеше цело време во времето на Шумахер, јас тогаш против Шумахер... Изгледа во право бил :D
Автоматски споено мислење:

abe da ti se naseram u toa poenceto prokleto, na botas mu rokna gumata, na hamilton pri kraj mu bese, prakticno gotova spored grafikata.
Ali aj sponzorski, redbul denes so najbrz krug, namesto pobeda.

Da i ja toa sakav da pisam normalno, koj bi pretpostavil, ama pa posle botas mislis deka ne vredese da se, uslovno kazano pazi, rizikuva i da se ostane na staza ? :)))
rizikot bese, nema da iame najbrz krug denes, vtoro mesot i vaka i taka sigurno si e.

Stoznam, mislam deka se zaebaa, znaea deka gumata kaj i da e ke mu rokne, narocito posle botas, a i sajnc, osven pa i ovoj da ne gi imal istite frki, toa ne go primetiv.
Касно се случија работите, на Ботас му откажа на круг пред крај, на Хамилтон на последен круг, немаа време за вакви калкулации и чекање.
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.320
Поени од реакции
27.799
Малце, уствари не малце него многу сте мизерни со расистичките коментари и навреди према Хамилтон. И после се чудите зошто имало пред секоја трка церемонија за Black Lives Matter :facepalm:
А се жалеше дека безбедносното возило било споро зашто не можеше да ги загрее гумите. На истото и Леклер се пожали. Или вие подобро знаете од фотеља пред телевизор?? Волку бевезни коментари одамна не сум читал.
Ако е некој расист тогаш тоа си ти. Кај виде расизам во постовите? Или само си предпостави? Истото мислење го имам и за Шумахер... да ти ебам белата раса само жолта, напред Такума Сато!!!
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.364
Поени од реакции
38.337
Не знам што коментирате, победа чиста ко солза. Среќа имал, вози ти на три тркала да те видам.
 

Mojso

uneducated knob
Член од
14 септември 2009
Мислења
4.606
Поени од реакции
12.390
Ако е некој расист тогаш тоа си ти. Кај виде расизам во постовите? Или само си предпостави? Истото мислење го имам и за Шумахер... да ти ебам белата раса само жолта, напред Такума Сато!!!
Ваљда мисли на тоа моето „црнецот“
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.831
Поени од реакции
10.144
Кај спомнав титули ?
Што е тешко да признаеш дека победил трка на среќа ?
Мое мислење е дека сите ( освен првата ) му се комплетно заслужени, што не го менува фактот што на оваа имаше среќа, исто како во Бразил 2008.
Сеа ? Полесно ти е да прифатиш критика на богот твој ?
Прво обрати им се на 90% од сите на темава што се батхрт кои затоа што не им се допаѓа однесувањето и карактерот на Хамилтон се брукаат и пишуваат небулози добри 4-5 години уназад како Хамилтон имал среќа што Ботас бил втор возач инаку немало да ги освои тие титули, тотален булшит.
100 пати сум кажал, Болидот на Хамилтон не е супериорен во однос на тој од Ботас, напротив идентилен е, бујрум нека победи и тој насреќа и нека освои титула, дотогаш не полемизирам за победите и квалитетите на де-факто најдобриот возач во Ф1.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
Ако е некој расист тогаш тоа си ти. Кај виде расизам во постовите? Или само си предпостави? Истото мислење го имам и за Шумахер... да ти ебам белата раса само жолта, напред Такума Сато!!!
А зошто баш ти осети потреба да ми реплицираш, па уште расист да ме направиш? За тебе можеби се однесуваше делот од постот за безбедносното возило, или тоа дека Хамилтон тепал на среќа, стварно не знам зошто се пронајде во делот за расизмот.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.629
Поени од реакции
33.184

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.294
Поени од реакции
13.156
Сеа ќе отворам "Лоренс Строл фан клуб " Хахахахаха,па величење ли е тоа шо сум пишал јак шофер?
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.629
Поени од реакции
33.184
Сеа ќе отворам "Лоренс Строл фан клуб " Хахахахаха,па величење ли е тоа шо сум пишал јак шофер?
ОК, ете, ветувам дека во иднина ќе внимавам на ,,семантиката". Еве, да се исправам:
Па освен тебе никој друг го нема величено, затоа. ;)
Па освен тебе никој друг го нема наречено јак шофер и се нема обидено саркастично да ми влета со клизаќи божем јас не знам што зборувам, затоа.

Better? :ROFLMAO:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom